PDA

View Full Version : انتخاب نوع فیلد

بیتا حکمت
سه شنبه 03 شهریور 1394, 11:25 صبح
سلام ، به این مثال توجه کنید :

فرض کنید قرار هست از لینک ها اینترنتی ایمیل استخراج بشه ، بسیار خوب من برای فیلد ایمیل varchar(255), انتخاب می کنم ، تا ایمیل ذخیره بشه
اما یه مشکلی پیش میاد :

ممکنه لینک اول ، دو تا ایمیل داشته باشه

لینک دوم 5 تا ایمیل استخراج بشه

لینک هفتم اصلا ایمیلی وجود نداشته باشد

برای این موارد این چنینی راهکار مناسب چیه ؟ و تو مثالی که گفتم باید از چه فیلدی استفاده کنیم ؟

محمد رضا فاتحی
سه شنبه 03 شهریور 1394, 11:40 صبح
سلام...
می خواین برای هر لینک ایمیل های جداگانه ثبت بشه؟؟ مثلا برای لینکی که 5 ایمیل داره 5 ردیف می خواین در نظر بگیرین یا همش در یک فیلد؟؟

بیتا حکمت
سه شنبه 03 شهریور 1394, 12:02 عصر
سلام...
می خواین برای هر لینک ایمیل های جداگانه ثبت بشه؟؟ مثلا برای لینکی که 5 ایمیل داره 5 ردیف می خواین در نظر بگیرین یا همش در یک فیلد؟؟

سلام ، سوالم همینه دیگه کدوم روش صحیح تره ، من فکر می کنم که باید اون ایمیل ها در یک فیلد ذخیره بشه ، چون یکم برام بی معنی جلوه می کنه
فرضا" برای 10 ایمیل ، 10 فیلد داشته باشیم ! و اینکه تعداد ایمیل های هر لینک مشخص نیست
اما میخوام نظر شما و دوستان دیگه رو بدونم ، چه روشی صحیح تر هست و فیلد مناسب چیه ؟

abdullah20
سه شنبه 03 شهریور 1394, 12:13 عصر
باور کنید من اصلا متوجه نشدم
برای هر ایمیل یک فیلد ایجاد بشه؟
شاید منظورتون چیز دیگه ای ولی یک ستون ایجاد میشه و ایمیل ها در سطر ذخیره میشن

بیتا حکمت
سه شنبه 03 شهریور 1394, 12:19 عصر
باور کنید من اصلا متوجه نشدم
برای هر ایمیل یک فیلد ایجاد بشه؟
شاید منظورتون چیز دیگه ای ولی یک ستون ایجاد میشه و ایمیل ها در سطر ذخیره میشن

سلام ، حق با شماست ، من با دفت کافی توضیح ندادم
ببینید سوالم اینکه چون ما تعداد زیادی لینک داریم ، و تعداد ایمیل ها در هر لینک فرق می کنه ، ممکنه یک لینک 5 تا ایمیل داشته باشه ، یک لینک اصلا ایمیلی نداشته باشه
شما برای ذخیره ایمیل ها داخل دیتابیس ، که مشخص بشه ایمیل ها مربوط به کدوم لینک هست از چه روشی استفاده می کنین ؟

محمد رضا فاتحی
سه شنبه 03 شهریور 1394, 12:26 عصر
اگه بخواین سریع به لینک و ایمیل دسترسی پیدا کنید....
به نطرم هر لینک و ایمیل رو داخل یک ردیف از جدولتون ذخیره کنید

abdullah20
سه شنبه 03 شهریور 1394, 12:32 عصر
شما نیاز به 2 جدول دارید
در جدول اول که به عنوان گروه هستش نام گروه ها یا لینک ها و مشخصات دیگر
و در جدول دوم 2 فیلد را داریم
فیلد اول نام یا ایدی گروه و فیلد دوم ادرس ایمیل

tam563
شنبه 07 شهریور 1394, 21:16 عصر
ببین دوست عزیز برای هر ایمیل اون هم با تعداد متغیر ، زدن فیلد مجزا برای هر ایمیل به خصوص اگر برنامه دسکتاپ باشه نه سمت سرور و کار با دیتا های بزرگ حرکت غیر حرفه ای هست. حالا من نمیدونم آیا برنامه دسکتاپه؟؟
اگر همین طوره که میگم که اگر هم نباشه خیلی در کلیت ماجرا فرقی نداره یک فیلد برای ایمیل در نظر بگیرین توش با کاما جدا کنید بعد توی کداتون تجزیه کنید فکر میکنم شما هم خودت همین فکر رو داشتی! ولی در کل جوابت همونی هست که فکر کردی.
اگر هم دیتا ها خیلی بزرگ نیستن و یه برنامه دسکتاپه سادست مشکلی نداره میتونید دو جدول داشته باشید در یکی کلید آی دی + لینک ها(به قول خودتون) و در یکی دیگر کلید آی دی + ایمیل ها رو ذخیره کنید، اگر دیتا بزرگه و مسائل پرفرمنس مطرحه (که بعید میدونم) و سوال فنی تری داشتید میتونید بپرسین تا در این مورد بیشتر راهنمایی کنم.

tam563
شنبه 07 شهریور 1394, 21:18 عصر
ولی در کل اگر چیزی هست که میتونید سر هم ترش کنید بهتره واسه راحتی در کوئری زدنتونم که شده همش رو بریزین توی یک جدول! اینم از معماری.

tam563
شنبه 07 شهریور 1394, 21:24 عصر
شما برای ذخیره ایمیل ها داخل دیتابیس ، که مشخص بشه ایمیل ها مربوط به کدوم لینک هست از چه روشی استفاده می کنین ؟

من فکر میکنم در معماری داده هات اشتباهاتی کردی ، البته فکر میکنم، احتمالاً این قضیه کلید آی دی رو هم رعایت نکردی که بعد بری با همون کلید لینکت در جدول دیگه ای به دنبال همون کلید در جدول ایمیلت باشی تا به ایمیلت(هات) برسی!
حالا حرفای پست های بالام رو بخون اگر مجبور بودی دو جدوله اش کنی باز راجع به هم زمان خروجی مربوط گرفتن از دو جدول با یک کوئری( که درستش هم همینه) رو میگم بهت سرچ کنی

بیتا حکمت
شنبه 07 شهریور 1394, 22:26 عصر
جناب tam563 (http://barnamenevis.org/member.php?366174-tam563)@ از انرژی و وقتی که گذاشتین ممنونم ، حتما" در پروزه های بعدی به مواردی رو که یاد دادین استفاده می کنم
اما این موضوع رو قبلا" با این شیوه حل کردم ، یک فیلد ایمیل ساختم و هر تعداد ایمیلی که یافت شد درون اون ایمیل ذخیره میشن (با اینتر هم از هم جدا شدن )
پی نوشت : بهتر بود بگم از این روش استفاده کردم :لبخند:

tam563
شنبه 07 شهریور 1394, 22:36 عصر
سوالت نشون دهنده کنجکاویت برای معماری کلی (مثلاً برای آینده) این کارا بود که من جواب دادم و الا چیز حل نشدنی نبود، و من هم همین رو پیشنهاد داده بودم عالیست