PDA

View Full Version : سوال: مشکل در ارتباط برنامه با دیتابیس اکسس

مهدی کفشگر
سه شنبه 17 شهریور 1394, 09:06 صبح
با سلام.من دارم برناممم رو به یه دیتابیس و تیبل که با مایکروسافت اکسس ساخته شده ارتباط میدم.ولی وقتی که میخوام اسم فیلد های دیتابیس رو بدم، تنها در حالت زیر قبول میکنه:
oleDbCommand1.CommandText = "INSERT INTO table1 (name) values (@n)";
یعنی من فقط میتونم یکی از فیلد ها دیتابیسم که حالا در کد زیر اسمش name هست رو تعریف کنم.وقتی که فیلد های دیگه مانند family,number رو اضافه میکنم و values ها رو هم براشون مینویسم، ارور میگیره.این کد رو ارور میده:
oleDbCommand1.CommandText = "INSERT INTO table1 (name,family,number) values (@n,@f,@nu)";
همه کار ها رو هم انجام دادم.OledbConnection و command و ... رو به دیتابیس وصل کردم.
اینم تصویر ارور:
135089
خواهشا منو راهنمایی کنید.:عصبانی++:

systam
سه شنبه 17 شهریور 1394, 09:49 صبح
سلام
توی کد دستورinsert غلط املایی داری
این طوری بنویس
135090

محمد رضا فاتحی
سه شنبه 17 شهریور 1394, 10:20 صبح
یه بررسی بکن... احتمالا number کلمه کلیدیه توی جدولت عوضش کن ببین درست میشه یا نه
احتمال خیلی زیاد مشکلت همینه....ظاهر دستورت مشکلی نداره

تو اکسس نمی دونم بشه یا نه ولی تو sql اگه نمی تونی نام فیلدت رو عوض کنی می تونی تو براکت بزاری[ ]

مهدی کفشگر
سه شنبه 17 شهریور 1394, 10:30 صبح
یه بررسی بکن... احتمالا number کلمه کلیدیه توی جدولت عوضش کن ببین درست میشه یا نه
احتمال خیلی زیاد مشکلت همینه....ظاهر دستورت مشکلی نداره

تو اکسس نمی دونم بشه یا نه ولی تو sql اگه نمی تونی نام فیلدت رو عوض کنی می تونی تو براکت بزاری[ ]
با سلام.نام فیلد هام رو تغییر دادم به خوبی عمل کرد!از راهنمایی فوق العادتون ممنونم کارمو راه انداختید!!:تشویق:
راستی اگه بخوام کل اطلاعات دیتابیس رو در قالب جدول در برنامه نمایش بدم، باید data gird view استفاده بکنم؟:متفکر:آموزشی در این رابطه هست؟با اکسس

محمد رضا فاتحی
سه شنبه 17 شهریور 1394, 11:10 صبح
آره...باید از datagrid view استفاده کنی ....
با ado و sql همچین کدی میشه... خودت تبدیلش کن به اکسس...

SqlConnection con=new SqlConnection("connectionString");
string command = "select name,famil,fname,shsh from stdtbl ";
DataTable dt=new DataTable();
SqlDataAdapter da=new SqlDataAdapter(command,con);
try
{
con.Open();
da.Fill(dt);
con.Close();
dataGridView1.DataSource = dt;
}
catch