PDA

View Full Version : اشکال در join

alireza4474
چهارشنبه 18 شهریور 1394, 18:25 عصر
سلام
من دو تا جدول دارم به نام term و book که توش دو تا کتاب رو به یک ترم نسبت میدم
وقتی که برای نشون دادن اسم کتاب اصلی دو تا جدول رو با هم join میکنم اشکالی نداره اما وقتی برای اوردن اسم کتاب دوم برنامه اجرا نمیشه

کدی که استفاده میکنم:

SELECT TermID, tLevel, tFullName, tPrice, teacherPercentage, tBeginDate, tEndDate, tstartTime, tEndTime, tDay, tGender,bName FROM
View_term vt inner join tbl_book tb on BookID_fk=bookID
and vt.tOtherBook_fk=tb.bookID

135128

خواهشا کمکم کنید

SabaSabouhi
پنج شنبه 19 شهریور 1394, 09:01 صبح
سلام
من دو تا جدول دارم به نام term و book که توش دو تا کتاب رو به یک ترم نسبت میدم
وقتی که برای نشون دادن اسم کتاب اصلی دو تا جدول رو با هم join میکنم اشکالی نداره اما وقتی برای اوردن اسم کتاب دوم برنامه اجرا نمیشه

کدی که استفاده میکنم:

SELECT TermID, tLevel, tFullName, tPrice, teacherPercentage, tBeginDate, tEndDate, tstartTime, tEndTime, tDay, tGender,bName FROM
View_term vt inner join tbl_book tb on BookID_fk=bookID
and vt.tOtherBook_fk=tb.bookID

خواهشا کمکم کنید

سلام
خوب طبیعی هست که کار نکنه. شما نباید دو شرط رو توی یه join بیاری. باید دو بار join کنی. و تو هر کدوم شرط مربوط به خودش رو بنویسی.

SELECT *
FROM Semester s
LEFT OUTER JOIN Book b on b.Id = s.BookId
LEFT OUTER JOIN Book b2 on b2.Id = s.SecondaryBookId

در ضمن «خواهش» فارسی هست و تنوین نمی‌گیره.

صبا صبوحی

alireza4474
پنج شنبه 19 شهریور 1394, 12:32 عصر
بابت جواب خیلی ممنون جواب داد حالا یه سوال دیگه اگه خواستم این کد ها توی view نوشته بشند باید چیکار کنم خودم بنویسمشون؟؟

میخوام این view 135150

تبدیل بشه به این 135151view
خواهش دارم کمکم کن

SabaSabouhi
شنبه 21 شهریور 1394, 11:52 صبح
سلام
راستش اصلاً از این view ساز مایکروسافت خوشم نمیاد، همیشه خودم می‌نویسم.
خیلی هم ساده هست. query مورد نظرت رو بنویس وقتی که ازش جواب گرفتی
اول بنویس:

CREATE VIEW dbo.MyView AS

به همین راحتی تبدیل شد به View.
البته یه سری مطالب هم هست که یه مقدار حرفه‌ای‌تر هست، مثل اندیس‌گذاری روی viewها که اگه جستجو کنی تو این تالار
مطلب زیاد راجع بهش پیدا می‌کنی و دوستان حرفه‌ای ما خیلی مطالب مفیدی اینجا نوشتن.

صبا صبوحی

alireza4474
پنج شنبه 02 مهر 1394, 15:49 عصر
اقا ممنون من خودم حلش کردم اونم اینجوری135465

alireza4474
پنج شنبه 02 مهر 1394, 15:54 عصر
افا یه سوال دیگه الان برنامه ای که نوشتم تموم شده برای پیاده سازی برنامه رو سیستم client برای اجرای کد های پایگاه داده چی کار باید بکنم یه بار از استاد که پرسیدم گفت باید sql engine نصب کنی وقتی هم که برنامه های حسابداری نصب می کنم سرویس sql که همون sql engine باشه رو میبینم توی اینترنت گشتم اما این سرویس رو به تنهایی پیدا نکردم

خواهش دارم راهنماییم کنین

ممنون

SabaSabouhi
پنج شنبه 02 مهر 1394, 18:21 عصر
افا یه سوال دیگه الان برنامه ای که نوشتم تموم شده برای پیاده سازی برنامه رو سیستم client برای اجرای کد های پایگاه داده چی کار باید بکنم یه بار از استاد که پرسیدم گفت باید sql engine نصب کنی وقتی هم که برنامه های حسابداری نصب می کنم سرویس sql که همون sql engine باشه رو میبینم توی اینترنت گشتم اما این سرویس رو به تنهایی پیدا نکردم

خواهش دارم راهنماییم کنین

ممنون

سلام
شما می‌تونی برای نسخه‌ی تک کاربره Sql Server LocalDb رو نصب کنی که حجم خیلی کمی هم داره
و اگه قرار بود بیش از یک کاربر داشته باشه به‌تره نسخه‌ی Sql Server Express Edition رو نصب کنی.
ترجیحاً اخرین version رو بگیر ( البته نسخه‌ی 2014 روی ویندوز XP نصب نمی‌شه )
این نسخه‌ها که گفتم رایگان هستن و از سایت مایکروسافت به راحتی دانلود می‌شن.

صبا صبوحی