PDA

View Full Version : سوالاتي در مورد dll

sabz12
سه شنبه 03 شهریور 1394, 09:23 صبح
تعدادي سوال برام پيش اومده در مورد dll كه شايد اصلا منطقي هم نباشه اگر راهنمايي كنيد ممنون مي شم.

1-یک پروژه جدید برای ساخت dll می سازیم نام پروژه اگر هم نام پروژه اصلی باشه بهتره ؟یا نامش مهم نیست؟

2- در پروژه جدید برای ساخت dll نام نیم اس پس هم نام پروژه اصلی باشه بهتره ؟یا نامش مهم نیست؟

3- در پروژه جدید برای ساخت dll نام کلاس مورد نظر هم نام پروژه اصلی باشه بهتره ؟یا نامش مهم نیست؟

4- در پروژه جدید برای ساخت dll کلاس مورد نظر اگر پارشال باشه بهتره ؟یا مهم نیست؟

5- من dll می تونم بسازم بدون یوزینگ کردن هم فقط با new کردن قابل استفاده است چرا بعضی جا ها گفتند باید یوزینگ کرد؟؟

واقعا هم فکری با اساتید باس پشت گرمی و ادامه کار میشه، پیشاپیش تشکر می کنم.

SabaSabouhi
سه شنبه 03 شهریور 1394, 10:59 صبح
تعدادي سوال برام پيش اومده در مورد dll كه شايد اصلا منطقي هم نباشه اگر راهنمايي كنيد ممنون مي شم.

1-یک پروژه جدید برای ساخت dll می سازیم نام پروژه اگر هم نام پروژه اصلی باشه بهتره ؟یا نامش مهم نیست؟

2- در پروژه جدید برای ساخت dll نام نیم اس پس هم نام پروژه اصلی باشه بهتره ؟یا نامش مهم نیست؟

3- در پروژه جدید برای ساخت dll نام کلاس مورد نظر هم نام پروژه اصلی باشه بهتره ؟یا نامش مهم نیست؟

4- در پروژه جدید برای ساخت dll کلاس مورد نظر اگر پارشال باشه بهتره ؟یا مهم نیست؟

5- من dll می تونم بسازم بدون یوزینگ کردن هم فقط با new کردن قابل استفاده است چرا بعضی جا ها گفتند باید یوزینگ کرد؟؟

واقعا هم فکری با اساتید باس پشت گرمی و ادامه کار میشه، پیشاپیش تشکر می کنم.

سلام
شما می‌خوای یک Class Library بسازی، تو نام‌گذاری پیش‌نهاد می‌کنم این شکلی عمل کنی.
نام پروژه و اسمبلی و فضای نام رو یکی بگیر.
تو نام پروژه چند قسمت داشته باش، قسمت اول نام شرکت یا گروه باشه، قسمت دوم نام پروژه و قسمت سوم
زیر مجموعه‌ای که این dll بهش مربوطه.
بسته به موضوع این قسمت‌ها می‌تونن بیشتر هم باشن.

MyCompany.MyProject.Tools.dll

این که نیاز به using کردن باشه یا نباشه به فضای نام مربوط هست. اگه فضای نام دو تا اسمبلی یکی باشن نیازی به using نداری.

در ضمن بجای «اساتید» از «استادان» استفاده کن، چون واژگان فارسی به صورت شکسته جمع بسته نمی‌شن.

صبا صبوحی