PDA

View Full Version : چک کردن تکست باکسهاهنگام باز شدن فرم

fatimah
چهارشنبه 25 مرداد 1385, 11:21 صبح
سلام دوستان
چه طوری میشه این کار رو انجام داد که اگه یه فرمی ( که حاوی چند فیلد بصورت تکست باکس هست ) باز شد و تموم اون تکست باکس هاش خالی بود فلان کار رو انجام بده ؟
یعنی با باز شدن فرم اگه text1 , 2 , ... خالی بود
یه پیغام بده .
ممنون...

mohammadgij
چهارشنبه 25 مرداد 1385, 11:51 صبح
این فایل رو یه نگاه بکن. البته هیچ مقداری توش نیست ولی اگه یه Button بذاری روی فرم و اون Function رو صدا کنی و یکی از فیلدها رو پر کنی مقدار True رو بر می گردونه

fatimah
چهارشنبه 25 مرداد 1385, 17:29 عصر
سلام دوست عزیز
اون کاری که شما توی فرم فایل پیوستیتون انجام دادین رو من انجام دادم ولی انگار نه انگار . یه فایل ضمیمه کردم . لطفا اونو نگاه کنین . من می خوام وقتی کلید جستجو رو زدم و تعیین کردم که از کدوم فیلدهام جستجو بگیره ، در صورتیکه عناوین مورد جستجوم اشتباه بود ، مسلما پنجره ی بعد رو که برام باز می کنه با فیلدهای خالیه . که اونجا امکان اضافه کردن رکورد وجود داره . من می خوام بدونم آیا میشه کاری کرد که در صورتی که اون فیلدها خالی بود یا پیغام بده و اون فیلدها رو غیر فعال کنه یا اینکه یه طوری بشه که خلاصه اجازه ی ورود اطلاعات جدید توی اون فیلدها وجود نداشته باشه . ببینین میشه کاریش کرد ؟:متفکر:
ممنون ........

fatimah
چهارشنبه 25 مرداد 1385, 18:18 عصر
دوستان ، خواهش می کنم کمک کنین ........

Ali_Fallah
چهارشنبه 25 مرداد 1385, 19:07 عصر
Private Sub Form_Load()
If IsNull(Me.book_motarjem) Then
MsgBox " .موضوعی جهت جستجو انتخاب نشده است ", 160, "راهنما"
Me.lbledit.Visible = False
End If
End Sub
... این کد ر وبنویس فکر منم مشکلت حل بشه

fatimah
چهارشنبه 25 مرداد 1385, 19:50 عصر
سلام دوست عزیز
بی نهایت از کمکت ممنونم . جواب داد ...
حالا توی همین فایل یه سئوال دیگه هم دارم . آیا میشه اطلاعاتی که وارد میشه رو بر اساس نام موضوعات کتاب توی همون فرم مربوط به خودش مرتب کرد تا اطلاعات به ترتیب موضوع پشت سر هم پیمایش بشن ؟
ممنون میشم اگه راهنمایی کنین

Ali_Fallah
چهارشنبه 25 مرداد 1385, 20:35 عصر
خواهش می کنم.
من خیلی سوالتون رو متوجه نشدم.
فکر کنم شما قبلاً در در مورد مرتب شدن اسامی و... یه تاپیک جدا گانه ایجاد کرده باشی ؟
ضمناً در مورد سوالی که مطرح کردید در مورد تایید و عدم تایید اینو که من یه بار به شما جواب دادم.