PDA

View Full Version : استفاده از مجوز اپاچی v2

reza.dev
شنبه 31 مرداد 1394, 11:21 صبح
سلام به همه اساتید
دوستان در حال حاظر یه برنامه برای اندروید می نویسم که قراره از یه لایبرری توش استفاده کنم و اونطوری که من متوجه شدم این لایبرری که سورسش توی گیت هاب هم هست تحت لاینسس اپاچی ورژن 2 هست.
الان سوالی که برای من پیش اومده اینه که ایا من می تونم با خیال راحت از این کد ها توی برنامم استفاده کنم یا نه؟:متفکر:
البته چون ما توی ایران هیچ قانون کپی رایتی رو رعایت نمی کنیم هیچ مشکلی برامون پیش نمیاد (:شیطان:) ولی از اون جایی که قراره این برنامه رو تو مارکت گوگل قرار بردم می ترسم یه وقت دردسر بشه برام.(صرفا جهت اطلاع: اگه یه برنامه رو توی گوگل پلی بذاری و قانون کپی رایت رو نقض کنی باید قرامت خیلی سنگینی رو بپردازی:ناراحت:)

منتظر جواب اساتید هستم

storm_saeed
شنبه 31 مرداد 1394, 13:42 عصر
برای گوگل پلی باید یه بخشی تو اپ بزارید که لیست لایبرری های اپن سورسی که استفاده کردید رو بگید (بیشتر اونایی که لایسنس apache و mit)

پ.ن : همچنین باید علاوه بر این بخش terms of use و privacy policyهم بزارید اکثر اپ هایی که ازشون شکایت میشه بیشتر بخاطر همین دو مورده

Nevercom
شنبه 31 مرداد 1394, 16:08 عصر
https://www.tldrlegal.com/l/apache2

مجوزهایی مثل Apache 2، BSD و MIT این اجازه رو بهتون میدن که از سایر کدهای اوپن سورس استفاده کنید، اما کد خودتون Closed Source بمونه. مجوز GPL تاکید میکنه که اگر از کدی با مجوز GPL استفاده کردید، کد خودتون هم باید تحت مجوز GPL منتشر بشه. (LGPL اینظور نیست)

همه ی اینها تاکید می کنن که یک نسخه از مجوز باید همراه برنامه منتشر بشه، پس طبق توصیه ی storm_saeed یه بحش تو برنامه بزارید که لیست کدهایی که استفاده کردید رو نشون بده همراه با متن مجوز هرکدوم، مثل بخش Opensource Licences برنامه های گوگل

reza.dev
شنبه 31 مرداد 1394, 17:27 عصر
ممنون از راهنماییتون:تشویق:
فقط یه سوال دیگه.
فرق BSD با apache 2 چیه؟
چون الان مجبور شدم از یه سورس کد دیگه هم استفاده کنم ولی این BSD هست.

Nevercom
شنبه 31 مرداد 1394, 21:12 عصر
من متن دقیق مجوزها رو نخوندم، تفاوتشون رو نمیدونم

تو همون سایت که لینک دادم توضیحات هر مجوز نوشته شده