PDA

View Full Version : راهنمایی برای انتخاب رشته

hossein_fm
چهارشنبه 25 شهریور 1394, 13:20 عصر
سلام .
بنده امسال سوم هنرستان درس میخونم (رشته تصویرسازی کامپیوتری) .
به شدت به کامپیوتر علاقه دارم . از 12 سالگی وارد طراحی وب سایت شدم . برنامه نویسی رو هم خیلی دوست دارم . همه ی درس هام قویه معدل امسالم 19.50 شد .
اما ریاضیم ضعیفه . میخوام ببینم آیا واقعا به مشکل جدی برای تحصیل تو مقطع دانشگاه (آزاد) بر میخورم ؟ یا میشه یه جوری ردش کرد ؟
خودم بیشتر رشته نرم افزار مد نظرمه ، اما خب آی تی رو هم میتونم تو گزینه هام داشته باشم .
ممنون میشم اساتید من رو راهنمایی کنند .

hossein_fm
چهارشنبه 25 شهریور 1394, 19:27 عصر
ببخشید دوستان نمیخوام اسپم بدم اما واقعا افسردگی گرفتم اگه نتونم تو رشته کامپیوتر ادامه تحصیل بدم خیلی به مشکل میخورم .
اساتیدی که تو این رشته دارن تحصیل میکنن راهنمایی کنن من رو لطفا .

reza_noei
چهارشنبه 25 شهریور 1394, 22:47 عصر
سلام

نگران نباش. علاقه شما مشکلات را برایتان حل خواهد کرد. اگر واقعا رشته نرم افزار را دوست داشته باشید هیچ چیز مانع شما نخواهد شد.

دانشگاه آزاد فکر نمیکنم گزینه خوبی باشه مورد داشتیم هنرستان ریاضی 2 شده رفته دانشگاه آزاد 18 شده (:

اگه واقعا رشته کامپیوتر را دوست دارید باید به ریاضیات هم علاقمند شوید چون منشا علم کامپیوتر ریاضیات است.

هر کسی در هر زمینه در حد وسعش تلاش میکنه و نتیجه میگیره مهم اینه که تصمیم امروز شماست که در آینده شما را راضی نگهدارد.

hossein_fm
چهارشنبه 25 شهریور 1394, 23:18 عصر
سلام

نگران نباش. علاقه شما مشکلات را برایتان حل خواهد کرد. اگر واقعا رشته نرم افزار را دوست داشته باشید هیچ چیز مانع شما نخواهد شد.

دانشگاه آزاد فکر نمیکنم گزینه خوبی باشه مورد داشتیم هنرستان ریاضی 2 شده رفته دانشگاه آزاد 18 شده (:

اگه واقعا رشته کامپیوتر را دوست دارید باید به ریاضیات هم علاقمند شوید چون منشا علم کامپیوتر ریاضیات است.

هر کسی در هر زمینه در حد وسعش تلاش میکنه و نتیجه میگیره مهم اینه که تصمیم امروز شماست که در آینده شما را راضی نگهدارد.
خیلی ممنون از توجهتون.
اما ما بچه های کاردانش اول و آخر بایستی بریم دانشگاه آزاد ، چون اینقدر کنکورهای سفت و سخت گذاشتن متاسفانه که نمیشه ازشون رد شد . اگه این موردی هم که فرمودید ریاضی 2 به 18 تبدیل شده که خیلی عالیه ! چون الان فقط بحث مدرک گرایی هستش ! تخصص رو خارج از دانشگاه باید دنبالش باشی .
بعد نمیشه گفت به ریاضی علاقه ندارم چون پایه ام ضعیفه مشکل دارم باهاش. یعنی اگه یه خورده همت کرد میشه تا لیسانس رفت ؟

reza_noei
پنج شنبه 26 شهریور 1394, 01:52 صبح
خیلی ممنون از توجهتون.
اما ما بچه های کاردانش اول و آخر بایستی بریم دانشگاه آزاد ، چون اینقدر کنکورهای سفت و سخت گذاشتن متاسفانه که نمیشه ازشون رد شد . اگه این موردی هم که فرمودید ریاضی 2 به 18 تبدیل شده که خیلی عالیه ! چون الان فقط بحث مدرک گرایی هستش ! تخصص رو خارج از دانشگاه باید دنبالش باشی .
بعد نمیشه گفت به ریاضی علاقه ندارم چون پایه ام ضعیفه مشکل دارم باهاش. یعنی اگه یه خورده همت کرد میشه تا لیسانس رفت ؟

خواهش میکنم.

بنده ی خدا من والیبالیست بودم 5 سال والیبال کار کردم چند روز مانده به عید برای من مشکلی پیش اومد که مجبور شدم ورزش رو بزارم کنار 3 الی 4 ماه روزی 4 پنج ساعت درس خوندم
رتبه زیر 200 آوردم. آنقدر که فکرشو میکنید سخت نیست البته باید با تمام وجود زحمت بکشید.
یکی از دوستام که شاخه نظری خوانده بود میگفت شما فنی ها رو هول میدن برید دانشگاه شما به زور نمیرید (:

مدرک گرایی به کنار هم از لحاظ سطح اساتیدی که به شما درس میدهند تفاوت بسیاری وجود داره و هم اینکه شما فردا روزی بری بگی من فارغ التحصیل دانشگاه آزاد فلان جا هستم
با اینکه از دانشگاه دولتی فارغ التحصیل شده باشی کلی فرق داره.

دانشگاه مهد تربیت شما و ماست، رشته کامپیوتر در چهار خط کد نویسی و چند تا پروژه انجام دادن خلاصه نمیشه،
اگه میشد اوضاع صادرات نرم افزار کشور ما 180 درجه با این چه که هست متفاوت میبود.

در ضمن به لیسانس فکر نکنید چشم به هم بزنید بدستش میارید.
تنها یک پیشنهاد به شما دارم، هر چه میخوانید با علاقه بخوانید چون این بهترین راه رشد شماست.