PDA

View Full Version : Eclipse یا آندروید استودیو ؟!

H120:D
پنج شنبه 05 شهریور 1394, 00:54 صبح
سلام دوستان ؛ من چند وقتی هست برنامه نویسیِ اندروید رو شروع کردم ، آموزشی که من دارم رویِ ایکلیپسِ ، ولی نمیدونم این بهتره یا اندروید استودیو !!

ینی از نظر کد نویسی هم فرق دارن مگه ؟؟؟
بعد اگه بخوام برم استودیو با این آموزشی که دارم هم میتونم تووش کار کنم ؟؟

ممنون ./

pbm_soy
پنج شنبه 05 شهریور 1394, 01:44 صبح
از لحاظ کدنویسی هیچ فرقی ندارند! هردو جاوا است و برای آندروید برنامه نویسی میکنید پس هیچ تفاوتی ندارند

بله از همان آموزش هم میتوانید استفاده کنید ولی شاید در پیدا کردن گزینه ها به مشکل برخورد کنید و یا در انجام کارهایی که وابسته به محیط IDE باشند ولی در کدها و دستورات استفاده شده برای برنامه نویسی هیچ تفاوتی نیست!
فقط برای یادگیری محیط آندروید استودیو کتاب یا فیلمی را مطالعه کنید و بعد دوباره همان فیلم اولی را ادامه بدید!
البته شما با یادگرفتن ایکلیپس هم چیزی را از دست نخواهید داد پس با ایکلیپس کار کنید و یاد بگیرید و بعدا سرفرصت فقط محیط و گزینه ها و منوی آندروید استودیو را یادبگیرید

keyhan.taktaz
پنج شنبه 05 شهریور 1394, 08:40 صبح
IDE که الان گوگل داره ساپورت میکنه Android Studio هست و Eclipse دیگه ساپورت نمیشه، و اصلا منطقی نیست الان با Eclipse کار کنی.به خاطر یک سری مباحث
اول اینکه پشتیبانی نمیشه دیگه
دوم اینکه Gradle ساپورت نمیکنه
و الا آخر

پنج شنبه 05 شهریور 1394, 09:06 صبح
IDE که الان گوگل داره ساپورت میکنه Android Studio هست و Eclipse دیگه ساپورت نمیشه، و اصلا منطقی نیست الان با Eclipse کار کنی.به خاطر یک سری مباحث
اول اینکه پشتیبانی نمیشه دیگه
دوم اینکه Gradle ساپورت نمیکنه
و الا آخر

Gradle چی هست ؟؟
ساپورت مهم نیس که :D یعنی وقتی بتونم زبون رو یاد بگیرم فرقی نداره زیاد محیطش ./
فقط میخوام بدونم چیزِ مهمی رو از دست ندم این وسط ./

amin_lni
پنج شنبه 05 شهریور 1394, 12:47 عصر
برای یادگیری و شروع . استودیو بهتره . خیلی بهتر

Bahman_8088
پنج شنبه 05 شهریور 1394, 23:30 عصر
سلام به نظرم هر دو محیط خیلی شبیه هستند
http://www.uplooder.net/files/9821af443edcc6eba4d58d26b664c602/Session2_Eclipse.rar.html

جمعه 06 شهریور 1394, 15:28 عصر
برای یادگیری و شروع . استودیو بهتره . خیلی بهتر
از چه لحاظ ؟؟

tux-world
جمعه 06 شهریور 1394, 22:20 عصر
هیج انتخابی بجز استودیو و اینتلیج نیست. ایکلیپس کلا از رده خارجه. خداییش خیلی نرم افزار بیشعوری هستش. نمیدونم چرا منقرض نمیشه D:

pbm_soy
جمعه 06 شهریور 1394, 23:39 عصر
صرفا یک ide است دیگه چرا اینقدر حساسیت نشون میدید؟!
کد که همون کد است هر کدام را دوست داشتید استفاده کنید و نتیجه کار هم در هردو یکی است و مشتری نمیاد بگه چون این برنامه را با ایکلیپس نوشتید نمیگیرم و یا ارزونتر میخرم!
ولی در نهایت میگم همیشه باید سعی کنید از ابزارها و تکنولژیهای جدیدتر استفاده کنید
در ضمن ایکلیپس از دور خارج نمیشه چون فقط ide برای آندروید نیست و از آن برای زبانهای دیگری مانند c/c++ و java و غیره

tux-world
شنبه 07 شهریور 1394, 01:38 صبح
مشکل ایکلیپس این هستش که همیشه قاتی میکنه تو خوبترین حالت باید برنامه رستارت بشه تو بدترین حالتش ویندوز. جالب اینه همیشه باید پروژه رو کلین بکنید. من سر همین پروژم کلن پرید از صفر صفر نوشتم. از همون موقع دیگه نرفتم سراغش. برای این میگم واقعا نرم افزار مزخرفی هستش. تو جاوا هم به درد نمیخوره زیاد چون اینتلیج کلن زدتش زمین و واقعا تو آدرسها کمکها و نقل و انتقالها به شدت خوب کار کرده

سه شنبه 10 شهریور 1394, 10:13 صبح
اینتلیج چی هس ؟؟ جدیدِ ؟! نشنیدم ./