PDA

View Full Version : مبتدی: خطا در برقراری ارتباط با پایگاه داده ها در هاست پارالل

MarshalTvc
پنج شنبه 26 شهریور 1394, 16:12 عصر
سلام دوستان خدا قوت
من اولین پست و تاپیکیه که ایجاد میکنم، پس اگر در انجمن درستی قرارش ندادم قبلا از مدیران انجمن پوزش میخوام
بنده مبتدی هستم و میخواستم یه سایت راه اندازی کنم، پس از خرید هاست و دومین، و ساخت دیتا بیس و یوزر در SQL DetaBase5 ، اقدام به نصب وردپرس بر روی آن کردم
الاناطلاعات درست دیتا بیس رو بر روی Web-config قرار دادم و از نظر نصب و تغییرات فایل Web-config هیچ مشکلی نداشتم
ولی سایت خطا در ارتباط با دیتا بیس میدهد
با پشتیبانی هاستینگ که تماس گرفتم اونها هم گفتند
"آیا اطلاعات کانکشن استرینگ مربوط به دیتابیس را در فایل wp-config.php به درستی وارد نموده اید؟"
خب منظور از این کانکشن استرینگ چی هست؟ همین اطلاعات دیتابیس؟ یا من بایستی کار دیگه ای انجام بدم؟
در آخر سپاس از لطف و محبتتون و وقتی که میگذارید
این دو عکس ضمیمه شده هم عکس هاییست که از ایجاد دیتابیس و وب کانفیگ خودم گرفتم
135290135291

anvar
پنج شنبه 26 شهریور 1394, 17:32 عصر
سوالات مرتبط با سیستم های مدیریت محتوی رو در بخش نوسعه وب مطرح کنید
http://barnamenevis.org/forumdisplay.php?70

اما جواب شما

برای برپایی سیستم وردپرس باید 4 مورد رو در فایل wp-config با مقادیر شخصی خود جایگزین کنید (دقت کنید که فایلی به نام Web-config در وردپرس وجود نداره و wp-config هست)
4 مورد بالا شامل
DB_NAME که نام دیتابیس شما می شود
DB_USER نام کاربری شما در mysql یا یوزری که به دیتابیس فوق دسترسی داشته باشد
DB_PASSWORD نام پسورد برای دسترسی به دیتابیس فوق
و
DB_HOST که آی پی سرور و پورت می شود (برای مشخص شدن این 2 گزینه در phpmyadmin یا همون جایی که دیتابیس خودت رو ساختی در منوهای بالا دکمه ای هست به نام variables که اطلاعات کامل سرور رو نشون میده بایدport و hostname رو در این صفحه پیدا کنی و در فایل wp-config به جای hostname بذاری. ادرس هاست معمولا بصورت آی پی : پورت یا آدرس : پورت هست - مثلا
define( 'DB_HOST', 'mysql.example.com:3307' );

یا
define( 'DB_HOST', '127.0.0.1:3307' ); با شماره های واقعی
)

با ست کردن این 4 مورد اتصال به پایگاه داده مشکلی نداره

البته بر خلاف سایت های معمول asp.net شما بصورت دستی کانکشن استرینگ رو نمی سازید بلکه فقط پارامترهای آن (4 مورد بالا) را مشخص می کنید و در پشت پرده کانکشن استرینگ ساخته میشه