PDA

View Full Version : برای نوشتن این برنامه به چه نیاز هست؟

rouzbeh_ziafati
یک شنبه 08 شهریور 1394, 17:14 عصر
سلام
من جاوا و آندروید رو به صورت تئوری خوندم چند ماه پیش
حالا قصد دارم این برنامه رو شروع کنم بنویسم
اگر یک کلیت از اینکه به چه چیزهایی نیاز دارم اشاره کنید ممنون میشم
می خوام یه برنامه آندروید بنویسم که بعد از نصب بر روی دستگاه فرد ، شخص با ثبت نام عضوی از باشگاه بشه ، اطلاعات ثبت نام مثل ایمیل ، شماره تلفن و اسم و فامیلش در دیتا بیس ثبت بشه و هربار که خواست وارد برنامه بشه ازش نام کاربری و رمز رو بخواد
حالا اینکه همچین برنامه ای به چه پیش نیازهایی احتیاج داره ممنون میشم راهنمایی کنید
باید حتما هاست برای قرار گرفتن دیتابیسش اجاره کنم ؟
دیتا بیس اصلا نخوندم واسه اندروید از کجا شروع کنم
و هر اطلاعات مفیدی که باعث بشه من زودتر کارمو شروع کنم
با تشکر

suraty
یک شنبه 08 شهریور 1394, 17:42 عصر
سلام،
اینکه ابتدای نصب برنامه اطلاعات را بگیرد می تواند با استفاده از Shared Preferences باشد.
در مورد دیتابیس بستگی به وسعت و محدوده کارتان دارد.

mimre73
یک شنبه 08 شهریور 1394, 18:01 عصر
سلام دوست عزیز شما باید با دیتابیس آشنایی داشته باشید صفحه لاگین نیازمند یک تیبل هست که username و پسوورد رو داخلش ذخیره کنه وهر بار اعتبار سنجی تست بشه
شما فقط کافیه با دستورات sql آشنا باشید با یه سرچ ساده تو گوگل کلی منبع برای آموزش دیتابیس میتونید پیدا کنید دیتابیسی که توی اندروید استفاده میشه SQLite هست توی همین انجمن هم من یک آموزش خیلی خوب دیدم یکم بگردین همین جا هست موفق باشید.

monobit
یک شنبه 08 شهریور 1394, 22:13 عصر
سلام
اولا باید تا حدی php بلد باشی و برای ذخیره کردن اطلاعات کاربران به یه دیتابیس mysql نیاز داری که بعد کاربرا رو از اون طریق وارد صفحه اصلی نرم افزار کنی و برای اینکه اگر یه کاربر یه بار وارد نرم افزار شد و نخواستی دوباره که وارد میشه ازش رمز و نام کاربری بپرسه دو راه داره یکی اینکه از همون دیتابیس mysql خارجی استفاده کنی و یه فیلد به نام status با مقادیر Active و DeActive بسازی که هر بار چک بشه و اگه اکتیو بود بدون پرسیدن رمز و نام کاربری بره تو و یا اینکه از SharedPreferences استفاده کنی.
پیشنهاد میکنم بری به این آدرس امیدوارم به دردت بخوره و اگر هم جواب نداد همینجا بگو من کدشو میفرستم و ضمیمه میکنم براتون.
http://inducesmile.com/android-snippets/android-login-and-registration-with-php-and-mysql/
http://www.androidbegin.com/tutorial/android-parse-com-simple-login-and-signup-tutorial/
سایت androidhive هم میتونه واسه این کار مناسب باشه