PDA

View Full Version : داغ شدن بیش از حد فن لپ تاپ

ali-sezar
یک شنبه 01 شهریور 1394, 15:24 عصر
سلام دئستان.من امروز ویندوز لپ تاپ و عوض کردم ولی فن لپ تاپ خیلی کار میکنه و داع میشه در حالی که به جز کروم برنامه دیگه ای باز نیست قبل نصب ویندوز با اینکه سیستم خیلی سنگین کار میکرد با چنتا برنامه همزمان همچین صدایی نمیداد
میشه کمک کنین مشکلو پیدا کنم.
در ضمن بعد از نصب ویندوز فقط درایو ا و 4 تا برنامه نصب کردن نه دگ چیزه دگ.ممنون

reza_noei
یک شنبه 01 شهریور 1394, 15:54 عصر
سلام

لپ تاپ شما Game Mode داره ؟

ali-sezar
یک شنبه 01 شهریور 1394, 21:33 عصر
سلام دوست عزیز.نه لپ تاپ من msi fx620dx هستش مدلش یکم قدیمیه.حدود 5 سال قبل گرفتم ولی خوب کار میکنه.البته مشکل و توی task manager پیدا کردم یه فایل هستش به اسم svchost نمیدونم چیه ولی کلی cpu اشغال میکنه میخوام حذفش کنم ولی میترسم ماله خود سیستم باشه و مشکل ایجادکنه

reza_noei
یک شنبه 01 شهریور 1394, 21:51 عصر
سلام دوست عزیز.نه لپ تاپ من msi fx620dx هستش مدلش یکم قدیمیه.حدود 5 سال قبل گرفتم ولی خوب کار میکنه.البته مشکل و توی task manager پیدا کردم یه فایل هستش به اسم svchost نمیدونم چیه ولی کلی cpu اشغال میکنه میخوام حذفش کنم ولی میترسم ماله خود سیستم باشه و مشکل ایجادکنه

سلام
حذفش نکن. در پنجره task manager و زبانه process بشوید و آنرا انتخاب کنید سپس کلیک راست روی آن انجام دهید و Open file location را انتخاب کنید تا مسیر آن را پیدا کنید.
با تفاسیری که شما عرض کردید این فایل یک ویروس از جنس تروجانه اگه svchost را در گوگل جستجو کنید منظورم را میفهمید.
مسیر فایل رو پیدا کنید و در task manager آنرا متوقف کنید و بعد به آن مسیر بروید و آنرا به یک مسیر امن منتقل کنید تا تکلیفش مشخص بشه (بازداشتش کنید (: )
احتمالا سمج تر باشه و نیاز باشه که شما از safe mode برای انتقال آن اقدام کنید. تو ویندوز 7 کافیه که سیستم را مجددا راه انداری کنید و کلید F8 را فشار دهید تا گزینه safe mode ظاهر شود.

ali-sezar
دوشنبه 02 شهریور 1394, 12:02 عصر
سلام
حذفش نکن. در پنجره task manager و زبانه process بشوید و آنرا انتخاب کنید سپس کلیک راست روی آن انجام دهید و Open file location را انتخاب کنید تا مسیر آن را پیدا کنید.
با تفاسیری که شما عرض کردید این فایل یک ویروس از جنس تروجانه اگه svchost را در گوگل جستجو کنید منظورم را میفهمید.
مسیر فایل رو پیدا کنید و در task manager آنرا متوقف کنید و بعد به آن مسیر بروید و آنرا به یک مسیر امن منتقل کنید تا تکلیفش مشخص بشه (بازداشتش کنید (: )
احتمالا سمج تر باشه و نیاز باشه که شما از safe mode برای انتقال آن اقدام کنید. تو ویندوز 7 کافیه که سیستم را مجددا راه انداری کنید و کلید F8 را فشار دهید تا گزینه safe mode ظاهر شود.
ممنون دوست عزیز فقط تنها چیزی که متوجه نشدم منظور از مسیر امن کجاست ؟

reza_noei
دوشنبه 02 شهریور 1394, 12:48 عصر
ممنون دوست عزیز فقط تنها چیزی که متوجه نشدم منظور از مسیر امن کجاست ؟

خواهش میکنم
مسیر امن یعنی یه جایی که شما زیاد باهاش سروکار ندارید. چون اگه خدایی نکرده دوباره اجراش کنید ممکنه ماجراها دوباره شروع بشه.
البته ممکنه اشکال از جایی دیگر باشه بهر حال تا وقتی نتیجه را پس از منتقل کردن فایل ندیده اید بهتر است آن را نگه دارید.

ali-sezar
دوشنبه 02 شهریور 1394, 14:48 عصر
خواهش میکنم
مسیر امن یعنی یه جایی که شما زیاد باهاش سروکار ندارید. چون اگه خدایی نکرده دوباره اجراش کنید ممکنه ماجراها دوباره شروع بشه.
البته ممکنه اشکال از جایی دیگر باشه بهر حال تا وقتی نتیجه را پس از منتقل کردن فایل ندیده اید بهتر است آن را نگه دارید.
اها ولی من هربار که از تسک منجر end میکنم بعد به مدت دوباره اجرا میشه.حالا منتقل میکنم ببینم چی میشه دگ.بازم ممنون

reza_noei
دوشنبه 02 شهریور 1394, 15:42 عصر
اها ولی من هربار که از تسک منجر end میکنم بعد به مدت دوباره اجرا میشه.حالا منتقل میکنم ببینم چی میشه دگ.بازم ممنون

خوب اگه اینطوره که داره سیگنال ویروسی به شما میده. پس انتقال اون فایده نداره چون احتمالا خودش را کپی کند. شما آدرس را حفظ کنید و سیستم را reset کنید و بعد از بالا آمدن سیستم به آن مسیر بروید و آنرا منتقل کنید.

اگر خوش شانس باشید منشا ویروس خود فایل است، اگر نباشد باید دنبال یک پردازه دیگر باشید که باعث تولید آن میشود.

بهر حال این فایل را در Safe Mode منتقل کنید و پس از آن ببینید چه اتفاقی رخ میدهد.

ali-sezar
چهارشنبه 04 شهریور 1394, 14:03 عصر
داداش تو safe mode منتقل نمیشه اجازه انتقال نمیده.
تعدادشم توی task manager زیاده ولی محلش که میرم فقط یدونست

reza_noei
چهارشنبه 04 شهریور 1394, 15:41 عصر
یعنی وقتی از طریق safe mode هم وارد سیستم عامل میشوید این فرآیند کماکان در حال اجراست ؟‌

اگه در حال اجرا باشه نمیزاره منتقلش کنید. پس سعی کنید از طریق task manager ابتدا غیر فعالش کنید بعد انتقال را انجام دهید.

اگر باز هم مشکل بوجود آمد آنتی ویروس Avast را در محیط Safe mode نصب کنید و دنبال گزینه ای مثل boot time scan یا همچین چیزی باشید چون
اگه در safe mode رخنه کرده دلیلش اینه که احتمالا یکی از فرآیندهای اصلی ویندوز را بازنویسی کرده پس راه چاره اسکن در زمان بوت شدن سیستم است.
بعد از تنظیم اسکن در زمان بوت شدن سیستم شما یکبار سیستم را reset میکنید بعد از آن آنتی ویروس دخل ویروس های احتمالی را میاورد.

MJ1991
شنبه 24 بهمن 1394, 16:44 عصر
این مشکل مختص بعضی لپ تاپ های msi هست و اصلا ارتباطی به ویروس نداره!
از task manager روی svchost کلیک راست کنید و روی Go to Serivces کلیک کنید. چند تا فایل انتخاب میشه که یکی از اونها wuauserv هست. روی اون راست کلیک کنید و Stop Service رو بزنید.
با ریست شدن ویندوز ممکنه این حالت دوباره پیش بیاد که باید این کار رو دوباره انجام بدید.