PDA

View Full Version : سوال: انتخاب بزرگ بین رسبری پای ، کوبی برد ، بیگل بون

jaykob
یک شنبه 22 شهریور 1394, 18:37 عصر
سلام دوستان

من نیاز به یک راهنمایی بزرگ و افراد با تجربه دارم . من می خوام یک برد خوب و در حد صنعتی انتخاب کنم که بتونم ماژول های gps , rfid , fingerprint , camera و شاید چند ماژول دیگر را به آن متصل و فرایند خودم رو پیاده سازی کنم و خروجی با کیفیت و پایداری بگیرم . بهترین انتخاب کدام است ؟
آیا استفاده از کوبی به همراه اندروید مشکل داره ؟ کسی تجربه داره ؟
لطفا هر بردی رو که می فرمایید زبانی که باید باهاش کد بنویسیم رو هم مطرح کنید .

خواهش می کنم یک راهنمایی جامع و کامل بدید .

با تشکر و احترام

مهدی کرامتی
سه شنبه 24 شهریور 1394, 11:15 صبح
به نظر من بهترین گزینه Raspberry Pi است. سیستم عاملش از 2015 کاملا Stable شده، و مهم تر از همه این است که سورس و مثال براش خیلی زیاده.

jaykob
سه شنبه 24 شهریور 1394, 11:28 صبح
به نظر من بهترین گزینه Raspberry Pi است. سیستم عاملش از 2015 کاملا Stable شده، و مهم تر از همه این است که سورس و مثال براش خیلی زیاده.

سلام

تشکر بابت توجه و پاسختون

سوال من اینکه که آیا رسبری برای بحث های صنعتی با تولید بالا ساخته شده ؟ در محیط هایی که دما ( چیزی بالای 45 درجه ) و گرد و خاک زیاد باشه چطور ؟ چون دوستانی که کار می کنند از هنگ کردن های رسبری شکایت زیادی دارد . چون تصور کنید این برد با 4 ماژول متصل قراره تمام روزهای سال رو بدون وقفه کار بکنه ... نظرتون در این رابطه چی هستش ؟

آیا رسبری قابلیت کنترل کد ها و روند هارو به صورت Remote داره یا نه ؟

در مورد کوبی برد به همراه اندروید شما تجربه ای دارید ؟ یا کسی که به صورت حرفه ای کار کرده باشه ؟

تشکر بابت وقتی که می گذارید

hamid-nic
سه شنبه 24 شهریور 1394, 18:54 عصر
سلام

در راستای تکمیل عرایض جناب کرامتی عزیز :
دوست عزیز نمی دونم شما برای چه کاری می خواهید این پروژه را انجام بدهید چون وقتی قراره محصول بشه و تولید زیاد یه سری پارامتر جلوی شما قرار میگیره مثل هزینه جمع شدن پروژه ، قابلیت پشتیبانی (چون این برد ها وارد میشه ) و ......
اما اگه قراره فقط یکی بسازید و هزینه براتون مهم نیست برد BeagleBone که از شرکت Texas Instruments هست خیلی قوی و برای کارهای صنعتی خوبه . اما برد های رزبری هم خوبه و اگه قراره سیستم عامل کار کنی و پایداری در کارهای صنعتی خیلی مهمه آندروید استفاده نکن چون مدیریت حافظه خوبی نداره برو به سمت لینوکس . سیتستم عامل خود رزبری که رسپین هست خوبه بر پایه ی لینوکسه . جدا هم خواستی gentoo توزیع خوبیه اما کانفیگش یکم کار می بره .
موفق باشید ...

jaykob
چهارشنبه 25 شهریور 1394, 07:33 صبح
سلام

در راستای تکمیل عرایض جناب کرامتی عزیز :
دوست عزیز نمی دونم شما برای چه کاری می خواهید این پروژه را انجام بدهید چون وقتی قراره محصول بشه و تولید زیاد یه سری پارامتر جلوی شما قرار میگیره مثل هزینه جمع شدن پروژه ، قابلیت پشتیبانی (چون این برد ها وارد میشه ) و ......
اما اگه قراره فقط یکی بسازید و هزینه براتون مهم نیست برد BeagleBone که از شرکت Texas Instruments هست خیلی قوی و برای کارهای صنعتی خوبه . اما برد های رزبری هم خوبه و اگه قراره سیستم عامل کار کنی و پایداری در کارهای صنعتی خیلی مهمه آندروید استفاده نکن چون مدیریت حافظه خوبی نداره برو به سمت لینوکس . سیتستم عامل خود رزبری که رسپین هست خوبه بر پایه ی لینوکسه . جدا هم خواستی gentoo توزیع خوبیه اما کانفیگش یکم کار می بره .
موفق باشید ...

تشکر از لطف شما بابت پاسختون .

فقط چند سوال . اندروید که فرمودید که برای کارهای صنعتی خوب نیست می شه بیشتر توضیح بدید ؟ یا اینکه در مورد اینکه می فرمایید مدیریت حافظه خوبی نداره بگید به چه شکل هست ؟ در اینکه لینوکس غول هست و عالی شکی نیست ولی اینکه داریم می بینیم اندروید با چه سرعتی داره جلو می ره و دیگه سیستم عامل دوربین های مداربسته هم شده و داره کار می کنه و جایی مثل گوگل پشت این سیستم عامل هست . می خوام لطف کنید و نظرات کامل خودتون رو مطرح کنید .

با تشکر

jaykob
یک شنبه 26 مهر 1394, 13:20 عصر
سلام

دوستان دیگه در این مورد اگر امکان هست نظر بدن ممنون می شم

مهدی کرامتی
دوشنبه 27 مهر 1394, 11:16 صبح
اینکه داریم می بینیم اندروید با چه سرعتی داره جلو می ره و دیگه سیستم عامل دوربین های مداربسته هم شده و داره کار می کنه و جایی مثل گوگل پشت این سیستم عامل هست
آندروئید در حقیقت متشکل از یک سیستم عامل لینوکس به عنوان بستر استفاده می کنه. روی اون لینوکس یک Virtual Machine به نام Dalvik اجرا میشه و آندروئید درون Dalvik اجرا میشه. با این توصیف مشخص هست که استفاده از لینوکس بر روی بردهایی مثل رسپبری خیلی به صرفه تر از آندروئید است، چون نسبت به آندروئید سخت افزار ضعیف تری نیاز داره. آندروئید روی رسپبری با جون کندن میاد بالا، در حالی که Raspian خیلی خوب کار می کنه.