PDA

View Full Version : ثابت بودن اشیائ روی صفحه در هر سیستمی

adineh67
دوشنبه 02 شهریور 1394, 11:00 صبح
سلام
من فرمم رو با جدول طراحی کردم رو سیستم خودم خوب نشون داده میشه اما رو سیستمای دیگه ظاهرش بهم ریخته میشه مثلا صفحه کشیده میشه و سایزش تغییر میکنه چطور میتونم درستش کنم؟

LostOfMind
دوشنبه 02 شهریور 1394, 11:07 صبح
اندازه رو با پیکسل تعیین کن به جای درصد

adineh67
دوشنبه 02 شهریور 1394, 11:17 صبح
اندازه رو با پیکسل تعیین کن به جای درصد

خیلی ممنونم
بهترین سایزی که میتونم واسه صفحه بذارم طوریکه رو هر سیستم و مرورگری ثابت باشه چی هست؟

adineh67
دوشنبه 02 شهریور 1394, 20:19 عصر
اندازه ی صفحه رو که تغییر میدم باید رزولوشن سیستم رو با همون اندازه مچ کنم این روش درسته؟!!!

LostOfMind
دوشنبه 02 شهریور 1394, 23:07 عصر
درحال حاضر کمترین رزولوشن مربوط به مانیتورهای crt هستن که ۱۰۲۴*۷۶۸ هستن
برای اینکه روی این مانیتورها اسکرول افقی نداشته باشی بهتر اندازه رو حداکثر ۱۰۰۰ پیکسل تعیین کنی
اما برای رزولوشن های بیشتر اندازه فرم چون ثابته خودشو با صفحه ی مانیتور ست نمیکنه بخاطر همین کوچک بنظر میاد

adineh67
سه شنبه 03 شهریور 1394, 09:28 صبح
پس این همه سایت که رو سیستمای مختلف باز می کنیم و صفحات در اندازه ی نرمال دیده میشن چجوری طراحی شدن؟!!:متفکر:

LostOfMind
سه شنبه 03 شهریور 1394, 10:04 صبح
معمولا با رسپانسیو هستن یا اینکه با درصد اندازه ها تعیین میشن

adineh67
سه شنبه 03 شهریور 1394, 10:09 صبح
معمولا با رسپانسیو هستن یا اینکه با درصد اندازه ها تعیین میشن

:متعجب::متعجب::گیج::گیج:
آخر من نفهمیدم اندازه هارو باید با درصد وارد کرد یا پیکسل؟!!!
دوستان خودتون واسه طراحی سایت چیکار میکنید که رو هر سیستم اندازه ثابت باشه؟:ناراحت:

aminmousavi
سه شنبه 03 شهریور 1394, 14:17 عصر
سلام دوست عزیز .
اگر براتون اشکالی نداره که بر روی بعضی device ها سایت تون اسکرول افقی هم بخوره همانطور که گفتن دوستان از پیکسل استفاده کن (تو سیستم های قدیمی و تمامی گوشی ها و تبلت ها سایت تون که باز میشه فقط یک قسمتش معلومه . برای درک موضوع اندازه مرورگرتون ویندوز تون رو به اندازه یک lcd گوشی تغییر بدین . میتونین خروجی ای که رو گوشی نمایش داده میشه رو مشاهده کنید)
اما اگر میخواید اصلا اسکرول افقی نخوره باید از طراحی ریسپانسیو بهره بگیرین .(کار با درصد کارتون رو سخت میکنه فکر کنم)