PDA

View Full Version : خواندن فایل doc

probit
چهارشنبه 25 مرداد 1385, 15:18 عصر
سلام
چه شکلی می شه یه فایل از نوع doc را باز کرد ومحتویاتش را بدست آورد.
فایلهای txt را تونستم بخونم ولی docها را چرت و پرت می نویسد
این هم کدی که نوشتم

Dim sr As StreamReader = New StreamReader(path)
Dim stFile As String
stFile = sr.ReadToEnd

Behrouz_Rad
پنج شنبه 26 مرداد 1385, 00:18 صبح
مایکروسافت، قابلیت برقراری ارتباط با مجموعه ی Office رو با ارائه ی PIA هایی (Primary Interop Assemblies) برای توسعه گران فراهم کرده.
البته نسخه ی Office XP این PIA ها رو نداره و به صورت مجزا از سایت مایکروسافت قابل داونلود هستند اما PIA ها همراه با Office 2003 وجود دارند.
Automation (امکان برقراری ارتباط با یک محصول) در Word با اضافه کردن رفرنس Microsoft Word 11.0 Object Library به برنامه و استفاده از کلاس ها و متدهای این کتابخانه میسر است.

دستوری که نوشتی، داده ها رو به همان شکل ذخیره شده در فایل (به صورت باینری) می خونه و مسلما با یک سری کاراکترهای نامفهوم مواجه میشی!

موفق باشید.

probit
جمعه 27 مرداد 1385, 09:55 صبح
مرسی آقای راد از راهنمایی تون
من کد زیر را نوشتم فقط یه مشکل دارم

Protected Sub Button1_Click(ByVal sender As Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button1.Click
Dim word As New Microsoft.Office.Interop.Word.Application
Dim doc As Microsoft.Office.Interop.Word.Document

Dim fileName As Object = "D:\Test.doc"
Dim readOnly1 As Object = True
Dim isVisible As Object = True
Dim missing As Object = System.Reflection.Missing.Value

doc = word.Documents.Open(fileName, missing, readOnly1, missing, missing, missing, missing, _
missing, missing, missing, missing, isVisible, missing, missing, missing)

doc.Activate()
Dim str As String = ""
For i As Int32 = 1 To doc.Sentences.Count
str &= doc.Sentences(i).Text.Trim
Next
Me.lbl.Text = str

End Sub

می خواهم فایل را با همان فرمتی که هست به کاربر نمایش دهم مثل فونت، پاراگراف و عکس ها یا جداول. راهی هست که مثلاً بصورت html نمایش دهم یعنی فایل را بخونه به html تبدیل و در صفحه نمایش دهد البته نه اینکه بصورت html ذخیره کنم بعد نمایش دهم

probit
جمعه 27 مرداد 1385, 15:08 عصر
این کد را اضافه کردم

doc.WebPagePreview()

فقط مشکل اینه که فایل را توی یه صفحه جدا نمایش می ده ولی من می خواهم توی یه قسمت بخصوص در همان صفحه نمایش بده