PDA

View Full Version : استفاده از فونت فارسی در string اندروید

EDRIS0131
پنج شنبه 05 شهریور 1394, 16:25 عصر
استفاده از فونت فارسی در string name

با سلام خدمت همه ی دوستان گرامی

بعضی مشکلات در هیچ کتابی – فیلمی یا ... نوشته نشده است و این تنها مرور زمان هست که ما را با این جالش ها مواجعه میکند .

یکی ازمشکلات که من باهاش درگیر شدم و همون لحظه فهمیدم استفاده از فونت فارسی (عربی) در string name هست ، بنابراین تصمیم گرفتم این پست آموزشی رو تایپ کنم

همانطور که همه میدونیم ما برای استاندارد بودن و راحتتر شدن کار تلاش میکنیم تا متن هامون رو در یک string تعریف کنیم و در گرافیک برنامه در موقع نیاز از این string ها استفاده کنیم

(در اینجا نمیخوام درباره string توضیح بدم ، اگر دربارش چیزی نمیدونید با یک سرچ ساده مطالب زیادی دستگیرتون میشه )

استرینگ ها با زبان XML نوشته میشه ، XML هم همانند زبان HTML از فارسی پشتیبانی میکنه

(به عکس-1 توجه شود )

134666
]

ولی این باعث نمیشه که ما بتوانیم از فارسی در این قسمت به طور کامل استفاده کنیم!

با اینکه اگر هم استفاده کنیم هیچ خطایی (ERROR) به ما نخواهد داد

استرینگ ها از دو قسمت STRING NAME و متنی که میخواهیم در گرافیک برنامه نشون داده بشه تشکیل شده

به هر string name در فایل R.java یه ID داده میشه .

حالا اگر ما در string name از فونت فارسی (عربی) استفاده کنیم این باعث میشه تا در فایل R.java با خطا مواجعه شویم

پس همیشه از فونت انگلیسی برای string name استفاده کنید تا با چنین خطایی مواجعه نشوید

(برای درک بهتر به عکس های 2-3 توجه شود )

134667

134668

ali_72
شنبه 07 شهریور 1394, 07:05 صبح
ممنون دوست عزیز

ali_72
شنبه 07 شهریور 1394, 07:06 صبح
ممنون دوست عزیز

tux-world
شنبه 07 شهریور 1394, 10:11 صبح
کلن استفاده از زبانهای غیر انگلیسی برای کلیدها و چیزهایی که برنامه و زبان برنامه نویسی و نرم افزارها تفسیر میکنن اشتباه هستش. حتی اعداد و ارقام هم جزو این مقوله هستن