PDA

View Full Version : سوال: نحوه کار با قفل tiny+

esagraphic
جمعه 30 مرداد 1394, 16:23 عصر
سلام به همه دوستان گل از آنجای که شما ها تجربه کار با قفل سخت افزاری را دارید من در یک پروژه نیازم شد ا این قفل استفاده کنم و حالا یکی از این قفل ها را تهیه نمودم با تمامی فایل ها کنارم است من تنها میخوام زمانی که دکمه ثبت اطلاعات در برنامه ام زده میشه بیاد چک کنه که قفل موجود است یا خیر این که قفل موجود است یا خیر چیجوری انجام بدم و یک سوال من میخوام ازم این روش استفاده کنم مثلاً اگه تعداد ریکورد های ثبت شده در دیتابیس از 30 عدد بیشتر بود بیاد قفل را جک کنه در غیراین صورت این کار را انجام نده به نظر شما راهکار بهتر تری هم است یا خیر

esagraphic
جمعه 30 مرداد 1394, 18:55 عصر
دوستان کسی نبود من کلاً کارم گیره

ژیار رحیمی
جمعه 30 مرداد 1394, 19:11 عصر
بخشی که مشکل داری رو بیان بفرمایید تا اهنمایی صورت گیرد

ژیار رحیمی
جمعه 30 مرداد 1394, 19:27 عصر
شما که قفل رو تهیه کردی اگر یه شما cd فایل های مورد نیاز رو دادن اگر cd رو تحویل نگرفتی به سایت شرکتی که قفل رو ازشون گرفتی مراجعه کن و فایل ها رو دانلود کن
شما با استفاده از tiny manager که یه نرم افزار مدیریت قفل +tiny هست باید بر روی قفل پسورد و اطلافات لازم رو ست کنی بعد پسورد رو قفل میزاری .بعد خودت نرم افزار یه فایل متنی که شامل چهار آرایه میباشد رو تولید میکنه که این آرایه ها باید در بخش کد نویسی از این ها استفاده کنی.دو تا ocx هم داره که به بسته به نرم افزار شما 32 یا 64 بیتی هیت باید یکی رو بصورت دستی رجیستر کرده تا بتونی در بخش reference ها به پروژه ت اضافه کنی تا با استفاده از اون توابع چک کردن قفل و خواندن و نوشتن در قفل رو فراخوانی کنی

moradian
جمعه 30 مرداد 1394, 19:30 عصر
سلام
خوب عزیز دل برادر، به مستنداتش در خود سایت منشور سیمین (www.dedj.com (http://www.dedj.com)) مراجعه کن
هم سمپل کد داره اعم از دات نت و دلفی و ... و هم راهنما و درایور و سوال وجواب و ...
موفق باشی :تشویق:

esagraphic
جمعه 30 مرداد 1394, 21:13 عصر
شما که قفل رو تهیه کردی اگر یه شما cd فایل های مورد نیاز رو دادن اگر cd رو تحویل نگرفتی به سایت شرکتی که قفل رو ازشون گرفتی مراجعه کن و فایل ها رو دانلود کنشما با استفاده از tiny manager که یه نرم افزار مدیریت قفل +tiny هست باید بر روی قفل پسورد و اطلافات لازم رو ست کنی بعد پسورد رو قفل میزاری .بعد خودت نرم افزار یه فایل متنی که شامل چهار آرایه میباشد رو تولید میکنه که این آرایه ها باید در بخش کد نویسی از این ها استفاده کنی.دو تا ocx هم داره که به بسته به نرم افزار شما 32 یا 64 بیتی هیت باید یکی رو بصورت دستی رجیستر کرده تا بتونی در بخش reference ها به پروژه ت اضافه کنی تا با استفاده از اون توابع چک کردن قفل و خواندن و نوشتن در قفل رو فراخوانی کنیسلام دوستم ممنون از رهنمای ات من همه این کارا رو کردم اما در بخش کد نویسی مشکل است اگه یه نمونه از کدش بزارید ممنون میشم

esagraphic
جمعه 30 مرداد 1394, 21:38 عصر
شما که قفل رو تهیه کردی اگر یه شما cd فایل های مورد نیاز رو دادن اگر cd رو تحویل نگرفتی به سایت شرکتی که قفل رو ازشون گرفتی مراجعه کن و فایل ها رو دانلود کنشما با استفاده از tiny manager که یه نرم افزار مدیریت قفل +tiny هست باید بر روی قفل پسورد و اطلافات لازم رو ست کنی بعد پسورد رو قفل میزاری .بعد خودت نرم افزار یه فایل متنی که شامل چهار آرایه میباشد رو تولید میکنه که این آرایه ها باید در بخش کد نویسی از این ها استفاده کنی.دو تا ocx هم داره که به بسته به نرم افزار شما 32 یا 64 بیتی هیت باید یکی رو بصورت دستی رجیستر کرده تا بتونی در بخش reference ها به پروژه ت اضافه کنی تا با استفاده از اون توابع چک کردن قفل و خواندن و نوشتن در قفل رو فراخوانی کنیدست عزیز من پسورد همه دادم و یک کیوری هم ساخت اونم دارم ولی من تو قسمت data چیزی ننوشتم اونجا دقیقا باید چه بنویسم

esagraphic
جمعه 30 مرداد 1394, 22:03 عصر
اینم از نمونه کد هاش چند سوال اونجا که if (axtinyplus.FindFirstTPlus("my tiny password", strSafeKey1,strSafeKey2) ==0)
اونجای که نوشتم my tiny password آیا باید پسوردی را وارد کنم که به قفل ست کنم
دوم کد های بخش پائین را نفهمیدم چیه
strserialnbr = axtinyplus.GetTPlusData(EnumTPlusData.TPLUS_SERIAL NUMBER).tostring();
اون strserialnbr را باید از نوع string تعریف کنم اگه میشه یه توضیع بدید ممنون میشم

134520

ژیار رحیمی
جمعه 30 مرداد 1394, 22:47 عصر
اون چهارتا string رو tiny manager تولید میکنه زمانیکه شما پسورد رو قفل بوسیله manager ست کردی تولید میشه که باید به جای چهار استرینگ بالا بزاری.نه لازم نیست و به هیچ وجه پسورد قفل رو نزاری.بجای اون قسمت خود tiny manager یه کد(key) تولید میکنه اون کلید هست باید بزاری. دو تا کلید تولید میکنه یه کلید برای خواندن و یه کلید هم برای خوندن و هم نوشتن.اگر قرار فقط از قفل چیزی رو بخونی از کلید Read و اگر هم خوندن و نوشتن داری از کلید Read/Write استفاده کن.اون کلید رو کپی و در جایی که نوشته بودی my password بزار.
قسمت دوم سوال :اره از نوع string میباشد

134521

esagraphic
جمعه 30 مرداد 1394, 23:14 عصر
اون چهارتا string رو tiny manager تولید میکنه زمانیکه شما پسورد رو قفل بوسیله manager ست کردی تولید میشه که باید به جای چهار استرینگ بالا بزاری.نه لازم نیست و به هیچ وجه پسورد قفل رو نزاری.بجای اون قسمت خود tiny manager یه کد(key) تولید میکنه اون کلید هست باید بزاری. دو تا کلید تولید میکنه یه کلید برای خواندن و یه کلید هم برای خوندن و هم نوشتن.اگر قرار فقط از قفل چیزی رو بخونی از کلید Read و اگر هم خوندن و نوشتن داری از کلید Read/Write استفاده کن.اون کلید رو کپی و در جایی که نوشته بودی my password بزار.

134521ا

اهان فهمیدم دستت درد نکنه فقط یه سوال من از ویندوز 10 نسخه 64 بایتی استفاده کردم و اونtiny.ocx را هم راجستر کردم حالا در tol box که برم اونو انتخاب کنم چیزی به نام tiny نمیاره اما از بخش reference که به پروژه اد کنم میاره و تمام محتوا هم میتونم بخونم اما اینجا یه مشکل است ببینید این چنین ایرو میده

134523

esagraphic
شنبه 31 مرداد 1394, 00:35 صبح

134521
دوست عزیز خیلی ممنون مشکلم حل شد و چیزی که میخواستم بدست آمد حالا یک نظر من کارم با ثبت اطلاعات اطلاعات به برنامه ثبت میشه و چاپ میشه کاری که من کردم اینه قبل از درج میاد اطلاعات را از دیتابیس میخونه اگه تعداد ریکورد ها بیشتر از 50 مثلاً بود میاد قفل را چک میکنه اگه کمتر بود چک نمیکنه حالا اگه طرف بخواد اطلاعات اول را ده تای اول را پاک کنه بعدش بازم ایرور نمیده اینجا مشکلی نیست نظر شما در این مورد چیست

ژیار رحیمی
شنبه 31 مرداد 1394, 00:40 صبح
در انتهای خط error قبل از سمی کالن یا از تابع TOString() یا از as strting استفاده کن. حطای تبدیل نوع داری اون ردیف کنی مشکل حله

ژیار رحیمی
شنبه 31 مرداد 1394, 00:47 صبح
از تعداد رکورد استفاده نکن از مکس ID(کلید اصلی جدول که اتومات اضافه میشه) رکورد استفاده کن وقتی رکوردی حذف بشه و رکورد جدیدی اضافه شه ID اضافه میشه و مشکل شما حل میشه

SabaSabouhi
شنبه 31 مرداد 1394, 09:45 صبح
سلام
من حدود 5 سال پیش تو یه برنامه از این قفل اسفاده کردم، اما از چند نفر خبره شنیدم که این قفل خیلی راحت
شکسته می‌شه و به همین دلیل دیگه ازش استفاده نکردم.
واقعاً نمی‌دونم چطوری شکسته می‌شه ولی به دلیل اعتماد به افرادی که این قفل رو خیلی شکننده می‌دونستن
به کل گذاشتمش کنار.

صبا صبوحی

محمد رضا فاتحی
شنبه 31 مرداد 1394, 09:56 صبح
من به منشور سیمین زنگ زدم یه خانمی بهم گفت اگه کسی بتونه این قفل رو بشکنه شرکتمون بهش 100 میلیون جایره میده!!
آقای صبوحی حتما دوستتون رو بهشون معرفی کنید!

golbafan
دوشنبه 02 شهریور 1394, 10:15 صبح
من به منشور سیمین زنگ زدم یه خانمی بهم گفت اگه کسی بتونه این قفل رو بشکنه شرکتمون بهش 100 میلیون جایره میده!!

سلام
نرم افزارهای شبیه ساز قفل tiny الان موجود هست
فقل ها البته میتونن از داخل خود نرم افزار کاربر نیز دور زده شوند

برای امنیت بیشتر لازمه که خود برنامه خیلی امن نوشته بشه
و حد الامکان از قفلهای سخت افزاری غیر معروف استفاده کنید

Reza-HNA
دوشنبه 02 شهریور 1394, 13:58 عصر
سلام
من حدود 5 سال پیش تو یه برنامه از این قفل اسفاده کردم، اما از چند نفر خبره شنیدم که این قفل خیلی راحت
شکسته می‌شه و به همین دلیل دیگه ازش استفاده نکردم.
واقعاً نمی‌دونم چطوری شکسته می‌شه ولی به دلیل اعتماد به افرادی که این قفل رو خیلی شکننده می‌دونستن
به کل گذاشتمش کنار.

صبا صبوحی

راست گفتند . شخصا برای تمرین همچین کاری رو قبلا انجام دادم :لبخندساده:

چه انتظاری از کسی که داخل اون شرکت کار میکنه دارید؟ انتظار دارید بیاد از محصولش بد بگه؟ اون 100 میلیون رو هم خیلی شیک و مجلسی خالی بسته :قهقهه:
کسی رو میشناسم که تمامی قفل های Tiny رو شبیه سازی میکنه ( دنبالش نگردین دیگه این کارو نمیکنه :لبخند: )

navidrajabi90
جمعه 06 شهریور 1394, 12:03 عصر
با سلام وخسته نباشید برای استفاده از قفل ابتدا با کامپوننت Tiny را به دلفی اضافه کنید سپس به فرمی که احتیاج دارید اضافه کنید و کد زیر را بر روی دکمه ثبت اضافه کنید
// ------محتواي قفل سخت افزاري
Tiny1.Initialize := True;
if Tiny1.TinyErrCode > 0 then
begin
MessageDlg('کاربر گرامي قفل را وارد نمايد!', mtError, [mbOK], 0);
Abort;
end;
if Tiny1.TinyErrCode = 0 then
begin
Tiny1.UserPassWord := 'F48C5CB03CF1788A36D7CCCB54D93F49';
Tiny1.ShowTinyInfo := True;
if Tiny1.TinyErrCode > 0 then
begin
MessageDlg('کاربر محترم قفل شما جهت استفاده مجاز نمي باشد!', mtError,
[mbOK], 0);
Application.Terminate;
end
end;

ASKaffash
شنبه 07 شهریور 1394, 07:21 صبح
سلام
خوب اون خانم یک برنامه با C# در سایت و تالار امنیت قرار دهند و اعلام کنند 100 میلیون جایزه میدهند بعد معلوم میشود که شکسته می شود یا نه شما هر برنامه ای قرار دهید میگویند شما درست از قفل استفاده نکرده اید و امنیت استفاده از آن را رعایت نکرده اید

محمد رضا فاتحی
شنبه 07 شهریور 1394, 08:58 صبح
این درسته ولی منظور اون خانم کپی کردن خود فقل سخت افزاریه نه برنامه ای که با اون ساخته می شه

ASKaffash
شنبه 07 شهریور 1394, 09:02 صبح
سلام
خوب هدف محافظت قفل از برنامه است اینطوری قفل از خودش محافظت میکند نه از برنامه من و شما . من هم چند سال پیش این موضوع را حضوری به آن شرکت منعکس کرده بودم

arman.m.80
پنج شنبه 19 شهریور 1394, 10:36 صبح
من با توجه به این که از این قفل ها استفاده میکنم به این موضوع حساس هستم.
دیروز با شرکتش تماس گرفتم و با یه خانمی صحبت کردم و پرسیدم جایزه شکستنش چقده؟
گفت 3 میلیون تومان جهت ارایه راهکار که کیفیتو بالا ببرن.
من گفتم که میگن 100 میلیون میدید گفت تو اینترنت صحبت خیلی زیاده شاید اشتباه شده ما 3 تومان میدیم تا حالا هم 10 نفری تو سالای گذشته هم جایزه رو گرفتن و باعث شدن اون حفره های امنیتی رو ببندن و کیفیت قفلشونو بالاببرن.
بعدشم منو به بخش فنی وصل کردن اونامد کلی داستان برای امنیت برنامم سرهم کردن و گفتن چون از (کوئری قفل) استفاده میکنی امکان دور زدن قفل توی برنامت خیلی کم میشه و اینم گفتن که هیچ قفلی در دنیا نیستش که شکسته نشه.
حالا هر کدوم از دوستان راهکاری برای آزمایش امنییت این قفله داره بگه چون من برای نوشتن برنامم خیلی زحمت کشیدم تازه یکم مشتری پیدا کرده.

محمد رضا فاتحی
پنج شنبه 19 شهریور 1394, 10:41 صبح
این نوع سوالات رو اگه تو تالار امنیت بپرسید بهتر بهتون جواب می دن...

diamond_sh
شنبه 21 شهریور 1394, 14:33 عصر
سلام
من مشتری قدیمی منشور هستم و تا یاد دارم همیشه از این بحث ها بوده
اما من به عنوان یه برنامه نویس که حدود 10 ساله با این شرکت همکاری میکنم اینو فهمیدم که اگه به همه ی نکاتی که میگن گوش بدیم و همه ی مسائل امنیتی رو رعایت کنیم احتمال دور زدن برنامه خیلی کم میشه.
آخرین پیشنهاداتی که دارن استفاده از query قفل plus هست. این قفل جدیدشونه نسبت به قبلیه خیلی بهتر شده
به نظر من هر کس امنیت بیشتر بخواد باید قفل وبرنامه هاشو به روز کنه مسلما اگه من هنوز از قفل طوسی که طراحیش ماله 12-13 ساله قبله استفاده کنم یا فقط یه چک ساده قفل رو تو برنامم بذارم نمیتونم توقع داشته باشم برنامم ایمنی خیلی بالایی داشته باشه.