PDA

View Full Version : گفتگو: در اختیار گذاشتن نسخه آزمایشی بهتر است و یا ارائه کاتالوگ

Love_Program
چهارشنبه 25 شهریور 1394, 16:10 عصر
سلام دوستان

بعد از اتمام یک پروژه جهت فروش از لحاظ امنیتی و همچنین بازاریابی محصول ، ارائه نسخه دمو از نرم افزار مفید است و یا تهیه یک کلیپ معرفی از نرم افزار و ارائه کاتالوگ های مربوطه؟

با توجه به اینکه قاعدتا نصب نسخه های ازمایشی دارای محدودیت زمانی می باشد به همین جهت بعضی از کاربران به دنبال نامحدود کردن آن بوده و این خود خطری جدی برای سورس و کدهای
نوشته شده است.همچنین بعضی از دوستان معتقدند با ارائه نسخه دمو جذابیت نرم افزار به علت دسترسی داشتن کاربر به نرم افزار برای وی کم شده و باعث افت در فروش می گردد.

دوستان لطفا در مورد نسخه دمو و ارائه یا عدم ارائه آن نظرات خود را اعلام کنند.

با تشکر

abdullah20
چهارشنبه 25 شهریور 1394, 16:58 عصر
سلام
این جمله شما "با ارائه نسخه دمو جذابیت نرم افزار به علت دسترسی داشتن کاربر به نرم افزار برای وی کم شده و باعث افت در فروش می گردد" درست نیست
چرا؟
چون کاربر وقتی میخواد از یک نرم افزار استفاده کنه برای هوا و حوس این کار نمیکنه که (منظورم برنامه های درست حسابی و کاربردی است)
بریم سراغ سوال شما:
اولا بحث تریال سازی یه بحثی مفصلی است که شما به چند روش میتونید این کار را انجام بدید
فرض کنید برنامه شما در نصب اولیه 30 روزه است ببینید ارائه نرم افزار به این روش از یک نظر خیلی بده
از چه نظر:فرض کنید شما یک نرم افزار نوشتید و کارش اینه که یه فایل pdf را به word تبدیل کنه
خب حالا کاربر بعد قرنی کارش گیر کرده و میاد میبینه که شما چنین برنامه ای نوشتید و نسخه 30 روزه هم گذاشتید
میاد دانلود میکنه و اون فایل را تبدیل میکنه و تمام دیگه شاید تا چند سال دیگه هم کارش به تبدیل یه فایل pdf گیر نکنه
خب اگر نرم افزار از همون اولین اجرا درخواست سریال کنه میبینید که بهتر میشه و کسب درامد بالاتر میره
(البته این برای نرم افزارهای اینچنینی بود مثلا برای یک نرم افزار بزرگ مثل فتوشاپ این قضیه پیش نمیاد چون کاربر همیشه میخواد ازش استفاده کنه)

بحث دیگه اینکه وقتی شما نرم افزاری را پیاده سازی میکنید مگه به کاراییش شک دارید؟
قطعا ندارید پس به نظر ارائه نسخه برای تست لازم نیست
(البته برای بعضی از نرم افزارها که بزرگ هستند و قرار در سطح وسیع پخش بشن برای شناخته شدن و موارد دیگه لازمه که نسخه ازمایشی ارائه بشه)

در کل بستگی به نرم افزار داره

ولی بخوام یه پاسخ کلی بدم:
ارائه توضیحات مفصل درباره نرم افزار و تهیه فیلم از کارکرد نرم افزار بهتر هستش

Love_Program
چهارشنبه 25 شهریور 1394, 20:16 عصر
بحث دیگه اینکه وقتی شما نرم افزاری را پیاده سازی میکنید مگه به کاراییش شک دارید؟
قطعا ندارید پس به نظر ارائه نسخه برای تست لازم نیست
(البته برای بعضی از نرم افزارها که بزرگ هستند و قرار در سطح وسیع پخش بشن برای شناخته شدن و موارد دیگه لازمه که نسخه ازمایشی ارائه بشه)

این نسخه آزمایشی برای تست خودم نیست.بلکه تست کردن کاربر هست که در صورتی که مد نظرش بود بیاد و خریداری کنه.
من در حال حاضر نرم افزاری دارم که روزانه 3-4 تا دانلود داره البته خیلی تخصصی هست و عمومیت نداره
اما با این تعداد دانلود خریدش خیلی کم هست.
پرس و جو کردم دوستان چند نظر دادن
یکی گفت چون تخصصی هست و برای یک گروه خاص نوشته شده و بعلت اینکه هزینه کردن برا نرم افزار شاید برای اونها منطقی نباشه خرید نمی کنن
نظر دیگه این بود که چون نرم افزار تخصصی و فارسی هست ابتدا به ساکن اون دسته از کاربرها اشتیاق زیادی به دیدنش دارن اما بعد از یک مدت کارکردن چون جذبه اولیه رو براشون نداره کنار می کشند.
نظر دیگه هم بود که می گفت دمو شما زمان دار نیست یعنی نامحدوده استفاده از اون و همین رغبت استفاده رو کم می کنه
و همچنین روش اشتباه در معرفی محصول و ...

اما من که قرار نیست خودمو گول بزنم اما اشخاصی که خرید رو انجام دادن خیلی رضایت دارن ازش.اما بازدهی خیلی خوب نیست و متاسفانه سایتی و انجمنی وجود نداره که روی روش های فروش و معرفی محصول نرم افزار با توجه به قوانین و فرهنگ ایران بیاد بحث کنه.چون تقریبا همه تولید کننده هستن اما فروشنده خیلی کم.

تفاوت دمو با نسخه اصلی خروجی نرم افزار هست که استفاده نهایی از نرم افزار رو مسدود میکنه

ممنون