PDA

View Full Version : سوالی از action Script

zrahimic
چهارشنبه 25 مرداد 1385, 12:11 عصر
سلام به همه
من چند تا سوال از action script دارم. اگه کسی کمک کنه ممنون میشم:
من می خوام یه کلاس موجود در VC++ رو به یک کلاس action script تبدیل کنم و در فلش ازش استفاده کنم.
حالا می خواستم بدونم که آیا در action script عباراتی مثل :
struct , enum , protected
و
اصطلاحاتی مثل :
اشاره گر ، فایل ، مخرب ، آرایه ای از اشیاء ، اشاره گر به تابع و ...
وجود داره؟ و یا معادلی برای آنها هست؟

باز هم ممنون

Hamid_PaK
شنبه 28 مرداد 1385, 04:27 صبح
اینها همشون که شد 1 سوال :شوخی:

اصولا action script فلش قابلیتهای فراوانی داره ولی شما بطور مستقیم نمی تونید این عمل تبدیل رو انجام دهید ...
ببینید struct که اگر اشتباه نکرده باشم همون type خودمون توی دلفی باشه می کلاس فلش.
ولی enum و یا protected رو باید دربارشون توضیح بدین که توی C چی کار می کنند.
اشاره گر ، فایل ، مخرب ، شاره گر به تابع نداره ، آرایه داره ...
به هر صورت باید مد نظرتون باشه که Action Script یک ربان اسکریپتی است نه یک زبان کامپایلری پس هر کاری نمی شه باهاش کرد ...

یا حق ...

zrahimic
شنبه 28 مرداد 1385, 09:32 صبح
از توجه تون ممنون
در C++ مفهوم enumeration به این معنی است که مجموعه ای از عناصر را در کنار هم قرار داده و متغیر تعریف شده از آن در هر لحظه فقط به یکی از آن عناصر می تواند مقداردهی شود. این مفهوم را در پاسکال هم داریم ولی الان یادم نیست اسمش چی بود.
در مورد protected هم باید بگم ما سه دسته دسترسی داریم : Private - Protected - Public
Protected مثل Private است ولی برای زیرکلاس های یک کلاس همانند Public عمل می کند.
حالا
اینا که گفتم در Action Script داریم؟
بعدش هم شما می گید file و اشاره گر نداریم یعنی هیچ جور نمی شه با فایلها کار کرد (البته اون که یه متن رو لود کنیم بلدم )؟ و یا به آدرس ها دسترسی نداریم؟

zrahimic
شنبه 28 مرداد 1385, 12:40 عصر
این طور که پیداست باید از این کار صرف نظر کنم.
پس لطف کنید و به این سوال جواب بدید:
چطور می تونم یک فایل رو باز کنم و اطلاعاتش رو در یک آرایه لود کنم؟
یعنی می خوام کاراکتر کاراکتر فایل رو بخونم.

mfsh_1369
شنبه 28 مرداد 1385, 15:06 عصر
این فایل را دانلود کن البته این کاری که گفتی به صورت کامل انجام نمی دهد این فایل فقط یک string را از داخل فایل لود می کند شما می توانید این string را در یک متغییر لود کنید و با کلاس string که در قسمت مرجع اکشن اسکریپت توضیح دادم بر روی آن تغییرات انجام دهید .

MFSH

zrahimic
یک شنبه 29 مرداد 1385, 10:39 صبح
سلام
از پاسخی که دادید ممنون.
من می خوام این کار در قالب یک کلاس انجام بشه. توی یک کلاس میشه از این loadVariableNums استفاده کرد؟

mfsh_1369
یک شنبه 29 مرداد 1385, 11:09 صبح
می شه لطفا بیشتر توضیح بدی؟

zrahimic
یک شنبه 29 مرداد 1385, 11:17 صبح
ببینید من می خوام یک کلاس بنویسم که در سازنده اسم فایل رو بگیره.
بعد اطلاعات موجود در فایل رو در یک آرایه بریزم.
بعد در فایل fla با استفاده از توابع موجود در کلاس ، اطلاعات گرفته شده از فایل را استفاده کنم.
آیا میشه؟

mfsh_1369
یک شنبه 29 مرداد 1385, 11:49 صبح
شما می توانید در کلاس خود از loadVariableNums استفاده کنید فایل خود را لود کنید و آن را در یک آرایه قرار دهید .....
اگر اطلاعات بیشتری می خواهید لطفا صبر کنید تا من یک نمونه از این کلاس را بسازم و برای دانلود آن را بگذارم !!!