PDA

View Full Version : سوال: نحوه تبدیل کردن یک فیلم به عکس در C#‎ ؟

jaykob
شنبه 28 شهریور 1394, 11:22 صبح
سلام

دوستان من نیاز دارم که فیلمی رو از ورودی بگیرم و در نهایت بر اساس فریم ها عکس به من خروجی بده ...

ممنون می شم اگر لینکی هم از جایی می دید ساختار رو توضیح بدید ...

plus
شنبه 28 شهریور 1394, 15:07 عصر
شما باید بر اساس فرمت فایل و فرمت محتوای فایل هاتون، از Library مناسب برای استخراج فریم ها از فیلم استفاده کنید. کلیت کار این هست ولی اینکه از چه Library استفاده کنید بستگی به فایل ها داره. برای مثال اگه شما فایل های AVI و دارین، میتونید از توابع AVI32 ویندوز برای دریافت فریم ها استفاده کنید که طبیعا اگه محتوای ویدئو کد شده باشه باید codec مربوطه هم بر روی سیستم نصب باشه.

jaykob
شنبه 28 شهریور 1394, 15:58 عصر
شما باید بر اساس فرمت فایل و فرمت محتوای فایل هاتون، از Library مناسب برای استخراج فریم ها از فیلم استفاده کنید. کلیت کار این هست ولی اینکه از چه Library استفاده کنید بستگی به فایل ها داره. برای مثال اگه شما فایل های AVI و دارین، میتونید از توابع AVI32 ویندوز برای دریافت فریم ها استفاده کنید که طبیعا اگه محتوای ویدئو کد شده باشه باید codec مربوطه هم بر روی سیستم نصب باشه.

سلام

تشکر از جوابتون . فقط اگر فرمت کلی دوربینی که داره کار می کنه mjpeg باشه دیگه نیازی به تبدیل نداره ؟ چون تا جایی خوندم این ساختار در اصل عکس هست و با کنار هم قرار دادن 30 تا عکس که همون فریم ها باشن می آد و بعد تبدیل به ویدیو می شه ...

ممنون می شم توضیحاتی در این زمینه بدید

با تشکر

plus
یک شنبه 29 شهریور 1394, 09:38 صبح
سلام

تشکر از جوابتون . فقط اگر فرمت کلی دوربینی که داره کار می کنه mjpeg باشه دیگه نیازی به تبدیل نداره ؟ چون تا جایی خوندم این ساختار در اصل عکس هست و با کنار هم قرار دادن 30 تا عکس که همون فریم ها باشن می آد و بعد تبدیل به ویدیو می شه ...

ممنون می شم توضیحاتی در این زمینه بدید

با تشکر
به هرحال اگه محتوای فریم ها فشرده هم نشده باشه، این فریم ها بایستی در قالب مناسب قرار بگیرن تا یک فایل mjpeg رو تشکیل بدن. در این صورت شما مرحله Decompression رو ندارین ولی به هر حال باید فایل رو یا با استفاده از library مناسب و یا این با مطالعه فرمت mjpeg خودتون به صورت دستی باز کنید و به فریم ها دسترسی پیدا کنید.
برای آشنایی به فرمت این فایل و یا پیدا کردن Library مناسب میتونید در گوگل جستجو کنید. برای مثال ظاهرا این Library کار Decode رو انجام میده: https://mjpeg.codeplex.com
اطلاعات بیشتر: http://stackoverflow.com/questions/885160/what-is-the-specifications-for-motion-jpeg