PDA

View Full Version : کتاب اندروید

sasanis
چهارشنبه 11 شهریور 1394, 20:02 عصر
سلام. در مورد کتاب اندرویدی با دیتابیس خارجی و در اکلیپس سوال دارم:
- فونت متنی که میخواهیم در دیتابیس خارجی قرار دهیم بهتر است باچه فونتی و چه اندازه ای باشد
- برای قرار دادن عکس و جدول در برخی صفحات متن چکار باید کرد؟ لطفاً کامل و مفید توضیح دهید.

pbm_soy
پنج شنبه 12 شهریور 1394, 02:37 صبح
منظورتون از دیتابیس خارجی چیست؟

خوب فونت و اندازه اش موردی است که به سلیقه شما بستگی دارد و به طراحی اینترفیستون بستگی دارد!

چند روش برای نمایش متن و تصویر دارید
* روش اول یک اکتیویتی با چندتا textview , image بصورت کلی طراحی کنید و همه را بصورت مخفی قرار دهید visiblity آنها false باشد حال وقتی متنی را از دیتابیس در Textview اول نمایش میدهد آنرا نیز از حالت مخفی دربیارید و سپس متن و تصویر بعدی آن صفحه را از دیتابیس بخوانید و در اکتیویتی قراردهید و آنرا نمایش دهید
در این روش فقط توجه کنید که یک قالب کلی برای تمام صفحات طراحی باید بکیند
* روش بعدی استفاده از Web View است کل متن و تصاویری که از دیتابیس خواندید را بصورت یک رشته html دربیارید یعنی بااستفاده از تگهای Html صفحه را طراحی کنید (در زمان اجرا) وآنرا در Web View نمایش دهید
* تک تک صفحات کتاب را بصورت html طراحی کنید و در فولدر assets قرار دهید و در صورت نیاز به نمایش هر صفحه آن صفحه را از آن فولدر بخوانید و در Web View نمایش دهید با دو یا سه خط اینکار را میتوانید انجام دهید نیازی هم به دیتابیس ندارید در واقع یکجور کار phoneGap را انجام میدهید

sasanis
پنج شنبه 12 شهریور 1394, 18:45 عصر
من کتاب اندرویدیم را کامل طراحی کردم منظورم از دیتابیس خارجی اینه که متنم را در نرم افزار اسکیولایت اکسپرت گذاشتم ولی نمیدانم عکس و جدول را چگونه قرار دهم تا در برنامه نمایش داده شوند لطفاً اگر کسی میداند جواب کاملی همراه با کد بدهد