PDA

View Full Version : سوال در مورد فراخواین یک فیلد در یک متغییر

mahdi_farhani
دوشنبه 23 مرداد 1385, 12:34 عصر
با سلام
من تازه Asp.net 2.0 رو شروع کردم به کار کردن . و چیزی زیادی بلد نیستم . در حال حاضر از Vb.net دارم برای کد نویسی استفاده میکنم . الان به کدی احتیاج دارم که بتونم مقدار یک فیلد را داخل یک متغییر بریزم و دوباره ذخیره کنم . من از کنترل SqlDatasource برای ارتباط استفاده کردم .
تو ذخیره کدنش مشکل ندارم ولی تو فراخوانی مشکل دارم . میتونم از Datagrid هم استفاده کنم ولی نمی خوام از کنترل خاصی استفاده کنم . اگه میشه راهنمایی کنید .

nazaninam
دوشنبه 23 مرداد 1385, 20:04 عصر
برای دیافت اطلاعات داخل دیتابیس باید مراحل زیر طی بشه:
1- اتصال به بانک بوسیله رشته اتصال
2- ارسال فرمان select
3- دریافت داده ها ; این مرحله خودش دو قسمته 1- آنلاین : که از دیتا رید استفاده میشه 2- آفلاین که از دیتاست به همراه یک آداپتر استفاده میشه
4- نمایش داده ها: اگر مراحل بالا رو طی کردید دات نت راه های زیادی جهت نمایش داده داره
الف) میتونید مثل asp classic داخل یک حلقه اطلاعات رو توی صفحه بدون هیچ کنترل با متد response.write نمایش بدید .
ب) میتونید اطلاعات رو داخل لیست نمایش بدید که عبارتند از : listbox,dropdownlist و treeview ,menu که در نسخه جدید اضافه شدند
ج) استفاده از data container ها که عبارتند از : repeater,datalist,datagird و gridview,formview,details view که در نسخه جدید اضافه شده
د) حتی شما میتونید اطلاعاتتون رو داخل هر کنترل دیگه ای مانند لیبل ، باتن و هرچیزی که فکرشو بکنید نمایش بدید
حالا شما توی کدوم مرحله مشکل دارید بیشتر توضیح بدید
در ضمن بگم دسته بندی بالا کاملا من دراوردی بوده و برای فهم آسونه بنابراین همینجا از اساتید عذر خواهی میکنم.

mahdi_farhani
سه شنبه 24 مرداد 1385, 04:42 صبح
دوست عزیز ممنون از راهنمایتون .
من تو همه مراحل بالا مشکل دارم . چون هیچکدام از این مراحل را نمیدونم . گفتم من از کنترل استفاده کردم از کد استفاده نکردم .