PDA

View Full Version : سوال: ريكوردر حركات موس و كيبورد در برنامه توسط كاربر

online_com
چهارشنبه 25 شهریور 1394, 11:48 صبح
با سلام خدمت دوستان
براي ضبط و اجراي مجدد حركات و پوزيشن موس و كيبورد مورد استفاده كاربر در برنامه نياز به يك كامپوننت يا يونيت يا ... دارم
البته چند مورد كامپوننت پيدا كردم ولي هيچكدام از آنها رايگان نبود
هدفم اينه وقتي كه كاربر موس رو حركت داد يا دكمه اي از كيبورد رو فشار داد اين موارد در يك فايل لوگ ذخيره بشه و براي من اين فايل لوگ رو ارسال كنه و من با اجراي اون فايل بفهمم كه كاربر دقيقا چه كاري انجام داده و چه منويي رو باز كرده و مشكل كاربر رو تشخيص بدم
نرم افزارهاي لاگ گيري مثل يوريكالوگ و مداكسپشن رو هم استفاده كردم ولي مشكل من رو حل نكرد
نمي خوام از طريق برنامه نويسي و هوك كردن پيام هاي برنامه هم استفاده كنم
پيشاپيش از راهنمايي هاي شما كمال تشكر را دارم

یوسف زالی
چهارشنبه 25 شهریور 1394, 12:19 عصر
سلام.
دونستن این که کاربر کلیک کرده خیلی دردی رو دوا نمی کنه.
شما باید بدونید که کاربر روی چی کلیک کرده.
برای کار شما راحت ترین راه استفاده از کامپوننت ApplicationMessage هست. می تونید در اون حتی بفهمید که کاربر الان روی چه کامپوننتیه. البته با چند خط برنامه نویسی.
مگر این که بخواهید کی لاگر بنویسید که طبق قوانین سایت باهاش برخورد خواهد شد.
موفق باشید.

online_com
چهارشنبه 25 شهریور 1394, 13:28 عصر
دنبال كامپوننت رايگاني شبيه macrorecorder از مجموعه tms هستم
بيشتر براي حل مشكلات كاربران مي خوام و براي راهنمانويسي
توي يه سري از نرم افزارها يه سري فايل هاي راهنما ديدم كه يه صدايي پخش مي شه و عملكرد مورد نياز در محيط برنامه بدون دخالت كاربر انجام مي شه
با توجه به اونها اين راه حل به ذهنم رسيد كه عملكرد موس و كيبورد رو ضبط و مجددا پخش كنم و همزمان با پخش اون يه صدا رو هم پخش كنم
چون فايل هاي راهنمايي كه با يك سري از نرم افزار ها مثل Captivate ساخته مي شوند حجم خيلي بالايي دارند
ازطرفي يكسري از مشكلات كاربران نرم افزارهام هم فقط از طريق شبيه سازي حل مي شه چون يكسري از كاربرها دسترسي به اينترنت ندارند تا از طريق نرم افزارهاي ارتباطي عملكرد اونها رو ببينم و از طرفي هم نمي تونند دقيقا توضيح بدند كه چه عملكردي داشتند كه با خطا مواجه شدند و وقتي هم كه بكاپشون رو روي سيستم خودم يا سيستمي مشابه سيستم كاربر، اجرا و تست مي كنم هيچ مشكلي مشاهده نمي شه
البته روشي كه شما گفتيد هم تست ميكنم ولي بنظرم استفاده از كامپوننت هاي آماده با توجه به كمبود زمان من، مناسب تر به نظر مي رسد

یوسف زالی
چهارشنبه 25 شهریور 1394, 14:33 عصر
نرم افزارهای ضبط تصاویر با حجم فشرده تر هم وجود دارند. مثل BBFlash
چند دقیقه از اسکرین کمتر از ده مگ می شه. که البته به خیلی تنظیمات بستگی داره.