PDA

View Full Version : نام این کامپوننت چیست

salmah
شنبه 31 مرداد 1394, 11:28 صبح
سلام
یه فرمی پر می کردم به صورت زیر بود با ردن + امکان ایجاد سطر جدید بود
فک کنم wordpress باشه
میشه اینکار را توی asp.net هم انجام داد
اصلا اسم این چی هست
134533

jam823
شنبه 31 مرداد 1394, 21:00 عصر
سلام
یه فرمی پر می کردم به صورت زیر بود با ردن + امکان ایجاد سطر جدید بود
فک کنم wordpress باشه
میشه اینکار را توی asp.net هم انجام داد
اصلا اسم این چی هست
134533

سلام فکر کنم با گرید ویو بشه همچین کاری کرد.

saeed2922
شنبه 31 مرداد 1394, 21:28 عصر
توی php که با دریم بنویسین یه چیزی هست به اسم dynamic table که میشه این کارو کرد:قلب:

pbm_soy
یک شنبه 01 شهریور 1394, 02:16 صبح
اگر با javascript انجام دهید فرقی ندارد asp و یا phpباشد

ولی asp.net روش خیلی ساده ای برای اینکار دارد فقط تنها ایرادی که بشه به آن گرفت این باشد که صفحه درهربار کلیک کردم گزینه اضافه کردن ردیف یکبار رفرش میشود

نمونه کد ساده ای برای اینکار در زیر قید میکنم

Button button1 = new Button();
button1.Text = "dynamic button";
button1.Left = 10; button1.Top = 10; //the button's location
Panel1.Controls.Add(button1);

Label myLabel = new Label();
myLabel.Text = "Sample Label";
Panel1.Controls.Add(myLabel);

این کد را در رخداد کلیک یک باتن asp .net قراردهید با هر بار کلیک بروی آن یک باتن و لیبل در panel1 در صفحه اضافه میکند
ناگفته نماند که page و یا this و یا placeholder همگی دارای کلاس controls هستند و میتوانید کنترلهای دلخواهتان را درون آنها نمایش دهید

pbm_soy
یک شنبه 01 شهریور 1394, 02:25 صبح
یک مثال دیگر از کد asp .net

Button newButton = new Button();
newButton.Text = "New Button";
newButton.ID = "newButton";
newButton.Click += new System.EventHandler(this.newButton_Click);
this.Controls.Add(newButton);

این مثال یک باتن اضافه میکند فقط برای اینکه بتوان رخداد کلیک آن باتن جدید را کنترل کنید یک تابع برای هندل کردن رخداد کلیک آن اضافه کردم شما هم باید در لابه لای کدهای صفحه دقیقا مانند تابع کلیک یک باتن تابعی به نام newButtonClick اضافه کنید و در آن کد موردنظر را بنویسید حالا هروقت بروی هرکدام از باتنهای اضافه شده درحال اجرا کلیک کنید این تابع اجرا خواهد شد.
فقط برای اینکه در تابع newButtonClick بفهمید بروی کدامیک از باتنها کلیک شده میتوانید در زمان اضافه کردن باتنها آنها را هربار با نام و ID متفاوت به صفحه اضافه کنید تا در تابع از طریق sender به اطلاعات آن باتن دسترسی داشته باشید

pbm_soy
یک شنبه 01 شهریور 1394, 02:27 صبح
در لینکهای زیر نحوه اضافه کردن کنترل در زمان اجرا بصورت فیلم گفته شده البته در asp.net است ولی اگه درست یادم مانده باشد در آن از javascript و asp استفاده شده است
دوستانی که php کار کردند هم احتمالا میتوانند از آن استفاده کنند چون خودم از این روش javascript در پروژه های مختلف هم در php و هم در asp استفاده کردم

http://www.asp.net/web-forms/videos/aspnet-ajax/how-to-dynamically-add-controls-to-a-web-page

http://www.asp.net/web-forms/videos/how-do-i/how-do-i-add-controls-to-an-aspnet-web-page-programmatically