PDA

View Full Version : رمز کردن فایل app.config

code_project
پنج شنبه 05 شهریور 1394, 21:44 عصر
سلام
دوستان عزیز من یه مشکل دارم که همچنان بعد از چند وقت پابرجاست. من کانکشن استرینگ برنامه م را از فایل app.config میخونم. چطوری میتونم این فایل را encrypt کنم و موقع فراخونی decrypt کنم. رمز کردن فایل یک موضوعه اما موضوع اصلی من اینه که من برنامه ام را روی یک فولدر SHARE شده روی سرور شبکه قرار میدم و همزمان بیش از 100 نفر به EXE برنامه وصل میشن. وقتی فایل رمز شده را قرار میدم از روی سرور میتونم برنامه را اجرا کنم اما کاربرا نمیتونن وصل بشن. باید کلید رمزگشایی روی سیستم کاربرا باشه اما من نمیدونم چطوری این کار را بکنم. ممنون میشم کمکم کنید

esafb52
پنج شنبه 05 شهریور 1394, 22:09 عصر
سلام
دوستان عزیز من یه مشکل دارم که همچنان بعد از چند وقت پابرجاست. من کانکشن استرینگ برنامه م را از فایل app.config میخونم. چطوری میتونم این فایل را encrypt کنم و موقع فراخونی decrypt کنم. رمز کردن فایل یک موضوعه اما موضوع اصلی من اینه که من برنامه ام را روی یک فولدر SHARE شده روی سرور شبکه قرار میدم و همزمان بیش از 100 نفر به EXE برنامه وصل میشن. وقتی فایل رمز شده را قرار میدم از روی سرور میتونم برنامه را اجرا کنم اما کاربرا نمیتونن وصل بشن. باید کلید رمزگشایی روی سیستم کاربرا باشه اما من نمیدونم چطوری این کار را بکنم. ممنون میشم کمکم کنید

سلام
شما باید دیتابیس رو سیستم سرور نصب کنی و بقیه باید از طریق کانکشن ات بهش وصل بشننه اینکه اون رو شیر کنی رو شکه در ضمن برای رمز نگاری یه رشته ،کلاس هایی زیادی در دات نت هستن که کابرهای مختلف نوشتن یا اصلا آماده ان سرچ کن

code_project
جمعه 06 شهریور 1394, 15:35 عصر
همه اینا درست. بانک منم روی سروره. منتها وقتی کانکشن را رمز میکنم کاربرا درزمان اتصال چون کلید رمزنگاری را ندارن نمیتونن به بانک وصل بشن

esafb52
شنبه 07 شهریور 1394, 07:58 صبح
همه اینا درست. بانک منم روی سروره. منتها وقتی کانکشن را رمز میکنم کاربرا درزمان اتصال چون کلید رمزنگاری را ندارن نمیتونن به بانک وصل بشن

خوب تو برنامه کلاینت ها رشته اتصال رو بخون و دیکد کن و ....استفاده کن این که مشکلی نداره؟؟

code_project
شنبه 07 شهریور 1394, 12:09 عصر
اینا میدونم دوست گلم. اما چون برنامه روی سرور نصب شده و روی سیستم کلاینت ها نصب نیست، این کار را نتونستم بکنم

pbm_soy
شنبه 07 شهریور 1394, 15:32 عصر
مشکل شما هنوزم کمی نامفهوم است
اولا اگه دیتابیس بروی شرور است پس برنامه را میتوانید بروی تکتک کلاینتها نصب کنید و با تنظیم کانکشن برنامه به دیتابیس بروی شرور متصل خواهد شد
چه لزومی دارد که برنامه را بروی سرور به اشتراک گذاشتید ؟!
مورد دیگر اینکه شما کانکشن را کد کردید حالا برای دیکد کردن نیاز به کلید دارید میتوانید کلید را بروی شرور بگذارید کنار خود برنامه و محدودیتها و دسترسیها را با شبکه اعمال کنید
و یا به کلید را بصورت فایل به تک تک کلاینتها بدید تا برنامه وقتی اجرا شد از آنجا کلید را بگیرد و یا از کرربر درخواست فایل کلید کند و کاربر هم نام ومسیر کلید را در دستگاه خودش بدهد در اینصورت کاربرها میتوانند کلیدهایشان را در فلش مموری خودشان هم نگهداری کنند

code_project
دوشنبه 09 شهریور 1394, 12:36 عصر
نرم افزار من حتما باید روی سرور نصب بشه و امکان اینکه روی هر کلاینت مجزا نصب بشه وجود نداره. مشکل من با ساختن اون کلید رمزگشایی هست. چطور باید اون کلید را بسازم؟؟؟ ممون میشم اگه کسی نمونه کد دراه برام بذاره...

سی ساید
سه شنبه 10 شهریور 1394, 02:41 صبح
امکانش هست که یک مثال با مستندات قرار بدین؟
ممنون.

سی ساید
سه شنبه 10 شهریور 1394, 03:10 صبح
سلام.
علت اینکه پرژه ضمیمه شده با کانفیگ زیر ارور میده چیه؟
<?xml version="1.0" encoding="utf-8" ?>
<configuration>
<connectionStrings>
<add name="LoginDBConnectionString" connectionString="Provider=Microsoft.ACE.OLEDB.12.0;Data Source=|DataDirectory|\Database.accdb;Jet OLEDB:Database Password=******"/>
</connectionStrings>
</configuration>

سی ساید
سه شنبه 10 شهریور 1394, 21:12 عصر
سلام.
راه حلی وجود داره؟
ممنون.

code_project
سه شنبه 17 شهریور 1394, 21:15 عصر
واقعا کسی به مشکل من برنخورده؟؟؟ پس شما کانکشن استرینگ برنامه تون را کجا قرار می دید که هم امن باشه و هم تغییر دادنش روی سرورهای مختلف آسون باشه. برنامه من چند لایه نیست و ویندوزیه نه وب. پس لطفا راهنماییم کنید

mrali.jalali
چهارشنبه 18 شهریور 1394, 12:11 عصر
فکر کنم این لینک ها بدردت بخوره

http://www.codeproject.com/Tips/598863/EncryptionplusDecryptionplusConnectionplusStringpl (http://www.codeproject.com/Tips/598863/EncryptionplusDecryptionplusConnectionplusStringpl )

https://social.msdn.microsoft.com/forums/vstudio/en-US/80646467-d393-4aff-851f-82a25ac02845/encryption-decryption-of-appconfig-file

abdullah20
چهارشنبه 18 شهریور 1394, 12:59 عصر
دوست عزیز منظورتون را از چگونه کلید را بسازم چیه؟
خب شما برای رمزنگاری باید یه کلید به الگوریتم بدید مثلا 123456789
خب حالا این کلید را میشه به روش های مختلف به الگوریتم داد
مثلا اگر برنامه شما در هر دفعه از استفاده باید کاربر لاگین کنه از فرم لاگین دریافت کنید
یا اگر برنامه شما مثلا یک بار در طول عمرش روی سیستم فرم لاگین به نمایش در میاد باز هم مثل روش قبل از کاربر کلید را بگیرید
و روش های دیگه

محمد آشتیانی
چهارشنبه 18 شهریور 1394, 17:32 عصر
سلام
شما بجای اینکه مقدار کد شده کانکشن استرینگت رو داخل App.Config ذخیره کنی ، مقدار کد شده رو کنار فایل اجرایی برنامت، داخل یک فایل Text ذخیره کن و از همون فایل بخون. (یعنی یک فایل تکست ساده یا INI یا هر مدلی که دلت میخواد)

پ ن: بخاطر اینکه برنامه شما از فولدر شیر شده اجرا میشه و فایل app.Config لوکال ساخته میشه این مشکل پیش میاد.

موفق باشید.

code_project
پنج شنبه 19 شهریور 1394, 09:33 صبح
اقای آشتیانی میدونم سرتون شلوغه اما تورا خدا یه نمونه برنامه بذارید. من که واقعا گیج شدم

code_project
پنج شنبه 19 شهریور 1394, 09:35 صبح
خوب وقتی داخل فایل text ذخیره کنم بازم کاربرا به اون فایل دسترسی دارن. فایل text هم کنار فایل اجرایی برنامه توی یه پوشه share شده و کاربرا بهش دسترسی دارن.

code_project
سه شنبه 24 شهریور 1394, 23:12 عصر
من هنوز موفق نشدم. دوستان درخصوص نظر جناب آشتیانی میتونن منو راهنمایی کنن. یا یه sample بذارن

محمد آشتیانی
پنج شنبه 26 شهریور 1394, 01:49 صبح
سلام
این یک نمونه خدمت شما.

موفق باشید.

cmsdqq2
جمعه 29 تیر 1397, 02:00 صبح
مشکل شما هنوزم کمی نامفهوم است
اولا اگه دیتابیس بروی شرور است پس برنامه را میتوانید بروی تکتک کلاینتها نصب کنید و با تنظیم کانکشن برنامه به دیتابیس بروی شرور متصل خواهد شد
چه لزومی دارد که برنامه را بروی سرور به اشتراک گذاشتید ؟!
مورد دیگر اینکه شما کانکشن را کد کردید حالا برای دیکد کردن نیاز به کلید دارید میتوانید کلید را بروی شرور بگذارید کنار خود برنامه و محدودیتها و دسترسیها را با شبکه اعمال کنید
و یا به کلید را بصورت فایل به تک تک کلاینتها بدید تا برنامه وقتی اجرا شد از آنجا کلید را بگیرد و یا از کرربر درخواست فایل کلید کند و کاربر هم نام ومسیر کلید را در دستگاه خودش بدهد در اینصورت کاربرها میتوانند کلیدهایشان را در فلش مموری خودشان هم نگهداری کنند

بنده با موضوعی مواجه شدم.

شما و تمامی دوستان می فرمایید که:

مورد دیگر اینکه شما کانکشن را کد کردید حالا برای دیکد کردن نیاز به کلید دارید میتوانید کلید را بروی شرور بگذارید

برای رمزنگاری دو طرفه، کلید رو هم رمز کنید. ببخشید سوال بنده این هست که چطور؟

به عنوان مثال، میگیم که رشته ی X با مقدار: aaa با کلید 123 رمز بشه و خروجی رو در تکست باکس نشون بده. درسته؟ خروجی فرضاً میشه:

VE*--Gw/4*JEOQ

امنیت کلید رو چطور باید تعیین کرد؟ کلید رو هم اگر بخوایم دو طرفه رمز کنیم، امنیت اون کلید رو چه باید کرد؟

واقعاً موضوع مبهمی بوده برام.

پیشاپیش ممنونم

رامین مرادی
شنبه 30 تیر 1397, 08:38 صبح
اینجا رو مطالعه کنید.
http://barnamenevis.org/showthread.php?549382-%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D8%A7%D8%B1-%DB%8C%DA%A9-%D8%A8%D8%B3%D8%AA%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D9%88-%D8%A7%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D9%84-%DB%8C%DA%A9-%D8%A8%D8%B3%D8%AA%D9%87-%D8%B1%D9%85%D8%B2%D9%86%DA%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%B4%D8%AF%D9%87-%D8%A8%D8%B1-%D8%A8%D8%B3%D8%AA%D8%B1-%D8%B4%D8%A8%DA%A9%D9%87

sds1920
یک شنبه 31 تیر 1397, 07:20 صبح
سوالی که برای من تو تمام این تاپیک مطرح بود این بود که اولا از چه روشی برای کد کردن استفاده کردین؟ ثانیا این کلیدی که ازش صحبت میکنین کجاست؟