PDA

View Full Version : یادگیری زبان Python

SasanHB
چهارشنبه 04 شهریور 1394, 02:40 صبح
من تازه تصمیم به یادگیری و شروع برنامه نویسی کرده ام و برای شروع زبان Python رو انتخاب کردم.
لطفا اگه دوستان کتاب مناسبی برای یادگیری Python که این زبانو خیلی روان از سطح میتدی تا پیشرفته همراه با ترجمه خوب توضیح داده باشه سراغ دارن معرفی کنند (یا هر منبع دیگری)
و اینکه کلا پیشنهادتون واسه یه تازه کار که میخاد شروع کنه چیه؟چه گام هایی و باید طی کنم؟ مخصوصا برای این زبان.

hirad000
چهارشنبه 04 شهریور 1394, 18:11 عصر
من تازه تصمیم به یادگیری و شروع برنامه نویسی کرده ام و برای شروع زبان Python رو انتخاب کردم.
لطفا اگه دوستان کتاب مناسبی برای یادگیری Python که این زبانو خیلی روان از سطح میتدی تا پیشرفته همراه با ترجمه خوب توضیح داده باشه سراغ دارن معرفی کنند (یا هر منبع دیگری)
و اینکه کلا پیشنهادتون واسه یه تازه کار که میخاد شروع کنه چیه؟چه گام هایی و باید طی کنم؟ مخصوصا برای این زبان.

سلام
https://tehpug.github.io/python-the-right-way/
همه چیز رو توضیح داده به طور کامل . و کلی منبع هم معرفی کرده
موفق باشید

mehran.sondossi
پنج شنبه 05 شهریور 1394, 11:45 صبح
سلام
کتاب پایتون از مقدماتی تا پیشرفته- نویسنده:ماگنوس لی هتلند - ترجمه علی مس فروش - انتشارات دانشگاه صنعتی شاهرود
کتاب آموزش زبان برنامه نویسی پایتون نگارش 3 - اکبر اعلایی فرد - نشر رویش جوانه های فردا - (البته این کتاب بیشتر مباحث پیشرفته هست ولی مباحث مقدماتی رو هم یه توضیحی داده :لبخندساده: ) -فروشگاه الکترونیکیش هم : www.Shop.Royesh.net (http://www.Shop.Royesh.net)

irainan
سه شنبه 17 شهریور 1394, 16:47 عصر
اتفاقا پایتون یه زبان برای مبتدیاست که خیلی راحت میتونین باهاش برنامه بنویسید ولی سینتکسش یه مقدار با بقیه زبان ها متفاوته...
بهترین کتاب برای یادگیری از این پس پایتون که ترجمه شده هم هست.

Fear Shadow
سه شنبه 17 شهریور 1394, 20:40 عصر
اتفاقا پایتون یه زبان برای مبتدیاست که خیلی راحت میتونین باهاش برنامه بنویسید ولی سینتکسش یه مقدار با بقیه زبان ها متفاوته...
بهترین کتاب برای یادگیری از این پس پایتون که ترجمه شده هم هست.
درود بهتره ندانسته اظهار فضل نفرمایید.

برای اون دوست عزیز هم باید در نظر داشته باشند که یادگیری هرزبان برنامه نویسی یکی از مهم ترین مقدماتش دونستن زبان انگلیسی ، این یک الزام نیست ولی خیلی میتونه کمکتون کنه. برای شروع هم من منابع فارسی زیادی رو مطالعه کردم ولی راستشو بخواید کیفیت منابع اصلی رو نداشتند برای شروع از 0 کتاب python for kids رو پیشنهاد میکنم که خیلی ساده مباحث رو شروع کرده و بهتون دید خوبی میده . بعد از اون میتونید از منابعی مثل Learn python the hard way و python for dummies و ... استفاده کنید .
موفق باشید