PDA

View Full Version : طراحی سایت آماری

bazikadeh
دوشنبه 02 شهریور 1394, 20:40 عصر
سلام

میخواستم یک سایت طراحی کنم که یک سری از افراد بیان و اطلاعاتی مورد نیاز من رو وارد کنن.
مثلا بگن در انبار هایی که در اختیار دارن چه کالا هایی و به چه تعداد و چه رنگ هایی و ... وجود داره.
به هر کدوم یه یوزر بدم و خودشون بزنن و در آخر هم مدیر بتونه گزارش بگیره.

حالا من هیچی از طراحی سایت بلد نیستم ولی سی شارپ برنامه حسابداری ساختم.
به نظر شما چه برنامه ای رو شروع به یاد گیری کنم که بتونم این سایت رو بتونم برطرف کنم ؟

aminmousavi
سه شنبه 03 شهریور 1394, 04:41 صبح
سلام دوست عزیز .
پیاده سازی سایت به طور کل به دو قسمت : سمت سرور (کدهای سی شارپ) و سمت کلاینت (html,CSS,Javascript یا jquery) تقسیم میشه .
اگر به C# مسلط هستین زیاد سمت سرور مشکلی ندارین فقط باید مفاهیم asp.net رو یاد بگیرین (مثل : Session , Postback , Cookie و ...)
اما سمت کلاینت کار زیاد دارین . html و css رو خوب باید بلد باشین و حداقل با javascript یا jquery آشنایی نسبی پیدا کنین . اگه وقتشو ندارین ، پیشنهاد میکنم برای سمت کلاینت از یک طراح قالب کمک بگیرین و فقط سمت سرور رو خودتون پیاده سازی کنین .

موفق باشی

bazikadeh
سه شنبه 03 شهریور 1394, 11:22 صبح
ممنونم.
مگه با asp نمیشه هم قالب سایت رو طراحی کنم ؟
-------------

aminmousavi
سه شنبه 03 شهریور 1394, 14:07 عصر
اولا asp خودش تکنولوژی هست و مربوط به کدهای سمت سرور میشه . با دونستن سی شارپ و مفاهیم asp شما قادر به طراحی سایت نیسیتید . (مگر اینکه بخواین 4تا دکمه فقط بندازین رو صفحه و روی اون ها کدنویسی کنین :لبخند:)
شما باید html و css قالبتون رو بسازید . (همانطور که گفتم شاید یک کمی هم جاوا اسکریپت یا جی کوئری نیاز بشه)

bazikadeh
سه شنبه 03 شهریور 1394, 16:02 عصر
اها یعنی طراحی سایت با asp یعنی فقط کد نویسیشه ؟؟؟
پس اینطوره php بهتر نیست یاد بگیرم؟

aminmousavi
سه شنبه 03 شهریور 1394, 17:12 عصر
php هم دوست عزیز زبان برنامه نویسی برای سمت سرور هست مانند ASP.NET با زبان سی شارپ
به طور کل برای طراحی قالب شما باید html و css بلد باشید .

bazikadeh
سه شنبه 03 شهریور 1394, 21:01 عصر
ok داداش ممنونم

مقاله خوب یا فیلم آموزشی دارین؟