PDA

View Full Version : سوال: راهنمایی درباره بستن فرم فعلی و باز کردن یک فرم دیگر

alborz92
شنبه 21 شهریور 1394, 18:49 عصر
با سلام
من یه برنامه ای رو شروع کردم برای نوشتن
135186

همونطور که میبینید کد باز کردن فرم دوم رو زدم میخوام وقتی فرم دوم نمایش داده شد فرم اول بسته بشه و بعد از بستن فرم دوم فرم اول دوباره نمایش داده میشه

راستی من نوب نوبم یه راه سادشو بگین مرسی

farzan_219
شنبه 21 شهریور 1394, 19:58 عصر
فرم اول نمی تونی ببندی چون اگر ببندی کل برنامت بسته میشه پس باید فرم اولو hide کنی بعد فرم دومو show کنی بعد تو رویداد
form closing فرم دوم فرم اول show کن وخود فرم close

shadi khanum
سه شنبه 31 شهریور 1394, 14:59 عصر
اگر نمیخای فرم اول رو ببندی،فرمت رو hide کن و تو بسته شدن فرم دوم، فرم اول رو باز نمایش بده و show کن. ولی به جای اینکه هی اینو ببندی اونو باز کنی، فک کنم راه حل های قشنگتری هست واسه این کار.
فک کنم یه فرم اصلی داری که یه سری دکمه داره و هر کدوم یه فرم رو باز میکنه، درسته؟ اگر اینجوریه و میخای با زدن هر دکمه فرم دوم باز شه و وقتی بسته شد به همون فرم اصلیه بری از mdiform استفاده کن

محمد آشتیانی
چهارشنبه 01 مهر 1394, 19:57 عصر
سلام

فرم اول نمی تونی ببندی چون اگر ببندی کل برنامت بسته میشه پس باید فرم اولو hide کنی بعد فرم دومو show کنی بعد تو رویداد
form closing فرم دوم فرم اول show کن وخود فرم close

اگر نمیخای فرم اول رو ببندی،فرمت رو hide کن و تو بسته شدن فرم دوم، فرم اول رو باز نمایش بده و show کن.

در اینکه راه و روش های بهتری از این مدل دوست سوال کننده وجود داره شکی نیست ، اما این مطالبی که نقل قول کردم ، اشتباهه دوستان
کافیه شما در بخش Properties پروژتون ، از برگه Application ، گزینه Shutdown mode رو روی When last form closes تنظیم کنید.

Bastani.Show()
Me.Close()

از همین روش هم برای برگشت به فرم اصلی استفاده کنید.

موفق باشید.

shadi khanum
یک شنبه 05 مهر 1394, 08:21 صبح
سلام

در اینکه راه و روش های بهتری از این مدل دوست سوال کننده وجود داره شکی نیست ، اما این مطالبی که نقل قول کردم ، اشتباهه دوستان
کافیه شما در بخش Properties پروژتون ، از برگه Application ، گزینه Shutdown mode رو روی When last form closes تنظیم کنید.

Bastani.Show()
Me.Close()

از همین روش هم برای برگشت به فرم اصلی استفاده کنید.

موفق باشید.

دوست عزیز قطعا این موردی که فرمودید رو هر کسی یه پروژه نوشته باشه آشنایی داره :) در ضمن چیزی که شما فرمودین راه حل خوبی نیس. چرا؟ چون هر سری که میخاد فرم دوم رو ببنده و بره سراغ همون فرم اول یا اصلی، با این روش که فرمودین، هر سری فرم new میشه و در ضمن state اون فرم اول میپره :)
موفق باشی

Mehdi.Programmer99
جمعه 04 دی 1394, 17:12 عصر
سلام ببینید من خودم یه روش ساده دارم که میتونید بدون بستن تمام برنامه یه فرمو ببندی !
ببین برای بستن بک فرم اینکارو انجام بدین ! این کد رو توی فرم اول بزنین !

Form2 F2 = new Form2();//new Object From Form2
this.Hide();//Hide Form 1
فقط برای شاودیالوگ کار میکنید F2.ShowDialog();// show Form2
this.Close();//Close Form1
دقت کنید که فقط باید متد showsialog فراخونده بشه ! خوب با این کار فرم اولیه بسته و فرم دوم باز میمونه ! برای باز کردن فرم اول هم یه new ازش بساز به این شکل !
form1 F1=new F1()//New Class
F1.showdialog();//show Form1
موفق باشید ! سوالی بود در خدمتم