PDA

View Full Version : سوال: ورود اطلاعات در چند رکورد به صورت همزمان

mahmooddavoodi
شنبه 31 مرداد 1394, 13:23 عصر
سلام به همه اساتید؛ به عنوان مثال 10 دوره آموزشی وجود داره که در هر دوره یا یک نفر یا بیشتر حضور دارن..سوال اینه که فلان دوره که هفت نفر در اون هستن، یک کلاسی رو میگذرونن حالا من میخوام اون کلاس رو برای هر هقت نفر ثبت کنم ولی با یک بار ورود اطلاعات..بعدا در گزارش گیری هر کدوم از این هفت نفر به طور جداگانه هم مشخصات فردیشون باشه و هم کلاس هایی رو که گذروندن..ممنون میشم اکه راهنمایی کنید..حرفه ای هم نیستم.متشکرم

mohammadsaleh
یک شنبه 01 شهریور 1394, 09:08 صبح
روي يك فرم يك ليست باكس كه ركورد سورس آن اسامي يا كدشناسايي مورد نظر افراد هست ايجاد كند. خاصيت مولتي سلكت را براي ان انتخاب كن. سپس يك دكمه روي فرم ايجاد كن. در خاصيت آنلكيك آن بعد از معرفي جدولي كه مي خواهي اطلاعات بدان اضافه شود يك حلقه ايجاد كن كه يكي يكي اطلاعات انتخاب شده را از ليست باكس و اطلاعات كلاس مورد نظر را از روي فرم خوانده و در ركورد ست اضافه( خاصيت addnew) نمايد.

mahmooddavoodi
دوشنبه 02 شهریور 1394, 08:41 صبح
از پاسخ شما متشکرم..کاری رو که گفتید انجام میدم وخبرشو بهتون میدم ولی احتمالا با حلقه مشکل دارم..ان شالله نمونه میزارم که کمک کنید..بازم ممنون

mahmooddavoodi
دوشنبه 02 شهریور 1394, 11:06 صبح
134594
توضیحات توی فرم هست لطفا راهنمایی کنید.تشکر

mahmooddavoodi
سه شنبه 03 شهریور 1394, 09:18 صبح
کسی نیست ما رو راهنمایی کنه؟ لطفا یاری کنید

mahmooddavoodi
چهارشنبه 04 شهریور 1394, 12:22 عصر
با سلام حداقل انتظار من این بود که طبق معمول جواب بگیرم..من سرچ کردم ولی مشابه مشکل من مطرح نشده بود.حالا جواب من بالاخره یا اینه که نمیشه یا اینه که من نمی تونم ولی از اساتید بزرگوار انتظار راهنمایی دارم بخصوص آقای استاد امیری که همیشه توی راهنمایی کردن پیشتازند

mohammadsaleh
پنج شنبه 05 شهریور 1394, 09:50 صبح
Dim db As Database
Set db = CurrentDb
Dim rst As Recordset
Dim sqlAs String

sql = "SELECT * FROM tblname"
Set rst = db.OpenRecordset(sql, dbOpenDynaset)

For I = 0 To esm.ListCount - 1
If esm.Selected(I) Then
With rst
.AddNew
.Fields("feild1").Value = text1()
.Fields("feild2").Value = text2()
.Fields("esm").Value = Forms!formname!esm.Column(0, I))
.Update
End With
End If
End If

Next I

فرمتون به شکلی که گفتم بسازید. text1 وtext2 و .... اطلاعاتی است که میخواهید به چند نفر اختصاص دهید.
لیست باکس اسامی یا کد یا ... است که با انتخاب یک یا چند تا از آنها اطلاعات فوق یک به یک به جدول شما که دارای چند فیلد از جمله فیلد اسم است اضافه میشود

mahmooddavoodi
یک شنبه 08 شهریور 1394, 00:27 صبح
134738
آقای محمدصالح تشکر از توجهتون..کاری رو که گفتین انجام دادم ولی هر جور امتحان کردم ارور می ده..لطف کنید یه نگاه به فایل من بندازین.ممنون میشم

mahmooddavoodi
یک شنبه 08 شهریور 1394, 10:16 صبح
134744
سلام بالاخره پیداش کردم..با یه کم بالا پایین درست شد.بازم یه نگاه به فایل بندازین اگه نظر بهتری دارید ممنون میشم راهنمایی کنید.سپاسگزارم

mahmooddavoodi
یک شنبه 08 شهریور 1394, 12:23 عصر
فقط میمونه یه مطلب که اگه چندبار روی دکمه بزنی چندبار اطلاعات رو وارد می کنه و باعث میشه مطالب تکراری بشه..اگه راهنمایی کنید که اطلاعات ثبت شده رو دوباره وارد نکنه ممنون میشم..از طریق پرایمری کی رفتم ولی جواب نداد .ارور ویژوال بیسیک میده

mohammadsaleh
یک شنبه 08 شهریور 1394, 17:47 عصر
درون حلقه قبل از addnew بايد يك selectبگذاري و مورد به مورد جستجو انجام بشه و اگر قبلا ثبت شده بود بجا اضافه شدن ويرايش بشود يعني .edit

mahmooddavoodi
یک شنبه 08 شهریور 1394, 23:49 عصر
امکانش هست توی نمونه پست قبل انجام بدین؟ ممنون میشم

mahmooddavoodi
سه شنبه 10 شهریور 1394, 13:37 عصر
سلام مجدد به آقای محمدصالح..اگه زحمت بکشید این کار رو انجام بدین ممنون میشم...

mahmooddavoodi
دوشنبه 16 شهریور 1394, 01:14 صبح
135049
سلام در فایل قبلی فقط تکراری بودن یک فیلد در table1 بررسی می شد حالا اگه بشه ، تکراری بودن رکورد بررسی بشه. در فایل قبل فقط یک فیلد از لیست به table1 منتقل می شد ولی در فایل جدید چهار فیلد منتقل میشه..اگه بشه مجموع فیلدها بررسی بشه و در صورت یکی بودن اطلاعات، انتقالی صورت نگیره..متشکرم