PDA

View Full Version : سوال: درخواست راهنمایی و معرفی کتاب

DumanNazeri
دوشنبه 02 شهریور 1394, 19:01 عصر
سلام. وقت بخیر و خسته نباشید.
ببخشید که وقت‌تون رو می‌گیرم.
بنده کمابیش با سی‌شارپ آشنا هستم٬ اما هیچی در مورد نحوه‌ی اتصال سی‌شارپ و SQL نمی‌دونم...
ممنون می‌شم اگر راهنمایی‌م کنید که چطوری می‌تونم این موضوع رو یاد بگیرم.
کتاب٬ سایت٬ ویدیو و یا هر چیزی که صلاح می‌دونید رو منت می‌ذارید اگه معرفی کنید بهم.
خیلی علاقه دارم Linq to SQL رو یاد بگیرم٬ اگر در این زمینه هم اطلاعاتی داشته باشید و راهنمایی بفرمایید٬ بی‌نهایت ممنون می‌شم..
مرسی.

bitasoft.ir
سه شنبه 04 مهر 1402, 21:18 عصر
اتصال C# به SQL Server و یادگیری LINQ to SQL می‌تواند به عنوان یک مهارت مفید برای توسعه نرم‌افزارهای دات‌نت شما باشد. در زیر، من چندین منبع و کتاب را معرفی می‌کنم که به شما کمک می‌کنند این مهارت‌ها را یاد بگیرید:
کتاب "C# 9 and .NET 5 – Modern Cross-Platform Development":
این کتاب توسط Mark J. Price نوشته شده و به شما اصول اساسی C# و نحوه اتصال به پایگاه داده‌های SQL Server را آموزش می‌دهد. همچنین به شما مباحث LINQ و Entity Framework را نیز آموزش می‌دهد.
کتاب "C# 9.0 in a Nutshell":
این کتاب از شرکت O'Reilly نوشته شده و منبعی فوق‌العاده برای یادگیری C# است. در بخش‌های مختلفی از کتاب، مفاهیم اتصال به پایگاه داده و LINQ نیز توضیح داده شده‌اند.
وب‌سایت Microsoft Docs:
وب‌سایت رسمی مایکروسافت (Microsoft Docs) منابع بسیار خوبی برای یادگیری C# و اتصال به SQL Server را ارائه می‌دهد. شما می‌توانید به بخش‌هایی مانند "Entity Framework Core" و "ADO.NET" مراجعه کنید.
دوره‌های آموزشی آنلاین:
بسیاری از وب‌سایت‌های آموزشی معتبر دوره‌های آموزشی آنلاین در زمینه‌های C# و SQL Server ارائه می‌دهند. مثلاً Pluralsight، Udemy، Coursera، و LinkedIn Learning دوره‌های خوبی در این زمینه دارند.
کتاب "Pro LINQ: Language Integrated Query in C# 2008":
اگر به خصوص علاقه‌مند به یادگیری LINQ هستید، این کتاب نوشته توماس هایکاپ و صادق هوری است و به شما درک عمیقی از LINQ ارائه می‌دهد.
هنگام یادگیری، مهمترین چیز این است که تمرینات عملی انجام دهید تا مهارت‌های خود را تقویت کنید. بنابراین، سعی کنید به تمرینات و پروژه‌های عملی هم دست بزنید. با پیگیری مطالب منبع‌های معرفی شده و تمرین مستمر، به راحتی مهارت‌های C#، اتصال به پایگاه داده‌ها، و LINQ to SQL را خواهید یاد گرفت. موفق باشید!

سلام. وقت بخیر و خسته نباشید.
ببخشید که وقت‌تون رو می‌گیرم.
بنده کمابیش با سی‌شارپ آشنا هستم٬ اما هیچی در مورد نحوه‌ی اتصال سی‌شارپ و SQL نمی‌دونم...
ممنون می‌شم اگر راهنمایی‌م کنید که چطوری می‌تونم این موضوع رو یاد بگیرم.
کتاب٬ سایت٬ ویدیو و یا هر چیزی که صلاح می‌دونید رو منت می‌ذارید اگه معرفی کنید بهم.
خیلی علاقه دارم Linq to SQL رو یاد بگیرم٬ اگر در این زمینه هم اطلاعاتی داشته باشید و راهنمایی بفرمایید٬ بی‌نهایت ممنون می‌شم..
مرسی.