PDA

View Full Version : سوال: خطا در ارتباط SQL Server 2014 با Visual Studio 2013 ؟

kuroshsiyami
پنج شنبه 26 شهریور 1394, 13:48 عصر
با عرض سلام و ادب خدمت تمامی دوستان راستش برای ارتباط SQL Server 2014 با Visual Studio 2013 با یه خطا مواجه شدم که فک میکنم به دلیل ناهمخوانی ورژن ها می باشد یا شایدم دلیل دیگه ای/ راستش نمیدونم چیکار کنم.

پیشاپیش از دوستانی که بنده رو راهنمایی می کنن متشکرم.

اینم تصویر خطا :

135288

anvar
پنج شنبه 26 شهریور 1394, 19:20 عصر
حدس شما درسته

به مسیر زیر برو
Tools > Options > Database Tools > Data Connections > SQL Server Instance Name

مقدار پیش فرض (LocalDB)\v11.0

رو به یکی از مقادیر زیر تغییر بده
(LocalDB)\MSSQLLocalDB
یا
(Localdb)\v12.0

kuroshsiyami
جمعه 27 شهریور 1394, 23:55 عصر
حدس شما درسته

به مسیر زیر برو
Tools > Options > Database Tools > Data Connections > SQL Server Instance Name

مقدار پیش فرض (LocalDB)\v11.0

رو به یکی از مقادیر زیر تغییر بده
(LocalDB)\MSSQLLocalDB
یا
(Localdb)\v12.0

بسیار متشکرم دوست بزرگوار

ممنون از راهنمایی شما
کاری که گفتید رو انجام دادم

اما با پیغام خطای زیر مواجه شدم.

135310

pbm_soy
شنبه 28 شهریور 1394, 02:13 صبح
ایراد بخاطر ورژن فایل دیتابیس است
دیتابیس را در چه ورژنی ساختید؟ همون ورژن sql server را نصب میکردید راحت میشدید چون برای من پیش آمده که دیتابیس را با ۲۰۰۵ ساختم و در ۲۰۰۸ نتونستم باز کنم در کل با این ورژنهای دیتابیس ms sql server مشکل داشتم
ولی از خیلی وقت پیش از دیتابیس یک sql اسکریپت ایجاد میکنم و خیالم راحت معمولا در تمام نسخه ها بدون مکشکل اجرا میشوند
یعنی از دیتابیس و جداول و داده های آن یک اسکریپت sql درست میکنم و آنرا در سیستم جدید اجرا میکنم generate sql script میاد تمام دستورات sql موردنیاز برای ساخت دیتابیس و جداول و حتی رکوردهای آنها را تولید میکند

kuroshsiyami
شنبه 28 شهریور 1394, 10:01 صبح
ایراد بخاطر ورژن فایل دیتابیس است
دیتابیس را در چه ورژنی ساختید؟ همون ورژن sql server را نصب میکردید راحت میشدید چون برای من پیش آمده که دیتابیس را با ۲۰۰۵ ساختم و در ۲۰۰۸ نتونستم باز کنم در کل با این ورژنهای دیتابیس ms sql server مشکل داشتم
ولی از خیلی وقت پیش از دیتابیس یک sql اسکریپت ایجاد میکنم و خیالم راحت معمولا در تمام نسخه ها بدون مکشکل اجرا میشوند
یعنی از دیتابیس و جداول و داده های آن یک اسکریپت sql درست میکنم و آنرا در سیستم جدید اجرا میکنم generate sql script میاد تمام دستورات sql موردنیاز برای ساخت دیتابیس و جداول و حتی رکوردهای آنها را تولید میکند

برادر بزرگوار از راهنمایی شما بسیار سپاسگزارم.

دوستان دیگه خوشحال میشم اگه راه حل های دیگه ای هم دارن مطرح کنن
تا اطلاعاتمون بالا بره.