PDA

View Full Version : ساخت اپلیکیشن برای یک فروشگاه اینترنتی

mahdad sepah
سه شنبه 10 شهریور 1394, 10:45 صبح
با سلام خدمت دوستان عزیز
من یک پروژه بهم پیشنهاد شده برای ساخت اپلیکیشن برای یک فروشگاه اینترنتی
راستش من با اندروید کار کردم مشکل کلی باش ندارم الان بیشتر دنبال راه حلم و از چه تکنولوژی استفاده کنم

ممنون

pbm_soy
سه شنبه 10 شهریور 1394, 15:34 عصر
وب سرویس استفاده کنید

mahdad sepah
سه شنبه 10 شهریور 1394, 23:02 عصر
وب سرویس استفاده کنید
میشه بیشتر توضیح بدین لطفا
ه صورت کلی راهتمایی میخوام
مثلا از وب سرویس استفاده کنم برای چه کاری ؟محصولات داخل سایت را چه جوری نمایش بدم ؟
برای اتصال به درگاه چه کنم؟
سایتشون به وردپرس و ووکامرس طراحی شده

pbm_soy
چهارشنبه 11 شهریور 1394, 01:23 صبح
یا باید بیائید کل وب سایت را با یک وب ویو در برنامه آندروید نمایش بدید و به شرطی که کل سایت بدون مشکل در آن کار کند مشکلاتان حا خواهد شد (ساده ترین کار)

راه دیگر اینه که خودتان بیائید یک وب سرویس بنویسید و اطلاعات موجود در دیتابیس سایت را بصورت Json و یا هرجور دیگر که دوستدارید به برنامه کلاینت برگردانید
در این وب سرویس متدهای مختلف را باید پیاده سازی کنید مانند برگشت دادن لیست کالاها و یا لیست کالاهای یک گروه خاص و یا پرفروشترینها و غیره و در برنامه کلاینت باید این متدهارا فرخوانی کنید و از خروجی آنها استفاده کنید و در برنامه به کابر نمایش دهید.
در مورد فروش این روش هم میتوانید از درگاههای پرداخت آنلاین بانک خود آن فروشگاه استفاده کنید چون درگاههای بانک هم معمولا وب سرویس هستند و وقتی شما میتوانید وب سرویس خودتان را فراخوانی کنید پس میتوانید از وب سرویس بانکها هم استفاده کنید
ویا اینکه میتوانید از پرداخت درون برنامه ای بازار استفاده کنید ولی برای فروشگاه زیاد منطقی نیست!

mahdad sepah
پنج شنبه 12 شهریور 1394, 14:56 عصر
یا باید بیائید کل وب سایت را با یک وب ویو در برنامه آندروید نمایش بدید و به شرطی که کل سایت بدون مشکل در آن کار کند مشکلاتان حا خواهد شد (ساده ترین کار)

راه دیگر اینه که خودتان بیائید یک وب سرویس بنویسید و اطلاعات موجود در دیتابیس سایت را بصورت Json و یا هرجور دیگر که دوستدارید به برنامه کلاینت برگردانید
در این وب سرویس متدهای مختلف را باید پیاده سازی کنید مانند برگشت دادن لیست کالاها و یا لیست کالاهای یک گروه خاص و یا پرفروشترینها و غیره و در برنامه کلاینت باید این متدهارا فرخوانی کنید و از خروجی آنها استفاده کنید و در برنامه به کابر نمایش دهید.
در مورد فروش این روش هم میتوانید از درگاههای پرداخت آنلاین بانک خود آن فروشگاه استفاده کنید چون درگاههای بانک هم معمولا وب سرویس هستند و وقتی شما میتوانید وب سرویس خودتان را فراخوانی کنید پس میتوانید از وب سرویس بانکها هم استفاده کنید
ویا اینکه میتوانید از پرداخت درون برنامه ای بازار استفاده کنید ولی برای فروشگاه زیاد منطقی نیست!

خیلی ممنون از پاسختان
یم سوال دیگه خورجوی وب سرویس را مثلا پر فروش ترین محصول را در چه قالبی نمایش بدم سمت کلاینت؟منظورم اینه مه عکسش و مشخصاتش را چه جوری بیارم ؟ و از چه کامپوننتی استفاده کنم بهتره به نظرتون؟

monobit
پنج شنبه 12 شهریور 1394, 19:43 عصر
شما یه جدول نیاز داری که یه سری فیلد داشته باشه برای هر محصول تا بتونین اطلاعات هر محصول رو توش وارد کنید (مثه قیمت و نام محصول و تعداد خرید و علاقه مندی و ...) بعد به یه کد php که با اون تمام آیتم ها رو از داخل دیتابیس بخونی و به صورت رشته متنی خروجی بدی و در آخر از داخل اپلیکیشن اندرویدی که داری میتونی اطلاعاتو دریافت کنی و اون رشته که میگیری رو split کنی و با یه Adapter اونا رو داخل یه ListView نمایششون بدی همین زیاد سخت نیست.

monobit
پنج شنبه 12 شهریور 1394, 19:47 عصر

خواندن اطلاعات با json یه مشکل داره و اون اینه که متون فارسی داخل دیتابیس رو به صورت ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ نشون میده.

pbm_soy
جمعه 13 شهریور 1394, 01:06 صبح
قبلا تو این سایت وب سرویس بطور کامل بحث شده است هم با php و هم با asp سرچ کنید وحتی موارد فارسی هم عنوان شده است
دراینجا خیلی کوتا مینویسم
اولا داده ها را دیتابیس بصورت utf۸ باید ذخیره کنید برای اینکار یا collation کل دیتابیس را بصورت یونیکد تعریف کنید و یا کانکشنی که به دیتابیس میزنید باید بصورت utf8 باشد تمام این موارد در بخش php هم مفصل مطرح شده است
دوما خواندن اطلاعات از دیتابیس هم بصورت یونیکد باید باشد
سوما نمایش اطلاعات خوانده شده در json هم بای بصورت utf8 باشد
چهرما در زمان اتصال و خواندن اطلاعات از وب سرویس که با استفاده http client و stream انجام میشود در آن هم باید بصورت utf8 آن استریم را بخوانید
اگر تمام این موارد رعایت کنید به مشکلی برخورد نمیکنید
در ضمن تک تک موارد در تالارهای مربوطه عنوان شده ویا در بحث وب سرویس در بخش آندروید هم مطرح شده است