PDA

View Full Version : سوال: نحوه انتخاب یک رکورد در سابفرم وانتقال به فرم دیگر

saeed28541
پنج شنبه 12 شهریور 1394, 18:12 عصر
باعرض سلام وخسته نباشیدوتشکر بابت مطالب خوبتون.اگر بتونید کمکم کنید ممنون میشم.
من نتیجه 4تا کوئری تو در تو را در یک سابفرم گذاشتم وحالا میخوام با انتخاب یکی از رکوردهای سابفرم اون رکورد را در یک فرم مجزای دیگر نماش داده بشه.
:بوس:

Rasool-GH
پنج شنبه 12 شهریور 1394, 18:41 عصر
نمونه بزارین دوستان

saeed28541
پنج شنبه 12 شهریور 1394, 22:45 عصر
فایل را ضمیمه کردم.
میخوام وقتی در فرم serch جستجو انجام شد از بین چند رکورد سابفرم یکی را انتخاب کنم وبتونم با دکمه ویرایش اون را در فرم sabt داشته باشم و ویرایشش کنم.
تشکر از شما.
فایل saeed (http://s3.picofile.com/file/8210094968/saeed_accdb.html)

alirezabahrami
پنج شنبه 12 شهریور 1394, 23:43 عصر
.............

saeed28541
جمعه 13 شهریور 1394, 15:57 عصر
کسی نمیتونه کمکم کنه.؟

alirezabahrami
جمعه 13 شهریور 1394, 16:33 عصر
فایل را ضمیمه کردم.
میخوام وقتی در فرم serch جستجو انجام شد از بین چند رکورد سابفرم یکی را انتخاب کنم وبتونم با دکمه ویرایش اون را در فرم sabt داشته باشم و ویرایشش کنم.
تشکر از شما.
فایل saeed (http://s3.picofile.com/file/8210094968/saeed_accdb.html)
سلام سعید !
از طریق فیلترنمودن میتوانید اینکار را انجام بدهید.
شمامیتوانید در رویداد AfterUpdate لیست باکس مقدار کدملی را مساوی یک متغیر قرار بدهید
مثلاً فرض میکنیم متغیر شما StrCode باشد و کد ملی در لیست باکس هم در ستون اولی باشد که در این رویداد باید کد را بصورت زیر وارد کنید :

StrCode = Me.List43.Column(0)

و بعد در رویداد کلیک کمند باتن ویرایش مثلاً کد زیر را وارد کن :

form_for -sapt.FilterOn = True
form_for -sapt.Filter = "kod meli = StrCode "

ضمناً سعی کن در انتخاب نام های مرکب از فضای خالی و خط فاصله استفاده ننمائید و بجای آن از آندرلاین استفاده کنید . و یک مطلب دیگر اینکه در انتخابنام فیلد یا متغیر از نام های کلیدی اکسس بطور مثال Name استفاده ننمائید که در قسمت کد نویسی با خطا روبرو خواهید شد.
یا علی

saeed28541
جمعه 13 شهریور 1394, 16:40 عصر
با سلام.تشکر از راهنمایتون.
فقط چون من تازه کار هستم میشه بیشتر اهنمایم کنید.
اینکه فرمودید درafterupdateلیست باکس مقدار کد ملی را مساوی یک متغیر قرار بدم یعنی دقیقا چکار کنم.؟

saeed28541
جمعه 13 شهریور 1394, 16:42 عصر
یا اگر براتون امکان داره روی فایلی که گذاشتم این کار را انجام بدید.؟
بازهم ممنون

saeed28541
جمعه 13 شهریور 1394, 17:01 عصر
کارهایی را که گفتید انجام دادم ولی عمل نمی کنه .البته اگر درست متوجه شده باشم.
فایل
saeed

Rasool-GH
جمعه 13 شهریور 1394, 17:29 عصر
سلام
نمونه رو تست کنید
یک فرم ویرایش ایجاد کردم . در فرم خودتون محدودیتهایی روش اعمال کردید که جواب نمیدهد

چند نکته هم باید رعایت بشه . اولا با این روش باید کلید منحصر به فرد عددی باشه . من از ID استفاده کردم . دوم اینکه در کوئری نهایی موردی که میخواین انتخاب کنید باید حتما ستون دوم باشه. مورد بعدی اینکه در نامگذاری ها از جا خالی استفاده نکنید و نام همه اجزا مثل فرم و جدول را انگلیسی بنویسید

saeed28541
جمعه 13 شهریور 1394, 17:55 عصر
سلام
نمونه رو تست کنید
یک فرم ویرایش ایجاد کردم . در فرم خودتون محدودیتهایی روش اعمال کردید که جواب نمیدهد

چند نکته هم باید رعایت بشه . اولا با این روش باید کلید منحصر به فرد عددی باشه . من از ID استفاده کردم . دوم اینکه در کوئری نهایی موردی که میخواین انتخاب کنید باید حتما ستون دوم باشه. مورد بعدی اینکه در نامگذاری ها از جا خالی استفاده نکنید و نام همه اجزا مثل فرم و جدول را انگلیسی بنویسید

سلام.ممنون از وقتی که گذاشتید.اما متاسفانه عمل نمی کنه.؟

Rasool-GH
جمعه 13 شهریور 1394, 22:23 عصر
سلام یادم رفت بگم که روی رکورد مورد نظر کلیک دوبل کنید

saeed28541
شنبه 14 شهریور 1394, 20:36 عصر
سلام .متوجه دابل کلیک داخل کد شما شدم.ولی فایلی که شما اصلاح کردید وگذاشتید کار نمیکنه.با دابل کلیک هم کار نمیکنه.
نکاتی که شما فرمودید در مورد اسم متغیر ها که فاصله نداشته باشه اونهارم اصلاح کردم ولی بازم کار نکرد.

Rasool-GH
یک شنبه 15 شهریور 1394, 07:45 صبح
سلام
فایل رو MDE کردم ببینید نظرتون انجام میشه یا نه . اگه درست کار کنه احتمالا اجرا شدن کدهای در سیستم غیر فعاله

alirezabahrami
یک شنبه 15 شهریور 1394, 10:15 صبح
سلام
فایل رو MDE کردم ببینید نظرتون انجام میشه یا نه . اگه درست کار کنه احتمالا اجرا شدن کدهای در سیستم غیر فعاله
سلام
آقا رسول ! به نظر میرسه نمونه را با اکسس 2010 یا ورژن بالاتر تهیه کرده باشید ؛ چون در هنگام اجرا ، خطای Unrecognized Database Format صادر میشود و این خطا معمولاً در دو حالت صادر میشود : 1- خرابی فایل 2- تهیه فایل در ورژن های بالاتر از ورژن نصب شده
و ظاهراً ورژنی که بر روی سیستم این بنده خدا نصب شده ظاهراً باید 2007 باشد.
یا علی

Rasool-GH
یک شنبه 15 شهریور 1394, 12:10 عصر
سلام . بله توجه کردم ایشون با نسخه 2007 کار کردن بنده با 2010 ادیت کردم ولی فرمت رو تغییر ندادم .

saeed28541
یک شنبه 15 شهریور 1394, 22:03 عصر
سلام وعرض خسته نباشید به شما.
بنده با نسخه 2010 کار میکنم.فایل دومی که برام فرستادید کار نمیکنه .خطا میده .از اونجا که فرمودید شاید کدهای اکسسم غیر فعال باشه یه برنامه پیدا کردم وکدها وماکروهای اکسس را فعال کردم وهمون فایل اولی که برام فرستادید کارکرد.
بسیار ممنونم که کمکم کردید.
البته شما با دابل کلیک این کار راکردید.من در فایل اصلی باکلیک راست روی رکورد میخوام به صفحه ویرایش برم .منو کلیک راست با گزینه های متعدد را ساختم فقط کد را باید با چه ماکروی انجام بدم که همین نتیجه را بگیرم.
یااینکه با یه ماکرو بشه دکمه ویرایش را فراخوانی کرد.من کد شمارا به دکمه ویرایش دادم.
یک سوال هم اینکه میشه ستون idرا hide کرد که نمایش داده نشه.
فایل جدید را ضمیمه کردم که منو را ساختم بهمراه کد شما.
بازهم ممنون