PDA

View Full Version : سوال: استخدام در شرکت های برنامه نویسی

Encoder07
چهارشنبه 04 شهریور 1394, 19:26 عصر
سلام .

من مدتی هست که به دنبال یه شرکت برای استخدام میگردم با دوتاشون که آگهی داده بودن تماس گرفتم گفتن حداقل لیسانس باید باشی.

راستش اصلا دانشگاه نرفتم اما PHP رو در سطح حرفه ای کار کردم مخصوصا در زمینه امنیت.الان نامید شدم یعنی هیچ شرکتی بدون مدرک استخدام نمیکنه!؟

hsgpro
چهارشنبه 04 شهریور 1394, 20:07 عصر
سلام
منم مثل شمام.
اوایل مثل شما دنبال استخدام PHP و برنامه نویسی بودم اما بعدش فهمیدم که دیپلم یعنی کارگری و باید یه کار کارگری پیدا کنم.

ikallam
چهارشنبه 04 شهریور 1394, 20:13 عصر
سلام فکر نکنم همه شرکت ها این جوری باشه - درضمن چرا میخوایین برین شرکت کار کنین خودتون کار بگیرید انجام بدین - البته باید چند تا نمونه کار داشته باشید
اگه مشهد هستین - فکر کنم این شرکت نیرو میخواد یه زنگ بزنید - 09336886916
شرکت توسعه فناوری اطاعات مشکات

Pedram77
چهارشنبه 04 شهریور 1394, 21:42 عصر
متاسفانه هیچکس به مهارت توجه نمیکنه همه مدرک میخوان در صورتی که خیلیا هستن که مدرک دارن ولی هیچی سرشون نمیشه :ناراحت:

ikallam
چهارشنبه 04 شهریور 1394, 23:57 عصر
من میگم فرض کن کسی که مدرک لیسانس داره ولی کاری بلد نیس یه شرکت برنامه نویسی استخدام شه (البته اگه بتونه از مصاحبه و غیره رد شه) وقتی پروزه ای بهش بدن ببینن نمیتونه انجام بده حتما اخراج میشه - قبول دارم بعضی جا ها به مدرک نگاه میکنن - ولی بستگی به خودت داره چند تا نمونه کار درست کن یه سایت بزن نمونه بزار - حتی شده رایگان چند وقت کار انجام بده وقتی جا افتادی پروژه خودت بگیر انجام بده
مثلا 10تا قالب درست کن رایگان بزار تو سایت ها - یه اسکریپت رایگان بساز انتشار بده
بعد میبینی از همین رایگان ها هم درامد کسب میکنی چه جوری - طرف میاد میگه میشه قالب این اسکریپت رو ایجوری تغییر بدی - میشه واسه سایت من هم قالب درست کنی
چه نیازی هست تو شرکت کار کنی که کم ترین حقوق رو میدن ؟؟؟

alirayaneh
پنج شنبه 05 شهریور 1394, 01:03 صبح
دوستان شما لیسانس هم داشته باشید باز برای رد کردنتون یه بهانه دیگه جور میکنن .
من اون اوایل مثل شما بدنبال کار برای شرکتا یا دفاتری بودم که آگهی میزدند . با این تفاوت که بنده لیسانس هم داشتم .
بار ها به بهانه های مختلف . مارو رد میکردن جالب اینجاس که هیچ وقت هم بخاطر عدم مهارت این جور بهانه ها نبود ..
شما فوق فوقش حرفه ای هم که باشید بیش از ماهی 1 الی 1500 نمیتونید از این شرکتا در ابتدا مطالبه کنید .

اما یچیزی رو که خوب میدونم . اینه که اگر واقعا شخصی در برنامه نویسی بخصوص وب و موبایل به معنای واقعی حرفه ای باشه . هیچ وقت به موقعیتی نمیرسید که دردلشوو بخاد بیاد همچین جاهایی بیان کنه چون خودش کار دستو پا میکرد.

چیزی که من هم روزی مثل شما دچار اون بودم و تجربه کردم . این بود که تصور میکردم واقعا حرفه ای هستم و همین باعث شده بود که هیچ وقت خودم رو محک نمیزدم که ببینم واقعا حرفه هستم یا این فقط یک تصوره . برادرانه میگم ، خودتون رو مقایسه کنید با چند فرد موفق در رشته برنامه نویسی تحت وب و php ببینید واقعا مثلا شما هم در همون سطح دانش و تجربه دارید؟ ببنید شما نسبت به اونها چقدر حرفه ای تر یا مبتدی تر هستید .
این دید شما رو نسبت به خودتون باز میکنه . و میدونید که حرفه ای هستید یا نه . و اگر نیستید . چطور میتونید حرفه ای بشید . صادقانه بگم اگر حرفه ای باشید و دانشتون نسبت به کارایی php و قابلیت های اون بالا باشه خود به خود راه پول در آوردن رو پیدا میکنید (این رو به یقین میگم) . اونوقت متوجه میشید که چقدر ساده میتونستید پول در بیارید .
تا زمانی که خودتون رو با چهار نفر برنامه نویس آماتور که از شانسشون یا پارتی بازی یا هر چیز دیگه ، به یک شرکت راه پیدا کردن و سطح بنسبت شما سطح پایین تر هستند مقایسه میکنید و حرص میخورید ، جز شانس منتظر چیز دیگه ای برای پول در آوردن نباشید .
من هم این دوران رو تجربه کردم اما الان خدا رو شکر برای مسافرت رفتن و استراحت هم وقت کم میارم شاید روزی 5 یا 6 ساعت و قت برای خوابیدن نداشته باشم . در آمد هم خدا رو شکر . به هیچ شرکتی هم وابسته نیستم و هیچ رئیسی هم ندارم .

دو تا پیشنهاد میکنم : یکی اینکه همیشه در سایت هایی مثل کافه بازار و سایت های معرفی تکنولوژی های جدید نرم افزاری و بچرخید ، این باعث میشه ذهن شما خود به خود به ایده های زیاد برسه .
دوم اینکه درسایت هایی نظیر پونیشا و پارسکدرز و .. عضو بشید . این سایت ها سکوی خوبی برای پرواز شما هستند . بشرط اینکه تمام جوانب و دانش خود رو در پیشنهاد هایی که به کارفرما ها میدید لحاظ کنید . و تمامی روش ها و ایده هایی رو که برای انجام یک پروژه به بهترین نحو و حفظ حسن صداقت به کارفرما بیان کنید . که کارفرما بتونه به شما اعتماد کنه و پروژه خودش رو به شما واگذار کنه فعالیت در این سایت ها میتونه سوابق خوبی برای شما ایجاد کنه

اگر هنوز در سنین جوانی هستید و واقعا هم این رشته رو میدونید و هم علاقه مند هستید . مطمئن باشید درامد و پول زیادی در انتظارتون هست چون انرژی و فکر باز تری دارید .
امیدوارم روزی شما هم به این سخن بنده برسید و درآمد خوبی داشته باشید .

pbm_soy
پنج شنبه 05 شهریور 1394, 01:03 صبح
من هم به مدرک اهمیتی نمیدم وقتی طرف واقعا کار بلد باشد!
اتفاقا چندین شاگرد داشتم که رشته تحصیلیشون کامپیوتر نبوده ولی بهتر برنامه مینوشتن مثلا الا دونفر یادم میاد که اصلا دیپلم هم نداشتن! ساید بخاطر ضعف مدرکشون بیشتر تلاش میکردند!

ولی هیچ وقت منکر مدرک تحصیلی داشنگاه نبودم و چیزهایی که یک دانشجوی کامپیوتر میتواند در دانشگاه یاد بگیرد!
تمام دروس دانشگاهی رشته کامپیوتر کاملا مرتبط به کار عملی و در راستای پیاده سازی پروژه است ولی متاسفانه بخاظر تدریس نادرست و یا کم کاری دانشجویان و دلایل مختلف دیگر این مورد اشتباه برداشت شده است!
من همون راهنمائی که به شاگردان غیردانشگاهیم کردم را اینجا بطور خلاصه میگم
سعی کنید درکنار بالا بردن تجارب برنامه نویسی دروس دانشگاهی را نیز مطالعه کنید مانند درس پایگاه داده ها که شما هم بهش نیاز دارید ویا درس شبکه و مهندسی اینترنت و سیستم عامل و تجزیه و تحلیل و طراحی سیستمها و یا ساختمان داده ها و طراحی الگوریتم و غیره
قرار نیست با مطالعه این موارد شما در این زمینه ها حرفه ای شوید ولی حداقل اطلاعات پایه در این زمینه کسب خواهید کرد و شاید حرف مهندسین و یا دیگر افراد تیم برنامه نویسی را بهتر میتوانید درک کنید ویا درآینده اگر به یکی از این علوم احتیاج داشتید مطالعه را میتوانید گسترش بدید و در پروژه هاتون از آن استفاده کنید
برای کار پیدا کردن هم کمی کارتون سخت میشه ولی با تلاش حتما موفق خواهید شد چون لیسانس و فوق لیسانس و دکتر بیسواد در رشته کامپیوتر زیاد داریم! شما سعی کنید چندین کار انجام دهید حتی اگه شده رایگان انجام دهید و یا اینکه شروع کنید به تولید محصول و بدید بازار ابتدا از محصولات کوچکتر و ساده تر شروع کنید مهمترین نکته در اینکار هم ایده است سعی کنید ایده های خوب و مناسب و با کاربرد بالا را تولید کنید که درصورت موفقیت نیازی به استخدام شدن ندارید و میتوانید استخدام کنید

چون همیشه گفتم اگه کارتون خوبه و به خودتون اطمینان دارید چرا استخدام بشید ، استخدام کنید!

pbm_soy
پنج شنبه 05 شهریور 1394, 01:28 صبح
اتفاقا چندین شاگرد داشتم که رشته تحصیلیشون کامپیوتر نبوده ولی بهتر برنامه مینوشتن مثلا الا دونفر یادم میاد که اصلا دیپلم هم نداشتن! ساید بخاطر ضعف مدرکشون بیشتر تلاش میکردند!

ولی هیچ وقت منکر مدرک تحصیلی داشنگاه نبودم و چیزهایی که یک دانشجوی کامپیوتر میتواند در دانشگاه یاد بگیرد!
تمام دروس دانشگاهی رشته کامپیوتر کاملا مرتبط به کار عملی و در راستای پیاده سازی پروژه است ولی متاسفانه بخاظر تدریس نادرست و یا کم کاری دانشجویان و دلایل مختلف دیگر این مورد اشتباه برداشت شده است!
سعی کنید درکنار بالا بردن تجارب برنامه نویسی دروس دانشگاهی را نیز مطالعه کنید مانند درس پایگاه داده ها که شما هم بهش نیاز دارید ویا درس شبکه و مهندسی اینترنت و سیستم عامل و تجزیه و تحلیل و طراحی سیستمها و یا ساختمان داده ها و طراحی الگوریتم و غیره
قرار نیست با مطالعه این موارد شما در این زمینه ها حرفه ای شوید ولی حداقل اطلاعات پایه در این زمینه کسب خواهید کرد و شاید حرف مهندسین و یا دیگر افراد تیم برنامه نویسی را بهتر میتوانید درک کنید ویا درآینده اگر به یکی از این علوم احتیاج داشتید مطالعه را میتوانید گسترش بدید و در پروژه هاتون از آن استفاده کنید
برای کار پیدا کردن هم کمی کارتون سخت میشه ولی با تلاش حتما موفق خواهید شد چون لیسانس و فوق لیسانس و دکتر بیسواد در رشته کامپیوتر زیاد داریم! شما سعی کنید چندین کار انجام دهید حتی اگه شده رایگان انجام دهید و یا اینکه شروع کنید به تولید محصول و بدید بازار ابتدا از محصولات کوچکتر و ساده تر شروع کنید مهمترین نکته در اینکار هم ایده است سعی کنید ایده های خوب و مناسب و با کاربرد بالا را تولید کنید که درصورت موفقیت نیازی به استخدام شدن ندارید و میتوانید استخدام کنید

چون همیشه گفتم اگه کارتون خوبه و به خودتون اطمینان دارید چرا استخدام بشید ، استخدام کنید!

imohammad
پنج شنبه 05 شهریور 1394, 02:10 صبح
بیا این یه آگهی استخدام، مدرک تحصیلی هم نخواسته:

شرکت پروگپارس جهت گسترش نیروی انسانی متخصص خود استخدام میکند
۳نفر برنامه نویس مسلط به اندروید
۲نفر برنامه نویس مسلط به ای او اس
۲ نفر برنامه نویس مسلط به php و css و html و js
تسلط به ورد پرس و فریم ورک ci در اولویت است
۱نفر طراح تجربه کاربری
۲نفر گرافیست وب و اپ
۲نفر مدیر پروژه های وب و موبایل
توانایی در موارد ذکر شده از مدرک تحصیلی دارای اهمیت بالاتری است
ارسال رزومه به

hr [at] progpars.com
تهران تقاطع خیابان ولیعصر و بهشتی خیابان عبادی پ ۱۵
02188107340
تلفن همراه جهت پاسخگویی ضروری : 09192485804

nsco_nsco
یک شنبه 08 شهریور 1394, 02:59 صبح
سلام ما به چندین نفر نیاز داریم اصلا مدرک برامون مهم نیست اما چند ماه اول به صورت پروژه ای کار می کنیم و طرف در صورتی که خوب کار کنه و کارش رو بلد باشه و همچنین پی اچ پی و طراحی قالب و ساخت اپلیکیشن بلد باشه و صداقت و وقت شناسی داشت هباشه بعد از چند ماه استخدام می کنیم اگر این ویژگی هارا دارید رزومه های خود را به ایمیل زیر بفرستید با تشکر
nsco_nsco@yahoo.com

j_naroogha@yahoo.com
یک شنبه 08 شهریور 1394, 07:55 صبح
متاسفانه هیچکس به مهارت توجه نمیکنه همه مدرک میخوان در صورتی که خیلیا هستن که مدرک دارن ولی هیچی سرشون نمیشه :ناراحت:

درست که هر کی مدرک داره دلیل نمیشه که مهارتش رو هم داره اما کسی که با علم پایه کامپیوتر هم آشنایی نداشته باشه اصلا برنامه نویس خوبی نیس و توهم برنامه نویس داره. یکی از مشکلات فارغ التحصیلان رشته ی نرم افزار هم همینه که هر کی که فکر میکنه for و loop ,if بلده برنامه نویسسه .
تا کسی علم کامپیوتر رو نخونه برنامه نویس نمیشه ....

godofphp
یک شنبه 08 شهریور 1394, 10:18 صبح
در جواب اون دوستی که میگه متاسفانه کسی به مهارت نگاه نمیکنه همه به مدرک کار دارند
اتفاقا گفته های شما کامل برعکس . این سخت گیری هایی که هست مطمئن باشید ناشی از ندااشتن تخصص و مهارته وگرنه من خودم 4 ساله که کار میکنم
هر جا که پام رو گذاشتم گفتند چی بلدی ؟ و بعد پرسیدند مدرک هم داری؟ من گفتم اره و .... ولی خداییش بعد از دیدن حرفه و تخصص من یکبار هم مدرکی از من خاسته نشده بلکه با بالاترین حقوق و احترام هر جا رفتم استخدام شدم

godofphp
یک شنبه 08 شهریور 1394, 10:20 صبح
کلا برنامه نویسی یعنی تجربه
وسلام
هر چقد هم زبان بلد باشی هر چقد هم مدرک داشته باشی به درد هیچکس نمیخوره حتی خودت

Hamed Beyranvand
یک شنبه 08 شهریور 1394, 11:01 صبح
اتفاقا من همش قصه می خورم چرا هرجا میرم اصلا ازم نمیپرسن مدرکت چیه!!!(به خودم میگم 4 سال مهندسی نرم افزار گرفتی خود کشی کردی ک معدل بیاد بالا 16 بعدم اخرش این مدرک به دردت نخورد)!!
بعد شماها میگین هرجا میریم میگن مدرک؟؟؟!!!:متعجب::متعجب::متعج ب:

masoud_pnu
یک شنبه 08 شهریور 1394, 11:41 صبح
دوست گرامی دلیل اینکه از شما مدرک لیسانس میخوان،برای رتبه گرفتن شرکت هست.وگرنه به مدرک شما نیاز دیگری نیست.شما میتونید باهاشون صحبت کنید و پروژه ای ازون کار بگیرید.
بابا دیگه یه مدرک دانشگاه آزادی هم میزدید تنگ کارتون!شما که کار عملیون خوبه.بهانه رو میبریدید.

masoud_pnu
یک شنبه 08 شهریور 1394, 11:46 صبح
اتفاقا تجربه از همین زبان بلد بودن منتج میشه!

masoud_pnu
یک شنبه 08 شهریور 1394, 11:47 صبح

آفرین.یکی از منطقی ترین و درست ترین اظهارنظرهاییه که شنیدم.

pbm_soy
یک شنبه 08 شهریور 1394, 14:46 عصر
شما لطف دارید دوست عزیز

pbm_soy
یک شنبه 08 شهریور 1394, 15:21 عصر
شما لطف دارید دوست عزیز