PDA

View Full Version : چت بین دو کلاینت

ho3ein.3ven
شنبه 07 شهریور 1394, 01:59 صبح
سلام دوستان

قصد دارم بین دو کلاینت اندروید امکان چت قرار بدم . الان نزدیک به دو هفتست دارم سرچ می زنم ولی هنوز نتونستم این کار رو انجام بدم .

از دوستان کسی این امکان رو قبلا پیاده سازی کرده ؟ با سوکت می خوام پیاده سازی کنم نه با وب سرویس .

اگر کسی از دوستان قبلا کار کرده خواهشمندم کمک کنه .

تشکر از همگی

ali_72
شنبه 07 شهریور 1394, 07:03 صبح
سلام دوستان

قصد دارم بین دو کلاینت اندروید امکان چت قرار بدم . الان نزدیک به دو هفتست دارم سرچ می زنم ولی هنوز نتونستم این کار رو انجام بدم .

از دوستان کسی این امکان رو قبلا پیاده سازی کرده ؟ با سوکت می خوام پیاده سازی کنم نه با وب سرویس .

اگر کسی از دوستان قبلا کار کرده خواهشمندم کمک کنه .

تشکر از همگی

تاپیک هایی مثل سوال شما زیاده تو همین برنامه نویس
کاری که خودم انجام دادم
در شبکه لوکال سوکت پراگرامینگ در اندروید کار کردم
در وب سیگنال آر

در مورد هر کدوم توضیح خواستی در خدمتیم
اگه دوستان نظر دیگه ای هم دارن خوشحال میشم منم استفاده کنم

ho3ein.3ven
شنبه 07 شهریور 1394, 12:50 عصر
تاپیک هایی مثل سوال شما زیاده تو همین برنامه نویس
کاری که خودم انجام دادم
در شبکه لوکال سوکت پراگرامینگ در اندروید کار کردم
در وب سیگنال آر

در مورد هر کدوم توضیح خواستی در خدمتیم
اگه دوستان نظر دیگه ای هم دارن خوشحال میشم منم استفاده کنم

تشکر بابت پاسختون
من سیستم چت رو از طریق اینترنت می خوام پیاده سازی کنم نه شبکه لوکال .
بعد امکانش هست در مورد سیگنال آر بیشتر توضیح بدین ؟

ali_khodayar
شنبه 07 شهریور 1394, 15:26 عصر
یه نگاه به این لینک (http://www.androidhive.info/page/4/) بندازید ببینید به کارتون میاد یا نه .

pbm_soy
شنبه 07 شهریور 1394, 15:41 عصر
شما میتوانید سوکت پورگرامینگ کنید که مثال و کد جاوا و آندرویدی تو اینترنت هم زیاد است تو همیین سایت هم بحث شده
معمولا هرجا بحث سوکت نویسی را عنوان کردند مثالشون برنامه چت است! ولی یک مشکل کوچیک ویا خیلی بزرگ دارید آنهم اینه که این برنامه در صورتی باهم کار میکنند باید آی پی ولید داشته باشند مگر اینکه هردو در یک زیر شبکه باشند مثلا به یک دستگاه وتی فای متصل باشند
یا حداقل طرفی که بهش درخواست اتصال را میدید باید آی پی ولید داشته باشد
برای اینکار بهترین تکنولژی استفاده از سیگنال آر یا آب سوکت و یا webrtc است

ho3ein.3ven
شنبه 07 شهریور 1394, 17:53 عصر
تشکر می کنم از دوستان عزیزی که پاسخ دادن
فک کنم من منظورم رو بد گفتم . من قصد ندارم دو تا کلاینت رو مستقیم به هم وصل کنم . در واقع قصد نوشتن یک سرور رو دارم ترجیها با پی اچ پی که طرفین چت به این سرور متصل میشن .
اون لینک androidhive هم دیده بودم ولی سر در نیاوردم ازش .
حالا دوستان اگر می تونن بیشتر راهنمایی کنن .

ali_72
یک شنبه 08 شهریور 1394, 07:01 صبح
تشکر می کنم از دوستان عزیزی که پاسخ دادن
فک کنم من منظورم رو بد گفتم . من قصد ندارم دو تا کلاینت رو مستقیم به هم وصل کنم . در واقع قصد نوشتن یک سرور رو دارم ترجیها با پی اچ پی که طرفین چت به این سرور متصل میشن .
اون لینک androidhive هم دیده بودم ولی سر در نیاوردم ازش .
حالا دوستان اگر می تونن بیشتر راهنمایی کنن .

سمت سرور مشابه کار شما رو asp.net کار کردم اگه خواستی asp کار کنی راهنمایی خواستی بگو

ho3ein.3ven
یک شنبه 08 شهریور 1394, 12:32 عصر
متشکرم
ولی سرور ما در حال حاضر لینوکس هست و نمیتونیم asp.net استفاده کنیم

pbm_soy
یک شنبه 08 شهریور 1394, 14:55 عصر
خوب پس شما یک چت سرور میخواهید بنویسسید؟

در اینصورت میتوانید خودتان با c/c++ و یا جاوا سرور سوکت را بنویسید کارش زیاد سخت نیست فقط به پورت گوش میدهید و درخواست اتصال آمد یک thread باز میکنید و در آن هر متن رسیده را به کاربر موردنظرش بفرستید

اون لینک androidhiv که دوستان دادن برای ارتباطات p2p است چیزی که شما میخواهید همه کاربرها را میخواهید به یک سرور وصل کنید
البته باید بگم که وب سرویس هم برای همین کار ابداع شده تا دردسرها و مدیریت کردنهای thread را نداشته باشید

ho3ein.3ven
یک شنبه 08 شهریور 1394, 18:56 عصر
متشکرم ازتون
اگر بشه با php این سرور رو طراحی کرد خیلی بهتره نسبت به دیگر زبان ها البته برای من .
آیا این کار امکان پذیر هست ؟

monobit
یک شنبه 08 شهریور 1394, 22:01 عصر
با php مثل آب خوردن میشه طراحیش کرد و هرکس با یوزر آیدی خودش پیامی رو میفرسته و تو دیتابیس مای اس کیو ال متن پیام با آیدی شخص ذخیره میشه و با thread میشه اطلاعات رو refresh کرد و با کد php از سمت سرور پیام هایی که یوزر آیدیشون با یوزر آیدی این دوکاربر یکیه رو داخل یه لیست نمایش داد.

pbm_soy
یک شنبه 08 شهریور 1394, 23:43 عصر
Php ابزار فقط وب نیست
بله توسط php میتوانید socket programing کنید و اسکریپت آنرا در سرور لینوکس میتوانید اجرا کنید احتمالا در ویندوز هو میتوانید انجام دهید و میتوانید بخش کلاینت را با هر زبان دیگر کا دوست داشتید بنویسید
البته سبک نوشتنش هم شبیه c/c++ است