PDA

View Full Version : سوال از کسانی که با Google Studio کار کردند

rouzbeh_ziafati
دوشنبه 16 شهریور 1394, 08:31 صبح
سلام
من تازه کارم ، گوگل اندروید استودیو رو نصب کردم ، ماشین مجازی هم ساختم
منتها مشکلی که دارم برنامه Hello Word رو که اجرا میکنم ، اون موبایل شبیه سازی شده می افته نصفش بیرون صفحه نمایش و اصن دیده نمیشه جابه جا هم نمیشه ، راهی داره من اینو بتونم بکشم تو صفحه نمایشم؟
بعد با اینکه سرعت سیستمم بد نیست ram 6 ، cpu i5 خیلی کند اجرا میشه این موبایل مجازی
و اگر یه منبع خوب فارسی یا انگلیسی که کامل برنامه نویسی اندروید رو برای مبتدی ها مبنی بر محیط برنامه نویسی گوگل استودیو اموزش داده باشه دارید معرفی کنید
با تشکر

diapason
دوشنبه 16 شهریور 1394, 12:23 عصر
برای رفع این مشکل می‌تونید در تنظیمات امولاتور سایز اون رو کوچک تر کنید. الان دقیقاً عنوانش یادم نیست ولی مشخصه. مثلا نوشته هر dp چند پیکسل باشه. همچنین می‌تونید امولاتور رو مستقیماً از طریق AVD Manager که در پوشۀ Android SDK قرار داره اجرا کنید و میزان SCALE رو هنگام اجرا از اونجا خیلی راحتتر تعیین کنید.
گاهی پیش میاد که title bar امولاتور در بالای صفحه قرار داده که امکان کشیدنش به پایین وجود نداره. برای رفع این مشکل من نرم‌افزار Dexpot رو نصب کردم. این نرم افزار برای ساخت دسکتاپ های مجازیه. یک آیتم داره تو Context menu که وقتی روی آیکن اون در Tray icons راست کلیک می‌کنید نشون میده. آیتمش هست Desktop preview. این آیتم نمای کوچکی از تمام دسکتاپ‌هایی که برای شما ساخته نشون می‌ده. در این Preview می‌تونید روی نمای امولاتور که تو دسکتاپ‌هاش نمایش می‌ده کلیک کنید و بکشیدش پایین‌تر تا Title barش در دسترس قرار بگیره

rouzbeh_ziafati
دوشنبه 16 شهریور 1394, 13:13 عصر
ممنون بابت راهنمایی پیکسش رو اوردم پایین بهتر شد
واسه برنامه نویسی اندروید توی گوگل استودیو ، سطح مبتدی چی پیشنهاد میکنید؟ کتاب انگلسی هم باشه مهم نی فقط یه عنوان کامل و جامع و خوب
ممنون

diapason
سه شنبه 17 شهریور 1394, 09:50 صبح
من یادمه برای شروع با این کتاب شروع کردم:
Oreilly - Learning Android 2nd Edition

http://it-ebooks.info/book/3178/
و کمی هم از این
Apress - Android Apps for Absolute Beginners, 3rd Edition

http://it-ebooks.info/book/3801/

آموزش های Lynda هم برای ایتدا خوبه
البته آموزش@ها اکثراً با اکلیپس هستن، اما Lynda یه سری آموزش فقط به عنوان آشنایی و کار با خود Android Studio داره.

arman.m.80
پنج شنبه 19 شهریور 1394, 13:45 عصر
روزبه جان شما میتوانید از شبیه ساز اندروید به نام genymotion استفاده کنی خیلی خوبه.:لبخندساده: