PDA

View Full Version : سوال: read a file bit by bit

airsoft
شنبه 14 شهریور 1394, 17:11 عصر
سلام دوستان، آیا امکان خواندن بیت به بیت یک فایل ناشناخته وجود داره؟
من میدونم که هر شش بیت یک بیت پریتی دارم و باید آنها رو حذف کنم،تمام نرم افزارهای hex reader منطقشون حداقل بایتی هست و دیتا رو خراب میکنه، روش های سایت stackover flow هم بایت بیس هست.
لطفا راهنمایی بفرمایید.

zayens
یک شنبه 15 شهریور 1394, 15:39 عصر
دنبال چی هستی

نرم افزارهای hex reader منطقشون حداقل بایتی هست
هگزا دسیمال را میتونی به بیت تبدیل کنید

هر شش بیت یک بیت پریتی دارم

ببین هر 8 بیت میشه یه بایت
هگزا را میخوای تبدیل کنی باید ببری مبنای دو

airsoft
چهارشنبه 18 شهریور 1394, 15:26 عصر
من یک الگو از اول فایلم دارم که باید این جوری در بیاد ولی این نرم افزارها نتیجه هایی که بهم میدن نادرسته.
دوستان آیا با برنامه نویسی نمیشه یک فایل رو به صورت رشته بیتی خوندش یا حداقل باید به صورت یک رشته بایتی خونده بشه؟

rahnema1
چهارشنبه 18 شهریور 1394, 20:15 عصر
من یک الگو از اول فایلم دارم که باید این جوری در بیاد ولی این نرم افزارها نتیجه هایی که بهم میدن نادرسته.
دوستان آیا با برنامه نویسی نمیشه یک فایل رو به صورت رشته بیتی خوندش یا حداقل باید به صورت یک رشته بایتی خونده بشه؟

سلام
منظورتون اینه که 5 بیت داده و 1 بیت پریتی هست؟
با برنامه نویسی می شه درست کرد اما فکر کنم هنگام استفاده از serialport اگه درست استفاده می شد شاید این مشکل به وجود نمی اومد
اگه بتونید اون فایل و الگویی که از اون باید ایجاد بشه را اینجا بذارید

airsoft
یک شنبه 22 شهریور 1394, 15:57 عصر
هر 6 بیت یک بیت پریتی دارم.
فایل من حدود دو میلیون کاراکتر داره.
این فایل بدون پسوند است.
من از تابع readallByte استفاده میکنم و بعد دستی به هم بایند میکنم تا یه استریم بسیار طویل داشته باشم حالا هر شش بیت رو ذخیره میکنم و یکی رو میندازم. ولی متاسفانه با الگوم جور در نمیاد.
آیا روشی بیتی برای خوندن به صورت یک یک رشته طویل هست؟ readAlltext هم نامفهوم میخونه!!

مهرداد صفا
یک شنبه 22 شهریور 1394, 18:25 عصر
سلام.
شما نمی تونید یک فایل رو بیت به بیت بخونید چرا که کوچکترین واحد قابل آدرس دهی در کامپیوتر بایت هست.
می تونید از BitArray برای تبدیل ساده بایت ها و به بیت ها استفاده کنید