PDA

View Full Version : سوال: کامپیال شدن در ویژال استادیو و نشدن در کدبلاکس و ترمینال

mohammaddx
پنج شنبه 05 شهریور 1394, 00:28 صبح
با سلام به همه ی دوستان
اول خواهش دارم که سوال من رو دراولیت قرار بدند چون بخشی از پروژمه که باید زودتر تحویل بدم.
من برنامه مربوط به ساخت صف(Queues) را از کتاب دیتل کپی کردم که با ویژوال استادیو به خوبی کار میکنه ولی در ترمینال (g++) یا کد بلاکس ارورهایی داره که به نظر مربوط به declare نشدن تابع ها و کلاس ها بین 4 فایل است(3 فایل با فرمت .h و یک .cpp) .به نظرم مشکل به خاطر همین 4 تا فایل بودنه که به خوبی به هم لینک نمیشن ولی من این کد رو از کتاب کپی کردم و ویژوال استادیو به خوبی کار میکنه
فایل برنامه را ضمیمه کردم.لطفا کمکم کنید

134656

mohammaddx
پنج شنبه 05 شهریور 1394, 12:26 عصر
دوست ندارم اسپم کنم ولی وقتم خیلی کمه

StepUp
پنج شنبه 05 شهریور 1394, 12:37 عصر
آخه سوالتون کمی گنگه !

mohammaddx
پنج شنبه 05 شهریور 1394, 13:57 عصر
مشکل اینجاست که برنامه ای که ضمیمه کردم در ویژوال استادیو (ویندوز)به خوبی کامپایل میشه ولی در کدبلکس و ترمینال(در لینوکس) ارور میگیره که متوجه نمیشم.فکر کنم کپی متن ارورنتونه کمکی کنه.لطفا برنامه را ببینید.

mohammaddx
پنج شنبه 05 شهریور 1394, 15:37 عصر
مشکل حل شد.نیسجه ای که گرفتم این بود که ویژوال استادیو کمی باهوش تره!

StepUp
پنج شنبه 05 شهریور 1394, 15:38 عصر
در کد بلاکس به جای h. باید از ;using namespace std استفاده کنید ، کتابخانه‌ی <iostream> رو هم اضافه کنید ، اون h. لیست رو بردارید ..
خط نه برنامه که این هست ارور میده :
class Queue:private< List QUEUETYPE >

ارورشم مربوط به علامت کوچکتر و بزرگتر هست (><) و یه ارور آکولادی :لبخندساده:
ارورای برنامه :
C:\Users\Saeed\Documents\MyFinalProject_Important\ main.cpp|9|error: expected class-name before '<' token|C:\Users\Saeed\Documents\MyFinalProject_Impo rtant\main.cpp|9|error: expected '{' before '<' token|
C:\Users\Saeed\Documents\MyFinalProject_Important\ main.cpp|9|error: expected unqualified-id before '<' token|
||=== Build failed: 3 error(s), 0 warning(s) (0 minute(s), 0 second(s)) ===|