PDA

View Full Version : سوال: کمک در رابطه با ایجاد صفحه ی ورودی در c#

kamran_14
چهارشنبه 18 شهریور 1394, 19:45 عصر
سلام
خسته نباشید
من می خوام صفحه login رو بنویسم
با login فقط ،نام کاربری بین صفحات رد و بدل میشه؟
من فقط نام کاربری رو ذخیره کنم؟
مشخصات کاربر که هنگام ثبت نام ذخیره میشه مثلا تاریخ عضویت و نوع کاربر مثلا صندوقدار یا مدیر یا مسئول خرید اینه هم لازمه که اطلاعاتشونو در بین صفحات رد و بدل کنم؟

aminmousavi
پنج شنبه 19 شهریور 1394, 04:13 صبح
سلام دوست عزیز .
امیدوارم منظورتون از رد و بدل کردن اطلاعات استفاده از Session باشه (خدای نکرده منظورتون querystring یا امثال این روش نباشه)
در هر صورت بستگی به الگورتیم تون داره که از چه اطلاعاتی استفاده میکینید چون Session مقدار دریافتیش object هست به این معنی که شما هر شئ رو میتونید درونش ذخیره کنید
من خودم بشخصه مثلا برای کاربران ام یک کلاس دارم که فیلد هایی داره مثل :
Username
Name
Family
Jensiyat
SathKarbari
va...
که وقتی لوگین صورت میگیره این کلاس درون Session ذخیره میشه تا در صورت نیاز در تمامی صفحات بتونم از اطلاعاتش استفاده کنم (این روش یک نکته داره که وقتی شما درون پنل رکورد کاربری که Session براش ساخته شده تغییر بده ، یعنی مثلا من خودم لوگین کردم و بعد برم تو قسمت پروفایل و مقدار نام رو از امین به امیر تغییر بدم ، بعد از تغییر حتما میبایست مقادیر Session هم تغییر کنه در غیر این صورت اگر مقدار Name رو از Session جایی دریافت کنم بجای امیر مقدار امین رو نشون میده تا وقتی که Session ام بسته شه و دوباره Session ساخته بشه)

kamran_14
شنبه 21 شهریور 1394, 21:44 عصر
ممنون از جوابتون در تحت ویندوز آخه نمی شه از Session استفاده کرد؟

keiv@n
یک شنبه 22 شهریور 1394, 07:02 صبح
در تحت ویندوز باید از انواع استاتیک استفاده کنید

kamran_14
یک شنبه 22 شهریور 1394, 07:16 صبح
در تحت ویندوز باید از انواع استاتیک استفاده کنید

می شه مثال بزنید
ممنون میشم

keiv@n
یک شنبه 22 شهریور 1394, 09:36 صبح
بله میشه ، فرض بر این باشه که شما از linq to sql برای برقراری ارتباط با بانک استفاده می کنید ،
یه جدول داریم به عنوان UserInfo ، این جدول در برنامه به عنوان یک کلاس در نظر گرفته خواهد شد که فیلدهایش خواص کلاس خواهند بود
یک کلاس ایجاد می کنیم و یک خاصیت استاتیک از نوع UserInfo داخلش تعریف می کنیم ، حال به هنگام لاگین کردن کاربر مشخصات کاربری وی در این خاصیت ذخیره می شود .
به راحتی در فرمهای پروژه می توان به مقادیر موجود در این خاصیت دسترسی داشت

kamran_14
یک شنبه 22 شهریور 1394, 12:34 عصر
یه جدول داریم به عنوان UserInfo ، این جدول در برنامه به عنوان یک کلاس در نظر گرفته خواهد شد که فیلدهایش خواص کلاس خواهند بود
این جدول رو خودمون درست میکنیم یا هست؟

پیام حیاتی
یک شنبه 22 شهریور 1394, 12:47 عصر
این جدول رو خودمون درست میکنیم یا هست؟

خودتون باید ایجاد کنید.
موارد نامبرده شده مثال هستند.