PDA

View Full Version : ایجاد گزارش انتخابی توسط کاربر

samaneh_h
چهارشنبه 25 مرداد 1385, 15:56 عصر
خوب من اول search کردم بعد دارم می‌پرسم
چه جوری می شه تو Access گزارش انتخابی درست کرد .یعنی به کاربر(نه برنامه نویس) اسم فیلدها رو بدیم خود کاربر با انتخاب اسم فیلدها اونها رو کنار هم بچینه و Report بگیره.تازشم خیلی سوال دیگه در این مورد دارم.ولی این اصلیشه:چشمک:

sarami
چهارشنبه 25 مرداد 1385, 17:18 عصر
به این ابزاری که شما شرح دادین Report Generator گفته میشه و من تاکنون ابزار کاملی برای این کار ندیدم.

انگوران
چهارشنبه 25 مرداد 1385, 17:30 عصر
برنامه پرسنلی نسخه شماره 2 آقای کامران کامرانی رو در همین صفحه ببینید و روی گزارش کلیک کنید . فکر می کنم جواب سئوال شما اونجا باشه .
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=50612

moustafa
چهارشنبه 25 مرداد 1385, 21:17 عصر
رو یه فرم تمام فیلدها را بذار و کنارش چک مارک و گزراشتون را برحسب مورد بسازید

samaneh_h
پنج شنبه 26 مرداد 1385, 09:58 صبح
انگوران عزیز اون برنامه از اطلاعات رکوردهای انتخابی پرینت می‌گرفت
من میخوام فیلدها رو انتخاب کنه مثلا" از یک Table که کل اطلاعات پرسنل رو نگهداری می‌کنه فقط از دو تا فیلد خاص مثل شماره شناسنامه و اسم گزارش بگیره یا هر چیز دیگه ای که کاربر دوست داره

میشه یه نمونه عملی بهم معرفی کنید آقای Mustafa

سنبله کار
شنبه 28 مرداد 1385, 09:02 صبح
اینجا یک مسئله پیش میاد اگه به فرض ما چنین چیزی رو بسازیم و در اختیار کاربر قرار بدیم باید امکان save براش بگزاریم که خوب چون برنامه رو به کاربر می دیم اونو mde می کنیم و مسلما ذخیره گزارش در MDE یا ADE نمیشه .

mohammadgij
شنبه 28 مرداد 1385, 17:00 عصر
من فکر کنم زیاد مشکلی بابت امکان ذخیره وجود نداره. شما یه ریپورت بساز با تعداد فیلد مشخص و بدون Control Source. فیلدهایی رو که از فرم انتخاب میکنی همه رو نام کنترل سورسشون رو بذار کنار هم و با کاما از هم جدا کن و در جدولی ذخیره کن. وقتی خواستی استفاده کنی هم کنترل سورس ها رو از جدول انتخاب کن و قرار بده

سنبله کار
یک شنبه 29 مرداد 1385, 08:48 صبح
ببینید دوست من اگه بخواهیم کاربر دست باز باشه باید بتونه تعداد فیلد رو خودش مشخص کنه و مکانشون در صفحه ریپورت و اندازه و رنگشون و احیانا تصاویر و ... اینها چیزایی هستند که ممکنه کاربر بخواهد اما فکر نمی کنم از این راه بشه
ضمنا مسئله دیگه اینکه کاربر بعد از تنظیم دلخواه این ریپورت برای بار اول مسلما دوست داره که هر بار به اون نیاز داشت با همون تنظیمات در اختیارش قرار بگیره
راه حل چیه ؟

samaneh_h
یک شنبه 29 مرداد 1385, 08:53 صبح
یعنی باید امکان ذخیره Settingهاشو داشته باشه؟؟

سنبله کار
یک شنبه 29 مرداد 1385, 08:59 صبح
بله
البته شما می تونید کاربر رو مجاب کنید که به همین امکانات راضی باشه اما وقتی نظر کاربر براتون مهم باشه این چیزا هم پیش میاد .

mohammadgij
یک شنبه 29 مرداد 1385, 11:05 صبح
ببین دوست عزیز همه کار میشه کرد. حتی میشه تعداد رو هم داد دست کاربر. شما کافیه تعداد رو بشماری و بقیه فیلدهایی رو که گذاشتی Unvisible کنی. اما بالاخره تعداد محدودی فیلد میتونی استفاده کنی. یعنی باید یه کنترل کنی و مثلا برای حالت Portrait اجازه ندی بیش از 10 فیلد انتخاب بشه. و مطمئن باش که هیچوقت نمیتونی تمام کاربران رو راضی کنی. این کاری که من میگم رو جایی که کار می کنم به جز مواردی چون تنظیم فضای فیلد انجام دادن. و در حالت Ade هم جواب میده. مثلا امکان Grouping رو تا سه مرحله گذاشتن و بیش از اون دیگه منم فکر کنم زیاد از حده. نظز من اینه که یه جایی باید محدود بشه. امکان Sort، تغییر فونت و اندازه فونت، ذخیره، نمایش قبل از ذخیره، جمع فیلدهای Number، و امکان فراخوانی گزارش ذخیره شده در آینده با همان Setting و امکان تغییر عنوان گزارش ذخیره شده و ...............
سعی میکنم با اجازه مدیر عامل یه قسمت هاییشو بذارم.

samaneh_h
یک شنبه 29 مرداد 1385, 11:16 صبح
ممنونت می‌شم اگه تونستی برام بزاری یا یه نمونه شبیهشو.البته اگه برات سخت نبود

سنبله کار
یک شنبه 29 مرداد 1385, 11:19 صبح
خیلی خوب میشه اگه ببینیمش
ممنون

karmand
دوشنبه 30 مرداد 1385, 06:20 صبح
در نمونه برنامهای که خود اکسس موقع نصب میدهد وجود دارد فکر کنم در northwind بود

سنبله کار
دوشنبه 30 مرداد 1385, 09:08 صبح
چی وجود داره لطفا بیشتر توضیح بدید .

bijanborjian
جمعه 28 مهر 1385, 21:55 عصر
در مورد این تاپیک هیچکدام از دوستان مطلب یا مثال جدیدی پیدا نکرده؟

powerboy2988
جمعه 28 مهر 1385, 23:58 عصر
کل این مباحثی که گفتین تو ماکروی اکسس حل میشه
من حالا می رم ببینم می تونم درستش کنم برات

powerboy2988
شنبه 29 مهر 1385, 00:05 صبح
یه کاری می تونی انجام بدی تو ماکرو یه ماکرویی هست به اسمه openreport که باهاش می تونی یه event پیاده سازی کنی . البته راهش یکم خارج از حرفه ای برنامه نویسی کردنه . شما باید برای اون مطالبی که می خوای گزارش تهیه کنی به گزارش می سازی بدش به اون چیزی که می خوای نمایش بدی تو رخداد کلیکش ، لینک می دی حالا اگه مشکلی بود بهم بگو اگه خدا خاست درستش کنم

daglararan
شنبه 29 مهر 1385, 00:51 صبح
اگه تافردااجازه بدین من دقیقاهمان چیزی که شما میخاهین با یه نمونه برنامه تقدیمتان میکنم.فیلدهارو به دلخواه ازتیبل یا کوئری انتخاب ورپورتشو بایه کلیک روی بوتون میسازیم.تافردا
----------------------------------
فرزندهنرباش نه فرزندپدر
فرزندهنرزنده کندنام پدر

daglararan
شنبه 29 مهر 1385, 22:32 عصر
فکرمیکنم انچه که موضوع موردبحث دوستان است .تقدیم به دوستان...
----------------------------------
فرزندهنرباش نه فرزندپدر
فرزندهنرزنده کندنام پدر

bijanborjian
یک شنبه 30 مهر 1385, 14:50 عصر
با تشکر از زحمت شما وفایل مفیدی که ارائه کردید.
یک مورد دیگر نیز اگر بتوان در انتخاب فیلدها اعمال نمود شاید کارایی گزارشات افزایش پیداکند.در این مثال پس از انتخاب فیلدها ی مورد نظر، ترتیب آنها در گزارش خروجی بصورت ترتیب آنها در کومبو اولیه خواهد بود .
فکر میکنید بتوان ترتیب فیلدها را هم انتخابی نمود ؟

bijanborjian
یک شنبه 30 مهر 1385, 22:15 عصر
این مثال نیز با ترکیب مثال قبلی گزارش انتخابی کاملتری را خواهد ساخت

Ali_Fallah
دوشنبه 01 آبان 1385, 16:40 عصر
مشخصه سرچ نکردین ... یا اینکه بخوبی صورت نگرفته
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=52022&page=2

mohammadgij
شنبه 06 آبان 1385, 14:20 عصر
میشه. همه کار میشه کرد. اما شرمنده تمام دوستان هستم. اجازه ندارم یکه upload کنم. امیدوارم نسخه ای که با Access نوشته شده UpGrade بشه تا به من اجازه بدن این قسمت رو براتون Uploadکنم

moustafa
شنبه 06 آبان 1385, 20:01 عصر
دوستان فایل پیوست mde هستش با نام ReportWizard با امکانات فوق العاده ارقبیل تعیین فرمت
فرمولیت کردن ستونها و .....از یه سایت خارجی
جهت آشنائی و احیانا خرید

moustafa
شنبه 06 آبان 1385, 21:32 عصر
میشه. همه کار میشه کرد. اما شرمنده تمام دوستان هستم. اجازه ندارم یکه upload کنم. امیدوارم نسخه ای که با Access نوشته شده UpGrade بشه تا به من اجازه بدن این قسمت رو براتون Uploadکنم
محمد جان امکان خرید وجودداره

samaneh_h
یک شنبه 07 آبان 1385, 08:37 صبح
چرا اجازه ندن؟یعنی این سایت اجازه نمی‌ده؟خیلی برنامه تون جالب بود.مرسی که ایده اشو برای همون ایجاد کردی.ولی اگه اجازه دادن و تونستی بذار

karmand
دوشنبه 08 آبان 1385, 06:59 صبح
در نمونه برنامه هایی که اکسس دارد مثالی بنام addresbookدارد که در آن فرمی بنام datasheet display fieldsدارد که در آن فیلدهای انتخابی را از طرف کار بر نمایش میدهد

karmand
دوشنبه 08 آبان 1385, 12:48 عصر
به مثال اکسس addresbookو فرم datasheet display fields مراجعه کنید

mohammadgij
شنبه 13 آبان 1385, 11:55 صبح
دوستان فایل پیوست mde هستش با نام ReportWizard با امکانات فوق العاده ارقبیل تعیین فرمت
فرمولیت کردن ستونها و .....از یه سایت خارجی
جهت آشنائی و احیانا خرید

اگر خود برنامه نویس این نرم افزار برنامش رو Lockنکرده باشه این برنامه فقط یه ظعف داره و اون اینه که میخواد Reportرو Create کنه. البته اگه پیغامی که میده رو خود برنامه نویسش برای Trialکردن برنامش نذاشته باشه. من هنوز درست و حسابی نپرسیدم که مطمئن بشم اجازه نمیدن ولی حدسم اینه که اجازه نمی دن

HadiVB
پنج شنبه 20 اردیبهشت 1386, 21:17 عصر
جالبه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟

daskar
شنبه 22 اردیبهشت 1386, 08:22 صبح
سلام
دوست عزیز بایستی بدونی برنامه ای که میخوای براش گزارش ساز بسازی ارزشش رو داره یا نه در ثانی اگه برنامه شما در حد یک اداره خاص باشه نیازی به امنیتی همچون mde و غیره نیست به هرحال اگه میخوای برای برنامه ات گزارش ساز بسازی میتونی از برنامه های آماده فارسی شده مخصوص این کار استفاده کنی ولی اگر مایل به ساختن اون توسط خودت هستی بایستی کلی جوانب را در نظر بگیری که بنظر من باز هم بهتره از خود report ساز اکسس استفاده کنید
یک گزارش ساز ساده
1- بانکی شامل کلیه فیلد های بانکهای که میخواهی گزارش بسازی به انضمام نوع و مقدار آن بایستی درست کنید
2- بانکی شامل فیلدهای سر صفحه ، سرصفحه یک و .. ، پا صفحه و ......
3- فر می شامل عملگر ها مانند(+ - / * یا or و and ) و یک text box جهت نمایش شر طها
4- در event های مربوطه به هر کلید کد proc مربوطه نوشته شود
5- حالا بایستی report و کل برنامه را طوری برنامه ریزی کنی که گزارش ساز مورد نظرت ساخته بشه
موفق باشی hmd