PDA

View Full Version : مبتدی: مشکل قالب سایتم چیه ؟

daneshtamha
جمعه 13 شهریور 1394, 20:56 عصر
سلام مشکل سایتم چیه تازه کارم !
رو لپ تاب درست کار میکنه اما رو گوشی لینکاش قاطی میشن نمیدونم اشکال از کجاشه مثلا لینک صفحه نخست اومده رو عضویت لینک عضویت یکم با فاصله افتاده کنارش لطفا بگید اشکال از کجاشه تازه کارمhttp://beruzha.com (http://beruzha.comاینم) سایتم

<?php?>
شنبه 14 شهریور 1394, 04:04 صبح
سلام دوست من .
من با گوشی خودم چک کردم ولی مشکلی که گفتید رو ندیدم . ( از سافاری استفاده کردم تو گوشیم )
حتما این متا تگ رو در سایت قرار بدید که به بهتر نشون دادن تو دیوایس های محتلف کمک میکنه :

<meta name="viewport" content="width=device-width, initial-scale=1.0">

daneshtamha
شنبه 14 شهریور 1394, 09:28 صبح
ولی من با دوتا گوشی سامسونگ تست کردم باز همون مشکل بود مشکل رو نمیبینی اما وقتی رو یه لینک بخوای کلیک کنی اون موقع میفهمی هر لینک 2یا 3 سانتی متر از جای خودش دوره :ناراحت:اینکه گفتی هم قرار دادم

<?php?>
شنبه 14 شهریور 1394, 23:35 عصر
حدس میزنم مشکلتو فهمیده باشم . ببینید اینه :
وقتی شما میرید تو سایت و موس رو میبرید رویه ( صفحه اصلی ) , مشاهده میکنید که فقط متن ( صفحه اصلی ) لینک داره . خب نباید اینطور باشه . بباید وقتی موس میره رویه کل باکس ( صفحه اصلی ) به صورت لینک دار دربیاد .
برای رفع این مشکل : ابتدا برید تو فایل css خودتون و این id رو پیدا کنید :

#topmenu ul li

و داخلش این خاصیت رو پاک کنید :

padding: 11px;

----------------------
خب حالا برید به این id تو فایل css [ودتون :

#topmenu ul li a

و این دو خاصیت رو بهش اضافه کنید :

display: block;
padding: 11px;

در ضمن این کد رو از داخل topmenu پاک کنید :

<div class="middle"></div>

بعد مشاهده میکنید که کل باکس تک تک منو های شما block شده و وقتی موس میره روش حالت لینک دار پیدا میکنه .

احتمال میدم به خاطر این موضوع باشه - لطفا چک کنید ببینید درست شده مشکلتون .
اگر جای شما باشم حتما از اول قالب رو مینویسم , اما با html5 و دستورات جدیدش ک جون ادمو راحت میکنه .
تو کد نویسی زیاد از div دارید استفاده میکنید . تگ های اصلی html5 بهتون تو مدیریت تگ های بخش های اصلی سایت کمک میکنه .

اینم یک مقاله اموزشی برای html5 :
http://www.7learn.com/tutorials/html5-series-part1-2-semantic-tags

<?php?>
یک شنبه 15 شهریور 1394, 00:01 صبح
یک حدس دیگه میزنم که ایشالله همین باشه .
شما به هدر سایت خودتون هیچ width ندادید . احتما زیاد شما تو لبتاپ از مرورر فایرفاکس دارید استفاده میکنید . لطفا با مرورگر فایر فاکس رویه سایت خودتون zoom کنید . میبینید که هدر شما تغییر نکرده .
حالا برید تو مرورگر گوگل کروم و یا اپرا و سایت خودتونو zoom کنید روش , میبینید که هدر شما کوچک شده و تمام عناصر موجود داخلش بهم ریختن .

علتش اینه که شما به هدر هیچ width ندادی . بعضی از مرورگر ها auto فرض میکنن و برای همین هدرتون تو اپرا و کروم بهم میخوره . تو گوشی ها هم احتمال زیاد از کروم استفاده کردید و یا از مرورگر پیش فرض خوده گوشی که احتمالا اونم همین مشکلو داره .

برای رفع این مشکل این خایت رو به <div id="topmenu">بدید :

min-width: 1348px;

این خاصیت به مرورگر میفهمونه که در حالت پیش فرض و در کمترین حالت عرضش 1348 باشه و در بیشترین حالت auto باشه .
و بعد اعمال این دستور برید تو مرورگر هاتون و چک کنید , میبینید که دیگه هدرتون تو zoom بهم نمیریزه .
امید وارم مشکلتون حل شده باشه

daneshtamha
یک شنبه 15 شهریور 1394, 10:45 صبح
یک حدس دیگه میزنم که ایشالله همین باشه .
شما به هدر سایت خودتون هیچ width ندادید . احتما زیاد شما تو لبتاپ از مرورر فایرفاکس دارید استفاده میکنید . لطفا با مرورگر فایر فاکس رویه سایت خودتون zoom کنید . میبینید که هدر شما تغییر نکرده .
حالا برید تو مرورگر گوگل کروم و یا اپرا و سایت خودتونو zoom کنید روش , میبینید که هدر شما کوچک شده و تمام عناصر موجود داخلش بهم ریختن .

علتش اینه که شما به هدر هیچ width ندادی . بعضی از مرورگر ها auto فرض میکنن و برای همین هدرتون تو اپرا و کروم بهم میخوره . تو گوشی ها هم احتمال زیاد از کروم استفاده کردید و یا از مرورگر پیش فرض خوده گوشی که احتمالا اونم همین مشکلو داره .

برای رفع این مشکل این خایت رو به <div id="topmenu">بدید :

min-width: 1348px;

این خاصیت به مرورگر میفهمونه که در حالت پیش فرض و در کمترین حالت عرضش 1348 باشه و در بیشترین حالت auto باشه .
و بعد اعمال این دستور برید تو مرورگر هاتون و چک کنید , میبینید که دیگه هدرتون تو zoom بهم نمیریزه .
امید وارم مشکلتون حل شده باشه

ممنون این کدی که دادی منو بالایی درست شد اما ساید بارا موندن ممنون میشم اگه اونم یه راهنمایی کنید اونم رو بعضی از گوشیا اونجوره نمیدونم چی کم گذاشتم

<?php?>
یک شنبه 15 شهریور 1394, 15:29 عصر
منظور از ساید بار منو topmenu هست؟
الان که این تغییراتی که گفتمو اعمال کردی مشکلت درست نشد؟
میشه یک بار دیگه مشکلتو از اول بگی .

mohammad425
یک شنبه 15 شهریور 1394, 16:01 عصر
بوت استرپ یادبگیر با اون کار کن

daneshtamha
یک شنبه 15 شهریور 1394, 16:20 عصر
منظور از ساید بار منو topmenu هست؟
الان که این تغییراتی که گفتمو اعمال کردی مشکلت درست نشد؟
میشه یک بار دیگه مشکلتو از اول بگی .
الان این کدی که دادی فقط تاپ منو رو درست کرد این منو های سمت چپ و سمت راست هنوز درست نشدن همون منوهای که نوشتم لیست جوک و اس ام اس اگه میخوای فایل style.cssبدم نگا کنی؟

daneshtamha
یک شنبه 15 شهریور 1394, 16:24 عصر
بوت استرپ یادبگیر با اون کار کن
تازه میخوام یاد بگیرم میدونی مشکل من این بود اول رفتم سراغ phpالان phpکه تقریبا بلدم فهمیدم بدون اینا نمیشه کاری کرد

mohammad425
یک شنبه 15 شهریور 1394, 16:36 عصر
تازه میخوام یاد بگیرم میدونی مشکل من این بود اول رفتم سراغ phpالان phpکه تقریبا بلدم فهمیدم بدون اینا نمیشه کاری کرد
با پریدن به این شاخه و اون شاخه فقط کار خودتو سخت میکنی و چیزی یاد نمیگیری
بشین قشنگ با حوصله از صفر html و css رو یادبگیر
خیلی راحته, اراده کنی تو دوماه میتونی یاد بگیری

daneshtamha
یک شنبه 15 شهریور 1394, 16:52 عصر
با پریدن به این شاخه و اون شاخه فقط کار خودتو سخت میکنی و چیزی یاد نمیگیری
بشین قشنگ با حوصله از صفر html و css رو یادبگیر
خیلی راحته, اراده کنی تو دوماه میتونی یاد بگیری
دارم همین کارو میکنم اما میخوام اشکال اینم بفهمم شاید بعدا هم واسم پیش اومد بتونم حلش کنم الان چند روز دگ css تموم میکنم بعدش میرم بوت استرپ در ضمن من یک ماه پیش فهمیدم کارم اشتباه بوده اول php یاد گرفتم:ناراحت:

<?php?>
دوشنبه 16 شهریور 1394, 05:04 صبح
خب نیازی به فایل style.css نیست .
خب مشکل منو بالا حل شد درسته ؟
مشکل ستون های سمت راست و چپ سایتت چیه ؟ الان چه مشکلی دارن؟ تو گوشی بد نمایش داده میشن ؟ اگه بد نمایش داده میشن , مشکلشون تو گوشی چیه؟
مشکلو هرچی بهتر توضیح بدید بهتر میشه راهنماییتون کرد .

درضمن نگران یادگیری htnl css نباش , در صورتی که مداوم کد بزنی و با چالش های کد نویسی این تکنولوزی ها روبه رو بشی یواش یواش همه چیز دستت میاد .
مشکل عمده کد سایت شما از نا منظم بودن و سریع کد زدنشه . به صورت کلی همانطور که دوستمون گفتن باید حوصله کنی و به مرور یادشون بگیری .
تجربه من از html css : فقط باید تو این مسیر صبور باشی و جا نزنی - اگر مشکلی در این زمینه داری حتما تو انجمنا مثل کنه ( با عرض پوزش ) جواب خودتو بگیر و یا تو سایت های خارجی و سایت های ایرانی - اینقدر بگرد تا پیدا کنی .

میگن یک برنامه نویس اول جستجو کردنو یاد میگیره بعد برنامه نویسی رو | برنامه نویسی یعنی چالش که خودتون باید بهتر تو زمینه php در جریانش باشید .
میدونم , وقتی جوابتو تو انجمن درست نمیدن اعصابت بهم میریزه اونقدر که شاید خود زنی کنی :گیج:

<?php?>
دوشنبه 16 شهریور 1394, 05:26 صبح
مشکلتون اینه که وقتی موس رویه لینک های ستون های سمت راست و چپ میره کمی میاد جلو درسته؟
بگرد تو فایل css خودت و این دو تارو پیدا کن :

.widget ul li:hover{padding-right:15px;color:#eb3838;}
.widget1 ul li:hover{padding-right:15px;color:#eb3838;}

padding-right هر دو رو بده 10 پیکسل .
ببین همینه مشکلت

daneshtamha
دوشنبه 16 شهریور 1394, 10:07 صبح
خب نیازی به فایل style.css نیست .
خب مشکل منو بالا حل شد درسته ؟
مشکل ستون های سمت راست و چپ سایتت چیه ؟ الان چه مشکلی دارن؟ تو گوشی بد نمایش داده میشن ؟ اگه بد نمایش داده میشن , مشکلشون تو گوشی چیه؟
مشکلو هرچی بهتر توضیح بدید بهتر میشه راهنماییتون کرد .

درضمن نگران یادگیری htnl css نباش , در صورتی که مداوم کد بزنی و با چالش های کد نویسی این تکنولوزی ها روبه رو بشی یواش یواش همه چیز دستت میاد .
مشکل عمده کد سایت شما از نا منظم بودن و سریع کد زدنشه . به صورت کلی همانطور که دوستمون گفتن باید حوصله کنی و به مرور یادشون بگیری .
تجربه من از html css : فقط باید تو این مسیر صبور باشی و جا نزنی - اگر مشکلی در این زمینه داری حتما تو انجمنا مثل کنه ( با عرض پوزش ) جواب خودتو بگیر و یا تو سایت های خارجی و سایت های ایرانی - اینقدر بگرد تا پیدا کنی .

میگن یک برنامه نویس اول جستجو کردنو یاد میگیره بعد برنامه نویسی رو | برنامه نویسی یعنی چالش که خودتون باید بهتر تو زمینه php در جریانش باشید .
میدونم , وقتی جوابتو تو انجمن درست نمیدن اعصابت بهم میریزه اونقدر که شاید خود زنی کنی :گیج:
بازم به مرام خودت که روحیه میدی ... اگه با مرورگر خودت گوشی بری میبینی مشکل چیه هر گوشی فرق نداره فقط با مرورگر خود گوشی بری اون مشکل هست با اپرا و کروم روی گوشی هم صفحه ناقص میاد میدونی هر مشکلی باشه مربوط به منوی سمت چپه فکر کنم چون قبلا قالب یه چیز دگ بود ویرایش کردم این قالبو ساختم ...

daneshtamha
دوشنبه 16 شهریور 1394, 10:14 صبح
مشکلتون اینه که وقتی موس رویه لینک های ستون های سمت راست و چپ میره کمی میاد جلو درسته؟
بگرد تو فایل css خودت و این دو تارو پیدا کن :

.widget ul li:hover{padding-right:15px;color:#eb3838;}
.widget1 ul li:hover{padding-right:15px;color:#eb3838;}

padding-right هر دو رو بده 10 پیکسل .
ببین همینه مشکلت

نه این که مشکل نیست ببین مثلا منوی سمت راست میخوام رو جوک متفرقه یا اس ام اس عاشقانه کلیک کنم میبینم اینا لینک نیستن اصن به هیچ جا انتقالت نمیدن باید 2 یا سه سانتی متر اونور تر بزنی لینکشون رفته اونجا

daneshtamha
دوشنبه 16 شهریور 1394, 10:15 صبح
لینکشون افتاده زیر content

<?php?>
سه شنبه 17 شهریور 1394, 09:06 صبح
خب بگرد تو فایل css خودت و اینو پیدا کن :

.widget ul li{
list-style:disc;
margin-right:20px;
color:black;
padding:10px;
font-size:11px;
border-bottom:2px dotted #eee;
transition: all 0.5s cubic-bezier(x1,y1,x2,y2);
font-weight:bold;
}

توش padding:10px; رو پاک کن , حالا این کد رو بعد از .widget ul li بزار :

.widget ul li a{
display:block;
padding:10px;
}

بعدش با گوشی چک کن و رویه لینک ها کلیک کن ببین چه کردیم !!

daneshtamha
چهارشنبه 18 شهریور 1394, 00:03 صبح
درست نشد بازم نمیدونم چیکارش کردم:ناراحت:

daneshtamha
چهارشنبه 18 شهریور 1394, 12:30 عصر
اخه اگه مشکل لینک داشت باید رو کامپیوتر هم داشت چرا فقط رو گوشی عجب