PDA

View Full Version : در مورد تغییر کردن در کل رکوردها

cjmoon
جمعه 13 شهریور 1394, 23:01 عصر
سلام خسته نباشین
من یک برنامه محاسبه اگر اکانت دارم میسازم که تاریخ انقضا و روز باقی مانده رو نشون میده
حالا چطور میتونم هر روزی که میگذره رو از فیلد روز باقی مانده کم کنه اونم توی کل روکردها های روز باقی مانده

pbm_soy
شنبه 14 شهریور 1394, 02:47 صبح
بهتر بود بیشتر توضیح میدادید
مثلا فیلد تاریخ را چگونه ذخیره میکنید شمسی یا میلادی و یا اینکه تاریخ را با فرمت رشته و یا فرمت date ذخیره میکنید
بهترین کار اینه که همان اول تعداد روزهایی که اکانت اعتبار دارد را در یک فیلد ذخیره کنید مثلا ۲۰ روز و با هر روز که میگذرد یک مقدار از آن کم کنید

cjmoon
شنبه 14 شهریور 1394, 09:40 صبح
سلام دوست عزیز
من همینو درست کردم که 20 روز رو نشون میده ولی نمیتونم چطور از کل رکورد ها فیلد روز مقدارشو کم کنم
لطفا کمک کنید

pbm_soy
دوشنبه 16 شهریور 1394, 20:19 عصر
اول از همه با دستور select رکورد مورد نظر را میخوانید یعنی رکورد مربوط به اکانت موردنظر را بخوانید و سپس مقدار فیلد تعداد روزهای باقی مانده را در یک متغییر ذخیره کنید حالا از متغییر یک مقدار کم کنید و بعدش یک دستور اصلاح رکورد بنویسید با استفاده از دستور update وفقط فیلد روزهای باقی مانده را برابر آن متغییر محاسبه کرده بکنید
اگر نام فیلد روزهای باقیمانده days باشد و اگر نام متغییر روزهای باقیمانده محاسبه شده هم rdays باشد شماره فیلد id مربوط به رکورد مربوط به اکانت عدد x باشد دستور update به شکل زیر میشود

Update tablename set days=rdays where id=x

pbm_soy
دوشنبه 16 شهریور 1394, 21:56 عصر
اول از همه با دستور select رکورد مورد نظر را میخوانید یعنی رکورد مربوط به اکانت موردنظر را بخوانید و سپس مقدار فیلد تعداد روزهای باقی مانده را در یک متغییر ذخیره کنید حالا از متغییر یک مقدار کم کنید و بعدش یک دستور اصلاح رکورد بنویسید با استفاده از دستور update وفقط فیلد روزهای باقی مانده را برابر آن متغییر محاسبه کرده بکنید
اگر نام فیلد روزهای باقیمانده days باشد و اگر نام متغییر روزهای باقیمانده محاسبه شده هم rdays باشد شماره فیلد id مربوط به رکورد مربوط به اکانت عدد x باشد دستور update به شکل زیر میشود

Update tablename set days=rdays where id=x