PDA

View Full Version : آموزش: پشتیبان و بازگردان پشتیبان بانک اطلاعاتی (Backup and Restore in SQL) (+سورس)

Ali_M.Eghbaldar
سه شنبه 10 شهریور 1394, 22:38 عصر
سلام دوستان
ببخشید پست آموزشی زیاد میزارم.همونطور که گفتم روی پروژه ای دارم وقت میزارم، بعضی از قسمت هایی که به نظرم مفید میاد، براتون میزارم.
اگه علاقه ای به خوندن پست ها ندارید یا پست ها بنظرتون مفید نیست. بگید که دیگه نزارم :)
البته اگه جواب هم ندید، میزارم رو حساب اینکه راضی نیستید.

خب!
این کد، کد بازنویسی شده و در واقع بهینه سازی شده پست آقای systam (http://barnamenevis.org/member.php?207390-systam) از لینک زیر است

لینــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــک (http://barnamenevis.org/showthread.php?435702-%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D8%A8%DB%8C%D8%B3-Sql-%D8%A8%DA%A9%D8%A7%D9%BE-%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D9%85-%D9%88-%DA%86%D9%88%D9%86%D9%87-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D9%86%D B%8C-%DA%A9%D9%86%DB%8C%D9%85%D8%B4-%28-Backup-amp-Restor-%29-%D8%9F&highlight=backup+smo)

موارد بهینه سازی شده:
1) ظاهره
2) اضافه کردن کد قطع اتصال و اتصال، جهت مواجهه نشدن با خطای IN USE

mehdi.safavie
یک شنبه 15 شهریور 1394, 14:47 عصر
درود;

علی جون ممنون بابت پستت :
اول اینکه یه متغییر به نام str_path گرفتی که ازش استفاده نکردی :

str_path = save1.FileName.ToString
cmd1.CommandText = "backup DATABASE test to DISK = N'" + save1.FileName.ToString + " '"

دوم اینکه این کد فقط از دیتابیس test داره پشتیبان میگیره کد زیر ماله شماست :

cmd1.CommandText = "backup DATABASE test to DISK = N'" + save1.FileName.ToString + " '"

باید به این تغییر کنه :

cmd1.CommandText = "backup DATABASE [" & txtDatabase.Text & "] to DISK = N'" + save1.FileName.ToString + " '"

و در آخر این که پیام موفقیت آمیزی که گذاشتی هر دو یک پیام میده ، یکی باید برای پشتیبان باشه یکی بازگردانی ولی هر دو بازیابی هست .

برای بازگردانی هم فقط دیتابیس Test بازگردانی میشه , و قطع موقت هم فقط Test قطع میشه . یه کد txtDatabase.Text باید به جای اسم دیتابیس اضافه بشه

Ali_M.Eghbaldar
یک شنبه 15 شهریور 1394, 16:54 عصر
درود;

علی جون ممنون بابت پستت :
اول اینکه یه متغییر به نام str_path گرفتی که ازش استفاده نکردی :

str_path = save1.FileName.ToString

دوم اینکه این کد فقط از دیتابیس test داره پشتیبان میگیره کد زیر ماله شماست :

باید به این تغییر کنه :

cmd1.CommandText = "backup DATABASE [" & txtDatabase.Text & "] to DISK = N'" + save1.FileName.ToString + " '"

و در آخر این که پیام موفقیت آمیزی که گذاشتی هر دو یک پیام میده ، یکی باید برای پشتیبان باشه یکی بازگردانی ولی هر دو بازیابی هست .

برای بازگردانی هم فقط دیتابیس Test بازگردانی میشه , و قطع موقت هم فقط Test قطع میشه . یه کد txtDatabase.Text باید به جای اسم دیتابیس اضافه بشه

سلام مهدی جان
بله میدونم.
همانطور که گفتم، این کدها مال پروژه ای هست که دارم روش تست میکنم
ممنکه customize شده نباشه که طبیعی، دوستان باید زخمت تغییر به خواست خودشونو بکشن دیگه :لبخند:
در هر صورت از تذکرات ممنون.
موفق باشی.:قلب: