PDA

View Full Version : جستجوی چند گزینه ای

code_project
پنج شنبه 05 شهریور 1394, 20:59 عصر
سلام اساتید عزیز
من توی برنامه ام احتیاج به نوشتن یه بخش جستجو دارم که شامل 6 تا checkbox هست که جلوی هر چک باکس هم یه textbox قرار داره. کاربر هر کدوم از چک باکس ها را تیک زد تکست باکس مربوطه باز میشه و هر کلمه ای را تایپ کرد بایستی اون کلمه با یه دستور select از یه ستون جدول سرچ شده و نمایش داده بشه. من مجبورم توی query خودم از دستور like استفاده کنم تا کلمه مورد نظر کاربر در هر جای اون ستون جدول بود نمایش داده بشه اما چون این سرچ چندگزینه ای هست نمیدونم باید چطوری شرط بذارم. مثلا اگه کاربر در تکست باکس اول زد علی باید همه رکوردهایی که توش علی هست را بیاره. اگه توی تکست باکس دوم زد رضا باید مثلا علی رضا و رضا علی را بیاره. و اگه توی تکست باکس سوم زد اکبر باید مثلا اکبر علی رضایی و رضا علی اکبری و ... را بیاره و با پرکردن تکست باکس های بعدی این سرچ با شروط مختلف محدودتر بشه. حالا من موندم و این سرج و کمک شما دوستان. ممنون میشم کمکم کنید چطوری select بزنم.

parvizwpf
پنج شنبه 05 شهریور 1394, 21:42 عصر
به ازای هر تکست که انتخاب شد یک خط شرط لایک با اون نوشته بساز و اگه تیکش و برداشت اون خط رو حذف کن و همه شرط ها باید or بشند با هم

code_project
جمعه 06 شهریور 1394, 15:34 عصر
منظورتونا متوجه نشدم. در ضمن چرا or مگه نباید and باشه تا با وارد کردن تکست های جدید نتیجه جستجو محدودتر بشه؟ ممنون میشم یه مثال بزنید

code_project
جمعه 06 شهریور 1394, 21:15 عصر
ذوستان کسی نیست کمکم کنه؟؟؟
:گریه::گریه: