PDA

View Full Version : انجام کارهای وقت گیر روی سرور

SoheilKH
پنج شنبه 02 بهمن 1382, 07:12 صبح
به نام خدا
هنگامی که می خواهیم کارهای وقت گیری را توی سرور انجام دهیم (از طرف Client) با مشکل Time Out مواجهه می شویم. چطوری می تونم این مشکل رو حل کنم

توی سایت WebHostingMatrix هنگامی که می خواهیم دیتابیس رو فعال کنیم یک ساعت شنی روی صفحه ظاهر شده و .....
احتمالا مشکل Time Outرو بر طرف کرده
کسی دوستان مقاله ای در این مورد سراغ داره
باتشکر

Vahid_Nasiri
پنج شنبه 09 بهمن 1382, 22:34 عصر
من هم با این مشکل مواجه شده ام!
حداقل دو کار را می شود انجام داد:
1- هر command که ساخته می شود یکی از خواصش زمان timeout آن است. آنرا تنظیم کنید...
2- در اس کیو ال سرور می توانJob تعریف کرد. برای مثال یک سری از گزارش های وقت گیر را در زمان و یا زمانهایی مشخص از طول روز انجام دهد و در یک جدول اینسرت کند. حالا گزارش گرفتن از این جدول حاضر و آماده فقط با یک کلیک میسر است :wink:
برای ساخت جاب!
الف) یک استورد پروسیجر ایجاد کنید که محاسبات را انجام دهد و نتیجه را در جدولی اینسرت کند
ب) در قسمت منیجمنت این استورد پروسیجر را به یک جاب نسبت دهید و خلاص!

البته این را هم بگم که در طی 3 ماه قبل 2 تا هارد سوزوندم!! :cry:
مصرف سی پی یو و فرسودگی هارد اس کیو ال سرور فوق العاده بالا است.
این جاب ها روی سی پی یو های جدید اینتل که از هایپرتردینگ استفاده می کنند واقعا لذت بخش است! :oops:

موفق باشید
( اساتید معظم هم اگر نظر دیگری داشتند دریغ نفرمایند... :kiss: )

در پایان لازم می بینم که ساجست کنم حتما فارسی را پاس بدارید! :mrgreen:

faramarz_s
شنبه 11 بهمن 1382, 19:51 عصر
آقا این سوختن هارد تا چه حد جدی هست؟
من هر روز حداقل 30 دقیقه با این جناب SQL SERVER کار می کنم.پیشنهاد می کنید یه هارد ذخیره بخرم و هر شب بک آپ کل پروژه ها را رویش ایجاد کنم؟
چند میلیون پروژه روی کامپوتر منزل هست :wink: بپره خودم هم باید بپرم :cry:

Vahid_Nasiri
شنبه 11 بهمن 1382, 20:24 عصر
کاملا جدی نوشتم!
( در حالت نرمال مشکل ساز نمی شود.... ولی زیاد کار بکشید از اس کیو ال سرور پس از ریست شدن ویندوز ممکن است پیغام hard disk failure را مشاهده کنید و خلاص! :cry: )

SoheilKH
سه شنبه 14 بهمن 1382, 07:16 صبح
اقا مشکل حل شد
من یک بانک از آدرس های وب دارم حدودا 1700 تا می شوند .می خواستم چک کنم که کدوم درست است .
با webrequest و werbresponse تونستم این کار را انجام بدم اما مشکل من Time Out بود که هر 20 تا ادرس رو که چک می کرد این خطا را می داد.
من بافر صفحه را false کردم و توی اون حلقه تکرار که request میگرفت این چند تا کد رو گذاشتم

Response.BufferOutput = False
Response.Buffer = False

Response.Write(s)
Response.Flush()
خوشبختانه مشکل من حل شد.
اما راجع به صحبت شما آقای نصیری
میشه کاری که من انجام دادم رو با جاب ها انجام داد.؟؟؟؟

1- هر command که ساخته می شود یکی از خواصش زمان timeout آن است. آنرا تنظیم کنید...

میشه یذره توضیح بیشتر بدهید

از راهنمایی شما ممنون و سپاس گذارم

Vahid_Nasiri
سه شنبه 14 بهمن 1382, 18:48 عصر
1- برای بحث جاب ها به بخش اس کیو ال سرور مراجعه کنید.

برای بحث تایم آوت :
SqlCommand دارای خاصیت CommandTimeout است که می توان آنرا تنظیم کرد.