PDA

View Full Version : حرفه ای: ایجاد یک برنامه جهت مدیریت کاربران متصل به وای فای به زبان برنامه نویسی سی شارپ

RIG000
سه شنبه 24 شهریور 1394, 18:57 عصر
با سلام و خسته نباشید.
من قصد دارم یه برنامه بنویسم که بتونم این نرم افزار رو در یک ساختمان که دارای اینتر نت هست بنویسم.
من باید برنامه ای بنویسم که بتونم روی این کاربرانی که به وای فای ساختمان متصل میشن مدیریت داشته باشم.
از این قرار معلوم باید نرم افزار قابلیت این رو داشته باشه که با یک رمز و یوزر بتونن وارد وای فای بشن پس به همین دلیل میخام هر کسی که وای فای بخاد بیاد از اپراتور یک یوزر و پسورد بخاد و بتونه ازش استفاده کنه.
در ضمن قصد دارم که برای هر کسی که بهش رمز رو دادم حجمی رو در نظر بگرم که اگر تموم شد حجم داده شده به اون شخص نتونه دیگه به اینتر نت متصل بشه.

با تشکر لطفا اگر مطلبی در این مورد می دونید و یا .... لطفا راهنمایی کنید. متشکرم.

abdullah20
سه شنبه 24 شهریور 1394, 20:13 عصر
یکی از دوستانم قبلا برای دانشگاه همچین چیزی پیاده سازی کرده بود و این طور کار میکرد که هر کس با لپ تاپ یا موبایل وصل میشد 100 مگابایت بیشتر نمیتونست استفاده کنه در طول 24 ساعت
مثلا برای لپ تاپ مک ادرس را میگرفت و ذخیره میکرد
ولی بعد 2 ماه فهمید برنامه را دور زدن
چطوری:
به سادگی
از یک نرم افزار تغییر مک ادرس استفاده میکردن و شروع میکردن به دانلود حالا وقتی میرسید به 100 مگابایت مک ادرس را دوباره تغییر میدادن و دوباره از اول
اینا گفتم که یه وقت از این روش ها استفاده نکنید
البته شما ذکر کردید که یوزنیم و پسورد میدید اینطوری دیگه مشکلی نیست و وابسته به سخت افزار استفاده کننده نیستد

RIG000
سه شنبه 24 شهریور 1394, 22:50 عصر
گزینه خوبی بود که اشاره کردید . ممنونم. حتما رعایت میشه.
از اونجایی که من قبلا اصلا برنامه نویسی مرتبط باشبکه رو کار نکردم و ... و حتی همین رمز و پسورد رو که قرار هست تولید کنم و چطور به وای فای بفهمونمش و ....
دنبال این هستم که فلوچارت کار یا به عبارتی روال مورد نظر برای انجام کار رو یکی بهم توضیح بده

pbm_soy
چهارشنبه 25 شهریور 1394, 00:31 صبح
پیشنهاد میدم قبل از شروع کار حتما شبکه کار کنید و روشهای فعلی موجود را بررسی کنید
برای اینکاری که شما میخواهید انجام بدهید کلا چند روش و ابزار اصلی و عمده هست و همه جا از آنها استفاده میکنند
استفاده از ویندوز سرور و isa server به همراه bandwidth manager که در واقع isa server یک فایروال است ولی امکانات فوق العاده ای دارد مانند vpn server ، web cache server , .....
استفاده از لینوکس و فایروالهای موجود بروی آنها و همینطور ابزارهایی مانند squid که وب پراکسی و هات اسپوت را پیاده سازی میکنند
استفاده میکروتیک سرور که هم میتوانید سیستم عامل آنرا بروی یک pc نصب کنید وکارها را انجام دهید و یا اینکه از سخت افزار آن استفاده کنید که زمانی قیمتش حدود ۱۵۰تومان بود
از بین اینها بهترین و کم دردسرترین و شوسته و رفته ترین ابزار میکروتیک است و در اصل با هدف مدیریت شبکه های وای فای به بازار آمد

pbm_soy
چهارشنبه 25 شهریور 1394, 00:33 صبح
البته نرم افزارهای اکانتینگ هم میتوانند چنین کارهایی را با چند کلیک انجام دهند مانند ibs , ibsng که تحت لینوکس و open source هم بود
اکانتینگهای دیگر هم وجود دارند ولی بهترین مورد همین است

RIG000
چهارشنبه 25 شهریور 1394, 01:15 صبح
البته نرم افزارهای اکانتینگ هم میتوانند چنین کارهایی را با چند کلیک انجام دهند مانند ibs , ibsng که تحت لینوکس و open source هم بود
اکانتینگهای دیگر هم وجود دارند ولی بهترین مورد همین است,

واقعیت امر این ست که من این برنامه رو برای یه هتل میخام که ازم خاستن. تو نت گشتم برنامه بدرد بخور Free باشه نتونستم پیدا کنم و تصمیم گرفتم بنویسم که میدونم برای منی که شبکه کار نکردم این مفاهیم و توضیحات یکم سنگینه . و خیلی برام سخت هست که بخام در این مورد کار کنم. اما در کل مجبورم که یه کار کنم.
الان کلا هدف اینه که مقدار حجم اینترنتم رو بدست بیارم و سپس او رو بین 11 تا اتاق تقسیم کنم که این عدد وسپس 11 تار یوزر وپسورد ایجاد کنم و به هر اتاق یه یوزر بد و پسورد بدم...
حالا هرکی که حجم اینترنتش تموم شد دیگه نتونه استفاده کنه ....

RIG000
چهارشنبه 25 شهریور 1394, 14:48 عصر
دوستان ما اگه بحث رو کوتاه ترش کنیم....
من الان میخام به همه یوزر ها 200 مگابایت بدم..... یعنی چزور میتونم با یه نرم ازفزاری که میسازم اینکار رو کنم.
ایا برای اینکه این مقدار حجم رو اعمال کنم باید روی مک ادرس اعمالش کنم.؟ یعنی همه ی مک ادرس ها رو داشته باشم و بهشون 200 مگابایت اختصاص داده بشه؟ مطلب خوندم قاطی کردم اصن

RIG000
سه شنبه 31 شهریور 1394, 15:54 عصر
کسی نبود کمک کنه؟

drsina
سه شنبه 31 شهریور 1394, 22:16 عصر
برای محاسبه حجم مصرفی باید فایروال داشته باشی متسفانه سی شارپ دسترسی به سطوح پایین نداره برای همین به هیچ وجه نمیشه باش فایروال درست کرد ، ضمنا فکر نکنم شما بتونید پورت 443 فکر کنم https رو رصد کنید برا حجم . کار شما نیست باید یه متخصص شبکه اینکارو کنه .

pbm_soy
چهارشنبه 01 مهر 1394, 01:09 صبح
اگر نمیخواهید طبق گفته های من بروید سراغ ابزارهای دیگر!
مطمین باشید با دات نت نمیتوانید امنیت اینکار را آنچنان ببرید بالا که الان در تصمیم گیری استفاده از آی پی و mac دو دل شدید!
بهترین کار استفاده از یکی از روشها و ابزارهای که دربالا گفتم است حالا اگر برنامه ای هم میخواهید بنویسید یک برنامه که با اون ابزارها و یا برنامه ها کار کند!
چنین کاری بهتر است با سی انجام شود و ترجیحا لینوکس، اگر بخواهید اینکار را از اول انجام دهید
شاید در لینوکس خیلی راحتتر بتونید پیاده سازی کنید!

در ضمن درمورد کنترل از طریق ip , mac معمولا چنین کاری باید صورت بگیرد هر کاربر درخواست اتصال را به سرور باید بدهد که در این سرور برنامه شما هم واقع است در این درخواست نام کاربری و رمز طرف وجود دارد میتوانیم mac را هم درآن بگنجانیم سرور پس از کنترل نام کاربر و رمز به دستگاه کاربرip میدهد و در دیتابیس خودش برای آن نام کاربری زمان و ip , mac را ذخیره میکند

pbm_soy
چهارشنبه 01 مهر 1394, 01:24 صبح
چندتا نکته وجود دارد
روالی که در پست بالا عرض کردم یک روال استاندارد برای اتصال و دسرویس گرفتن است
سوال میکنند اگه به دستگکاه پس از کنترل نام کاربر و رمز آدرس آی پی بدهیم پس قبل از آن ارتباظی وجود نداشته یعنی آی پی نداشته است؟
معمولا از اول دستگاه کاربر در شبکه lan قرار دارد ولی اینترنت ندارد در این شبکه lan آی پی دارد و سرور را میبیند و از این طریق درخواست را میفرستد و آی پی جدیدی را میگیرد که از طریق آن اینترنت خواهد داشت وقتی میگیم آی پی جدید میگیرد احتمالا دارد موارد دیگری هم از سرور بگیرد که برای اینترنت داشتن لازم است مانند gatway , dns ,
این سناریو بالا در بیشتر جاها یا از طریق *** server , *** connection ایجاد میکنند و یا برای راحتی کار hotspot ایجاد میکنند
به عنوان مثال به *** server نرم افزار اکانتینگ را هم معرفی میکنند که آن وظیفه اهراز هویت و اعتبار سنجی و شمارش حجم دانلود و غیره را ذارد

من سعی کردم مساله را از زوایای مختلف بگم تا برای شما روشنتر شود و مشخص کنید که چیکار میخواهید انجام دهید؟ کدام بخش را میخواهید بنویسید ؟ با توجه به اینکه همه اینها قبلا انجام شده هستند و وجود دارند در نسخه های مختلف رایگان و یا open source و یا پولی
پیشنهاد میدم حداقل یکی دو مورد را نصب کنید و روال کار را ببینید
از دید افراد شبکه کار شما یک نرم افزار lan accounting میخواهید پیاده سازی کنید
متاسفانه حواسم نبود اون علایم ستاره در نوشته ها وی * پی * ان بودن که سایت اوتماتیک ستاره کردهذاست
*vv**pp**nn**