PDA

View Full Version : سوال: شبیه سازی gridview در php

fa_karoon
جمعه 06 شهریور 1394, 19:16 عصر
سلام دوستان. من یه مقدار لاتین که جستجو کردم یه سری گریدهای آماده برای php پیدا کردم اما ترجیح می دم خودم بنویسم
من می خوام دقیقا همون گریدی که تو asp.net داشتیم رو تو php پیاده کنم یعنی با زدن روی دکمه ویرایش در هر سطر گرید textboxهایی در هر ستون دیده بشه که امکان ویرایش رو بده، همینطور delete رو هم پشتیبانی کنه
ممنون می شم اگر راهنماییم کنید. خودم فکر می کنم باید از ajax هم کمک بگیرم. اینم بگم کدنویسی سمت بانکم می خوام pdo باشه
سپاس فراوان.

j_naroogha@yahoo.com
جمعه 06 شهریور 1394, 21:33 عصر
معمولا چرخ رو دوباره اختراع نمیکنن....
منظورتون از کمک چیه؟ خب اصولا باید یه دکلاس بنویسید .. یه متد هم داشته باشه که رشته اسسکیوال رو بگیره ...اجراش کنه (حالا با پی دو او یا هرچی دیگه )بعدش به یه table چاپ کنین و row رو generate کنین .
یه پیشنهاد هم اینه که برین سورس کد گریدهای آماده رو مرور کنید تا بهتر آشنا بشین.

fa_karoon
جمعه 06 شهریور 1394, 21:57 عصر
مرسی از پاسختون اما این چیزا رو می دونستم نمی دونم سوال رو کامل خوندین یا نه!
من می خوام حالت ویرایش اینجوری باشه که با زدن دکمه ویرایش تو همون سطر textbox هایی ظاهر بشه که توش مقدار رو ویرایش کنیم و بعد update از اون سطر رو که زدیم عملیات انجام بشه مثل گرید ویژوال استودیو

mehrvarzan
شنبه 07 شهریور 1394, 08:04 صبح
باید به کمک JQUERY پارامترها رو تغییر بدین و مقدارها رو از دیتابیس بخونید و قرار بدید.
زیاد کار سختی نیست ولی وقت نیاز داره و البته مقدار زیادی حوصله...
ولی پیشنهاد میکنم وقتی یه چیزی رو قبلا نوشتن شما دیگه ننویسی چون لقمه چرخوندنه

Unique
یک شنبه 08 شهریور 1394, 02:53 صبح
این مورد را چک کردین ، تقریبا هر کاری باهاش میشه کرد :
http://www.phpgrid.org/

rasoul_par
یک شنبه 08 شهریور 1394, 12:04 عصر
این کار کاملا اشتباهه ولی خب راه حلی که به ذهن من میرسه اینه که به ازای هر سطر از گرید یک دکمه هم اضافه کنید و به اون سطر یک کلاس (یا اتریبیوت) اضافه کنید (مثلا activeRow) بعد با استفاده از JQuery و سلکتورهایی که برای جدول وجود داره (اگه اشتباه نکنم table:eq(columnIndex) ) مقدار ستون های سطری رو که انتخاب کردی رو بخونی و توی پارامتر ذخیره کنی، بعد با استفاده از همون سلکتور، یک اینپوت (مثلا تکست یا لیست باکس و ...) رو با مقداری (value) برابر با مقدار متغییری که متناسب با اون سطره رو ست کنی!
کلا کار اشتباهیه!
ببخشید البته!
کد:
با فرض اینکه گرید کلاسی به اسم grid داره

txtParam1 = $('#table.grid tr.activeRow td:eq(1)').html();
txtParam2 = $('#table.grid tr.activeRow td:eq(2)').html();
$('#table.grid tr.activeRow td:eq(1)').html('<input type="text" value="'+txtParam1 +'" />');
$('#table.grid tr.activeRow td:eq(2)').html('<input type="text" value="'+txtParam2 +'" />');