PDA

View Full Version : سوال: خواندن از پایگاه داده و

javad14
سه شنبه 24 شهریور 1394, 17:47 عصر
سلام دوستان خداقوت
میخاستم یه سری اطلاعاتو(چندتا اسم یا هر چیز دیگه ای) از پایگاه داده بخونم و روبروی هرکدوم یه button بزارم که اگر فشار داده شد تغییراتی روی همون اطلاعات اعمال بشه چی جوری می تونم ارتباط بین اینها برقرار کنم؟

Izadshahri
جمعه 27 شهریور 1394, 03:54 صبح
سوالت خیلی کلی بود؛
اگر اطلاعات متن هست؛ برای مثال می تونی تو یه Input نمایش بدی،
بعد خود input مورد نظر تو یه فرمی باشه که با ارسال اون فرم عملیات Update انجام بدی.

javad14
جمعه 27 شهریور 1394, 15:17 عصر
سوالت خیلی کلی بود؛
اگر اطلاعات متن هست؛ برای مثال می تونی تو یه Input نمایش بدی،
بعد خود input مورد نظر تو یه فرمی باشه که با ارسال اون فرم عملیات Update انجام بدی.
نه مشکل من سر متن بودن یا اینجور چیزا نیست . مشکلم اینه که وقتی یه جدول دارم که مثلا 5 سطر داره و روبه روی هر سطر یه button برای تغییر اطلاعاتش گذاشتم(لزوما متن هم نمیخام تغییر بدم مثلا سنشو میخام تغییر بدم)چه جوری بین اطلاعات یک سطر جدول و button روبه رویش ارتباط برقرار کنم که فقط اطلاعات همون سطر update شه(این اطلاعات هم که تو سطرهای جدول نشون دادم از پایگاه داده خوندم البته اینو تو سوالم گفته بودم) اگه چیز دیگه ای مبهمه بازم بگین توضیح بدم ...
من خودم میگم برا هر سطر یه کد منحصر به فرد قرار بدم تا با استفاده از اون کد همون سطر رو update کنم اما خب از نظر امنیتش میترسم اگه کسی اون کد رو سمت client تغییر بده خب همه چیز به هم میریزه ....میتونین از نظر امنیتش کمکم کنین تا کاربر نتونه تغییرش بده(البته کاربرای معمولی تغییرش نمیدن اما به طور کلی میگم...)اگه کمکم کنین ممنون میشم چون به خاطر همین فعلا هیچ کاری نمیتونم بکنم...:ناراحت:

Izadshahri
جمعه 27 شهریور 1394, 18:13 عصر
با توضیحات شما تنها راه همون سمت کلاینت هست اما باید یه فیلتر قوی بزارید؛ البته من دقیقا نمی دونم کاربردتون چیه؛ فرض کنید مثلا با فشار دادن یه دکمه فیلد 0 بشه یک ؛ خوب می تونید تو لینک از GET آی دی اون سطر استفاده کنید که از طرف کاربر هم قابل تغییره ولی تو PHP قبل از اعمال بیاد بررسی بشه که این آی دی مثلا در حوزه دسترسی این یوزر( با استفاده از سشن) هست یا نه؛
و نهایت اینکه کاربر بتونه رکود های مربوط به خودشو تغییر بده نه اینکه هر آی دی رو که وارد کرد اونو بتونه تغییر بده ؛ این یک روش معمول هست که همه استفاده می کنند.