PDA

View Full Version : دینامیک کردن دکمه و ...

H120:D
یک شنبه 15 شهریور 1394, 20:17 عصر
سلام ؛ ببخشید میپرسم سرچ کردم پیدا نکردم ؛

یه پروژه ماشین حساب ساختم اما توو گوشی های مختلف سایزش تغییر نمیکنه و جاش عوض نمیشه فقط کوچیک تر میشن !

پروژه هم relative هستش ؛

در ضمن در مورد گرافیکی کردنُ دکمه های حرفه ای فریم ورک میشناسید برای ای

دوشنبه 16 شهریور 1394, 18:55 عصر
UP...................

92vdic
سه شنبه 17 شهریور 1394, 08:44 صبح
برای اندازه طول و عرض ها باید از dp استفاده کنی

سه شنبه 17 شهریور 1394, 11:39 صبح
برای اندازه طول و عرض ها باید از dp استفاده کنی
خوب خودش که همین کارو میکنه دیگه :

android:layout_marginLeft="102dp"
android:layout_marginTop="134dp"

92vdic
چهارشنبه 18 شهریور 1394, 11:13 صبح
عرض کردم طول و عرض ها رو با dp بزنید
این دو تا margin هستن

البته بهترین راه برای اینکه همه چیز سر جای خودش قرار بگیره این هست که اول یک linearLayout درست کرد و weightSum اون رو برابر با 100 قرار بدی
بعد داخلش بسته به نیازی که داری با LinearLayout یا RelativeLayout پر میکنی و LayoutWeight رو یه عددی از 1 تا 100 قرار میدی که در واقع نسبت پر کردن اون layout اولی هست

چهارشنبه 18 شهریور 1394, 12:07 عصر
عرض کردم طول و عرض ها رو با dp بزنید
این دو تا margin هستن

البته بهترین راه برای اینکه همه چیز سر جای خودش قرار بگیره این هست که اول یک linearLayout درست کرد و weightSum اون رو برابر با 100 قرار بدی
بعد داخلش بسته به نیازی که داری با LinearLayout یا RelativeLayout پر میکنی و LayoutWeight رو یه عددی از 1 تا 100 قرار میدی که در واقع نسبت پر کردن اون layout اولی هست

ببخشید منظورتون اینِ ؟ =
android:layout_width="200dp"
android:layout_height="30dp"

این فقط آبجکت رو رویِ یه سایز قفل میکنه و وقتی صفحه بزرگ کوچیک میشه جاش و اندازش عوض نمیشه اتوماتیک ./

gilas1368
چهارشنبه 18 شهریور 1394, 12:49 عصر
مقدار dp سایز رو ثابت نکه میداره اما روی چگالی های مختلف صفحه اون آیتم رو بزرگ یا کوچیک نمایش میده
برای تغییر اندازه آیتم های در صفحهات با سایز مختلف باید برای هر صفحه ی لایه مجزا طراحی کنین

چهارشنبه 18 شهریور 1394, 16:00 عصر
مقدار dp سایز رو ثابت نکه میداره اما روی چگالی های مختلف صفحه اون آیتم رو بزرگ یا کوچیک نمایش میده
برای تغییر اندازه آیتم های در صفحهات با سایز مختلف باید برای هر صفحه ی لایه مجزا طراحی کنین

یعنی باید 5 تا صفحه بسازم ؟!