PDA

View Full Version : ip در masm 32

mohsenabde
چهارشنبه 11 شهریور 1394, 16:12 عصر
من میخواهم یک زبان جدید را طراحی کنم لطفا توابعی را با ذكر نام كتابخانه وتوضيح در مورد موضع تابع و اعضا ان معرفی کنید
موضوعات;ايجاد فايل و پوشه \ حذف فايل و پوشه \خواندن و نوشتن تصادفیی در فایل\ نوشتن وخواندن بیکسل\کار با موس و کیبرد\گرفتن حافظه و بازگرداندن ان
مانند:
کتابخانه m
1\: برای حذف فایل remfile adr name
name نام فایل
cpyfile adr name,adr name2 :\2 برای کپی فایل
name نام فایل , name2 نام مقصد

reza_noei
چهارشنبه 11 شهریور 1394, 19:54 عصر
من میخواهم یک زبان جدید را طراحی کنم لطفا توابعی را با ذكر نام كتابخانه وتوضيح در مورد موضع تابع و اعضا ان معرفی کنید
موضوعات;ايجاد فايل و پوشه \ حذف فايل و پوشه \خواندن و نوشتن تصادفیی در فایل\ نوشتن وخواندن بیکسل\کار با موس و کیبرد\گرفتن حافظه و بازگرداندن ان
مانند:
کتابخانه m
name نام فایل

سلام

این کاری که شما میخواهید انجام دهید طراحی زبان جدید نیست.
انتهای کاری که شما انجام میدهید اینست که یک لایه انتزاعی مثل کتابخانه های موجود در زبانها ایجاد میکنید.

زبان یکسری تعاریف دارد :
1 . زبان الفبا دارد
2 . گرامر دارد
3 . قواعد صرفی و نحوی دارد
و ... .

اگه میخواهید زبان طراحی کنید که علاوه بر هدف شما باید کتابهای زیر را مطالعه کرده باشید :
1. An Introduction to Formal Languages and Automata نوشته پیتر لینز
2. compilers principles techniques and tools نوشته آلفرد اِی هو و ...
3. Concepts of Programming Languages نوشته R.W Sebesta

pbm_soy
پنج شنبه 12 شهریور 1394, 00:29 صبح
مانند:
کتابخانه m
name نام فایل

این چیزی که شما میخواهید بنویسید بیشتر شبیه شل های لینوکس و یا خط فرمان داس است تا زبان برنامه نویسی باشد!
چون امکاناتی که میخواهید پیاده سازی کنید امکانات شل است معمولا در زبانهای برنامه نویسی موارد پایه ای تر اول مورد توجه قرار میگیرد که اولین مورد نوشتن یک پارسر است که دوستمون کتابی را هم برای این مورد در پست بالا معرفی کردن

مورد بعدی چه لزومی دارد اینکار را با اسمبلی انجام دهید؟! میتوانید با زبانهای سطح بالاتر دیگری هم بنویسید

mohsenabde
چهارشنبه 18 شهریور 1394, 15:54 عصر
متشکرم
من میخواستم یک کامپلایر زبان برنامه نویسی بسازم اما با توابع ip ویندوز آشنای کافی ندارم
برای این منظور مجبورم توابعی را بنویسیم که با استفاده از پورت با دیگر برنامه ی که با زبانی مثل c که مینویسم ارتباط بر قرار کرده و اعمال مورد نظر مثل خواندن و نوشتن در فایل انجام بده
که در این صورت خیلی کنده لطفا چند تابع برای انجام اعمالی که در پست قبلی نوشتم را معرفی کنید