PDA

View Full Version : سوال: برای حل قسمتی از برنامه ،یک متد با چند شرط(if) بهینه است یا چند متد با شرط کمتر ؟

valentine093
چهارشنبه 11 شهریور 1394, 20:37 عصر
با سلام خدمت اساتید محترم
من برای قسمتی از یک برنامه ی حسابداری که از دیتابیس اطلاعات میگیرد از یک متد با if های زیاد (6 مورد) استفاده کردم حالا میخواستم بدونم اگه این متد رو به 3 متد مجزا تبدیل کنم و تعداد شرط ها کمتر بشه(3 مورد) کدام یک از لحاظ برنامه نویسی بهینه تر است؟
ممنون از اساتید محترم:متفکر:

alireza264
چهارشنبه 11 شهریور 1394, 23:04 عصر
سلام
هرچند نگفتی متدت چیه و رابطه و وابستگی if ها باهم چه جوریه ولی بطور کلی من با کوچک کردن قطعات برنامه موافقم چون مدیریتش ساده تر میشه و قابلیت استفاده در سایر متد ها هم بهش اضافه میشه

SabaSabouhi
پنج شنبه 12 شهریور 1394, 09:04 صبح
با سلام خدمت اساتید محترم
من برای قسمتی از یک برنامه ی حسابداری که از دیتابیس اطلاعات میگیرد از یک متد با if های زیاد (6 مورد) استفاده کردم حالا میخواستم بدونم اگه این متد رو به 3 متد مجزا تبدیل کنم و تعداد شرط ها کمتر بشه(3 مورد) کدام یک از لحاظ برنامه نویسی بهینه تر است؟
ممنون از اساتید محترم:متفکر:

سلام
ضمن این که به صورت کلی با نوشته‌ی دوستمون Alireza264 موافقم، اضافه می‌کنم که در کل if زیاد نشونه‌ی بی نظمی تو برنامه
هست. سعی کن تا جایی که امکانش هست با قانون‌مند کردن شرایط از if اجتناب کنی، switch یک انتخاب مناسب برای بررسی
وضعیت‌ها هست و اگر هم این ifها ارتباطی به بررسی وضعیت‌ها نداره، سعی کن منطق رو کمی اصلاح کنی که نیاز به ifهای زیاد
نداشته باشی.

صبا صبوحی